Shirley Bassey "Goldfinger" Shirley Bassey "Diamonds Are Forever" Duran Duran "A View to a Kill" A-Ha "The Living Daylights"
Którą lubisz najbardziej?
1/11

Magia filmów o przygodach Jamesa Bonda polega nie tylko na dynamicznej i pełnej zwrotów akcji fabule, pięknych kobietach, szybkich samochodach i najnowszych gadżetach. To także charakterystyczne piosenki tytułowe, które wykonywane są przez największe gwiazdy muzyki. Zaśpiewanie motywu przewodniego do filmu o Agencie 007 to ogromne wyróżnienie. Sprawdź nasz subiektywny ranking hitów z Agentem Jej Królewskiej Mości w tle.

2/11
Shirley Bassey "Goldfinger"

"Goldfinger" to wielki przebój Shirley Bassey z 1964 roku. W filmie pod tym samym tytułem co piosenka, w rolę Agenta 007 wciela się sir Sean Connery, który toczy pojedynek z przemytnikiem złota Goldfingerem. Obraz otrzymał Oscara za efekty dźwiękowe.

 

3/11
Shirley Bassey "Diamonds Are Forever"

Shirley Bassey zaśpiewała również tytułową piosenkę do siódmego filmu o przygodach agenta 007. W obrazie "Diamonds Are Forever" z 1971roku po raz ostatni w rolę Jamesa Bonda wciela się sir Sean Connery. Utwór przeszedł do klasyki światowej muzyki rozrywkowej. Nagranie cały czas zachwyca i inspiruje. Po sample z tego nagrania sięgnął m.in. Kanye West.
 

4/11
Duran Duran "A View to a Kill"

Mega popularna w latach 80-tych grupa Duran Duran wykonała piosenkę "A View to a Kill"do filmu "Zabójczy widok" z 1985 roku. Tym razem w Jamesa Bonda wciela się Roger Moore. Jego partnerkę zagrała kontrowersyjna piosenkarka, aktorka i modelka Grace Jones. Film dostał nominację do Złotych Malin w kategorii Najgorsza Aktorka Drugoplanowa.
 

5/11
A-Ha "The Living Daylights"

Zespół A-Ha nagrał tytułowy motyw do filmu "W obliczu śmierci", w którym po raz pierwszy w roli Agenta 007 mogliśmy oglądać Timothy'ego Daltona. Aktor w castingu do roli Jamesa Bonda rywalizował m.in. z Samem Neillem, Seane Beanem i Piercem Brosnanem. W polskich kinach film "The Living Daylights" był również wyświetlany pod tytułem "Światło dnia".
 

6/11
Tina Turner "Goldeneye"

"GoldenEye" to ostatni wielki przebój Tiny Turner. Dzięki tej piosence piosenkarka zeszła ze sceny z wielką klasą, czyli tak jak przystało na wielką divę muzyki rozrywkowej. W filmie "GoldenEye" po raz pierwszy w roli Bonda mogliśmy oglądać Piercea Brosnana, a jego partnerką została Izabella Scorupco. Obraz wszedł na ekrany kin po najdłuższej, bo aż sześcioletniej przerwie między dwoma filmami z serii przygód Agenta 007.
 

7/11
Sheryl Crow "Tomorrow Never Dies"

Przebój do obrazu "Jutro nie umiera nigdy" z 1997 roku wykonała Sheryl Crow - popularna w Stanach Zjednoczonych piosenkarka śpiewająca muzykę z pogranicza rocka, country i popu. W osiemnastym filmie o przygodach Agenta Jej Królewskiej Mości  mogliśmy podziwiać Piercea Brosnana.
 

8/11
Garbage "The World Is Not Enough"

Rockowa grupa Garbage wykonała utwór "The World Is Not Enought" do dziewiętnastej ekranizacji przygód Jamesa Bonda. Ponownie brytyjskiego agenta wcielił się Pierce Brosnan. W filmie po raz ostatni wystąpił Desamond Llewelyn, który wcielał się przez siedemnaście części w postać legendarnego "Q".
 

9/11
Madonna "Die Another Day"

Królowa współczesnego popu musiał nagrać piosenkę do kultowej serii filmów o Jamesie Bondzie. Madonna dostąpiła tego zaszczytu w 2002 roku. Piosenkarka oprócz tego, że nagrała tytułowy motyw do "Die Another Die", to również wystąpiła w produkcji. Gwiazda dostała epizod nauczycielki szermierki. W tym filmie po raz ostatni wystąpił Pierce Brosnan.
 

10/11
Jack White & Alicia Keys "Another Way To Die"

Duet Jack White i Alicia Keys wykonał piosenkę "Another Way To Die", która była motywem przewodnim filmu "Quantum of Solace". Jest to druga produkcja o przygodach Agenta 007 z udziałem Daniela Craiga. Dziewczyną Bonda została urodzona na Ukrainie, a obecnie mieszkająca we Francji aktorka i modelka Olga Kurylenko.
 

11/11
Adele "Skyfall"

Adele, obecnie jedna z największych gwiazd muzyki pop, wykonała tytułową piosenkę do najnowszego, już 23 obrazu o przygodach Jamesa Bonda zatytułowanego "Skyfall". Film na ekranach polskich kin pojawi się 26 października. W roli głównej ponownie występuje Daniel Craig, natomiast czarnym charakterem został Javier Bardem. Sądząc po popularności wokalistki, nagranie z pewnością będzie międzynarodowym hitem.