Męska klatka piersiowa z przekłutym prawym sutkiem
©theartofphoto/Fotolia
Fleszstyle

Kolczyk w sutku – co warto wiedzieć zanim się na niego zdecydujesz

Kolczyk w sutku zaliczany jest do piercingu intymnego. Sutek, niezależnie - kobiecy czy męski, to bardzo wrażliwe miejsce, którego przekłucie jest bardzo bolesne i nieprzyjemne. Bardzo ważne jest, aby tego typu ozdobę wykonywać w profesjonalnych studiach, gdzie cała procedura przebiega w rygorystycznych warunkach higienicznych.

Kolczyk w sutku zaliczany jest do piercingu intymnego. Sutek, niezależnie - kobiecy czy męski, to bardzo wrażliwe miejsce, którego przekłucie jest bardzo bolesne i nieprzyjemne. Bardzo ważne jest, aby tego typu ozdobę wykonywać w profesjonalnych studiach, gdzie cała procedura przebiega w rygorystycznych warunkach higienicznych.

 

Niektóre osoby decydujące się na tego rodzaju piercing chcą zwiększyć intensywność erotycznych doznań, ponieważ kolczyk umieszczony w sutku powoduje jego dodatkowe uwrażliwienie na dotyk.

Vouchery Cece Beauty Clinic to idealny pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby!

Przebijanie sutka – koszt i bezpieczeństwo

Technika przebijania sutka jest uzależniona od płci. Ponieważ męski sutek jest na ogół mniejszy niż damski kolczyk umieszcza się znacznie głębiej. U kobiet sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana - ze względu na znajdujące się w sutku zakończenia przewodów mlecznych. Podczas przebijania sutka przerywanych jest około 4 z 20 przewodów, co nie utrudnia karmienia piersią po właściwym wygojeniu rany. Oczywiście kobiety karmiące piersią powinny na czas karmienia wyjąć kolczyk z sutka, aby nie narażać dziecka na podrażnienia śluzówki jamy ustnej.

 

Kobiety, które są genetycznie obciążone ryzykiem zachorowania na raka piersi czy sutka powinny kwestię piercingu tego miejsca omówić z ginekologiem. Zabieg przekłuwania sutka należy powierzyć specjaliście. Koszt przekłucia wraz z kolczykiem w profesjonalnym studiu piercingu oscyluje w granicach 120-200 zł.

Otworzyłeś prywatny salon piercingu? Wykorzystaj oferowany przez Link 4 kod promocyjny i kup niezbędne ubezpieczenia!

Gojenie i pielęgnacja piercingu sutka

Rana po przekłuciu sutka całkowicie goi się po upływie około 6 miesięcy. Wymagana jest odpowiednia pielęgnacja. Polega ona na przemywaniu sutka 2 razy dziennie wacikiem lub patyczkiem do uszu nasączonym w soli fizjologicznej lub wodzie utlenionej, usuwaniu gromadzącej się wydzieliny – osocza zmieszanego z krwią oraz powstających strupków. Nie należy dotykać kolczyka brudnymi rękami. Zalecane jest też unikanie korzystania z miejsc, w których jesteśmy bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju zakażenia i infekcje, takich jak sauna, basen, siłownia, solarium. Przynajmniej przez około 3 miesiące po przekłuciu, warto zrezygnować również z długich kąpieli.

Kolczyki w sutku – rodzaje ozdób

Kolczyk do sutka przybiera różne formy i kształty. Może to być zwykłe kółeczko łączone kulką, prosta sztanga zakończona kulkami lub tzw. podkówka. Dostępne są ozdoby w różnych kolorach z ozdobami w kształcie kluczy, kolców, strzałek, serduszek, kółek, kwiatków, itp. Z delikatnymi błyszczącymi kamyczkami lub łańcuszkami. Na pierwszy kolczyk najlepiej wybrać taki bez dodatkowych elementów, aby do minimum ograniczyć możliwość urazu, uszkodzenia lub wyrwania, spowodowaną zaczepieniem biżuterii o ubranie.


Kobiecy przekłuty pępek z niebieskim kamykiem
©curto/Fotolia
Fleszstyle
Piercing pępka – czyli co musisz wiedzieć zanim się na niego zdecydujesz
Kolczyki w pępku to ozdoba, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeżeli w najbliższym czasie planujesz ciążę odłóż w czasie decyzję o przekłuciu pępka, być może unikniesz dzięki temu nieestetycznych promienistych rozstępów na brzuchu.

Kolczyki w pępku to ozdoba, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeżeli w najbliższym czasie planujesz ciążę odłóż w czasie decyzję o przekłuciu pępka, być może unikniesz dzięki temu nieestetycznych promienistych rozstępów na brzuchu. Ile kosztuje kolczyk w pępku i jak wygląda przekłucie? Czy piercing pępka boli? Wszystko zależy od wrażliwości na ból . Dla jednych osób jest to bolesne doświadczenie, inni określają to jako lekkie uszczypnięcie. Jeżeli masz niski próg bólu lub obawiasz się igieł i kłucia (np. podczas pobierania krwi czujesz się słabo lub mdlejesz), a bardzo chcesz mieć kolczyk w pępku uprzedź osobę, która będzie go wykonywała o takiej ewentualności. Przebicia dokonuje się najczęściej w pozycji leżącej co dodatkowo ułatwia cały proces.   Piercing w pępku może być umiejscowiony w jego górnej części, dolnej a nawet po bokach czy skośnie – opcji jest wiele.   Nie rób zabiegu w domu, znajdź profesjonalne studio piercingu i zaplanuj wizytę. Przebicie pępka wraz z kolczykiem kosztuje średnio około 100 zł . Warto wydać więcej pieniędzy i zminimalizować ryzyko zakażenia i powikłań. Cały proces powinien przebiegać w sterylnych warunkach przy użyciu jednorazowego sprzętu. Kolczyki do pępka – cyrkonie, kółeczka, „bananabells” Jeżeli jesteś alergikiem przed przekłuciem pępka dokładnie sprawdź tworzywo z jakiego wykonany jest kolczyk – czy posiada odpowiednie atesty a firma go produkująca lub sprzedająca jest godna zaufania. Koszt takiego kolczyka waha się w granicach 12 – 150 zł w zależności od ilości i rodzaju ozdób jakie posiada.   Kolczyki do piercingu najczęściej produkowane są z nierdzewnej chromowanej stali chirurgicznej zawierającej nikiel. Są one wykonane w taki sposób, że nie emitują soli niklu do organizmu. Jako kolczyk zakładany już na wygojone przekłucie pępka polecane...

Kolczyki w nosie
Flickr/fly/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Piercing – wady i zalety kolczyka w języku
Piercing jest obecnie (obok tatuażu) jedną z najpopularniejszych form ozdabiania ciała. Coraz więcej ludzi decyduje się na oryginalne kolczyki, którymi przekłuwają sobie różne miejsca, a na popularności wciąż zyskuje przekłuwanie języka. Zastanawiasz się, czy jest to ozdoba całkowicie bezpieczna – poznaj jej wady i zalety.

Piercing jest obecnie (obok tatuażu) jedną z najpopularniejszych form ozdabiania ciała. Coraz więcej ludzi decyduje się na oryginalne kolczyki, którymi przekłuwają sobie różne miejsca, a na popularności wciąż zyskuje przekłuwanie języka. Zastanawiasz się, czy jest to ozdoba całkowicie bezpieczna – poznaj jej wady i zalety. Co mówią dentyści na temat kolczyka w języku? Dentyści biją na alarm – coraz więcej osób posiadających kolczyk w języku zgłasza się do gabinetów stomatologicznych z licznymi uszkodzeniami szkliwa zębów (zwłaszcza siekaczy górnych i dolnych) oraz z szybko postępującą recesją (cofaniem się) dziąseł . Są to trudne do wyleczenia schorzenia jamy ustnej, wymagające dużych nakładów finansowych (około kilkuset złotych za kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym). Jest to główna wada, jaką najczęściej wymieniają osoby posiadające kolczyk w języku. Co mówią specjaliści od piercingu na temat kolczyka w języku? Natomiast specjaliści od piercingu przekonują, że prawidłowo założony kolczyk, o odpowiedniej wielkości nie powinien powodować uszkodzenia zębów. Owszem, jeżeli bawimy się kolczykiem, albo jeśli jest on za duży będzie obijał się o zęby i je uszkadzał. Piercerzy zgadzają się także ze stwierdzeniem, że taka ozdoba może powodować lub nasilać już istniejące problemy z osuwającymi się dziąsłami , więc jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące symptomy (zaczerwienienie dziąseł, widoczne, stopniowe odkrywanie zębów, ból oraz zwiększona wrażliwość) musimy jak najszybciej kolczyk zdjąć. Higiena jamy ustnej z kolczykiem Okolice kolczyka są miejscem trudno dostępnym do oczyszczania. W związku z tym mogą zalegać tam resztki pokarmowe, co prowadzić może do rozwoju zakażenia, zwłaszcza w ranie po niedawnym zabiegu. Jest to...

wykonywanie tatuażu z henny
© ninelutsk/Fotolia.com
Fleszstyle
Tatuaż zmywalny – henna, airbrush tattoo i naklejane ozdoby
Sztuczne tatuaże, czyli nietrwałe i zmywalne, to próba przed zrobieniem trwałego tatuażu, ale i doskonały sposób na jednorazową zmianę wyglądu i stworzenie spójnej stylizacji, na przykład w stylu rockowym.

Sztuczne tatuaże, czyli nietrwałe i zmywalne, to próba przed zrobieniem trwałego tatuażu, ale i doskonały sposób na jednorazową zmianę wyglądu i stworzenie spójnej stylizacji, na przykład w stylu rockowym.   Tatuaże wyglądają bardzo efektownie, jednak wiele osób ma wątpliwości, czy chce mieć taką ozdobę do końca życia. Podobny rezultat można uzyskać za pomocą sztucznych tatuaży, które można potraktować jako próbę przed zrobieniem trwałego. Wśród pań najpopularniejsze są tatuaże z henny, ale panowie często decydują się na tatuaże rękawy. Zmywalne naklejane tatuaże Od zeszłego lata niesłabnącą popularnością cieszą się naklejane tatuaże w różnych wzorach i kolorach . Srebrne i złote, hit ostatniego sezonu, efektownie mienią się na opalonym ciele i śmiało mogą zastąpić biżuterię. Sposób naniesienia ich na ciało jest bardzo prosty – wystarczy przyłożyć je do ciała papierem z naklejką, zwilżyć i po kilku chwilach oderwać niepotrzebną część. Tatuaż utrzymuje się maksymalnie kilka dni, a i to pod warunkiem, że nie będzie narażony na otarcia. Gdy się znudzi, można go łatwo zmyć, używając oliwki kosmetycznej.   Wybór wzorów jest bardzo bogaty i obejmuje zarówno strzałki, piórka, klasyczne bransolety, jak i inicjały czy imiona. Osoby, które nie znalazły jeszcze swojego wzoru, mogą złożyć indywidualne zamówienia. Niektóre sklepy wymagają wysłania gotowej grafiki wektorowej lub rastrowej, inne oferują przygotowanie całego projektu. Zmywalne tatuaże z henny O wiele trwalsze się zmywalne tatuaże z henny . Mogą być wykonane w salonach tatuażu, ale także w salonach urody. Szczególnie w typowo turystycznych miejscowościach można spotkać osoby, które mają swoje stanowiska wzdłuż...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik