otyła kobieta leżąca w łóżku
© LanaK/Fotolia.com
Styl życia

Feedersi – wielbiciele puszystych pań czy groźni fetyszyści?

Feedersi to określenie mężczyzn, których pociągają puszyste kobiety. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma w tym nic złego, jednak tzw. dokarmiacze nie ograniczają się do samego uwielbienia krągłych kształtów. Często po prostu tuczą swoje partnerki, by te były jak najcięższe.

Feedersi to określenie mężczyzn, których pociągają puszyste kobiety. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma w tym nic złego, jednak tzw. dokarmiacze nie ograniczają się do samego uwielbienia krągłych kształtów. Często po prostu tuczą swoje partnerki, by te były jak najcięższe.

 

Nie każdy mężczyzna, który lubi krągłości u swojej partnerki jest feedersem. Czym innym są gust i akceptacja partnerki, a czym innym celowe doprowadzanie jej do chorobliwej otyłości.

Kim są feedersi?

Seksuolodzy uważają „dokarmianie” za rodzaj dewiacji seksualnej, mającej podłoże sado-masochistyczne. Opiera się na całkowitej dominacji przez jednego z partnerów i uległości drugiego. Feedersów podnieca widok puszystego ciała, krągłości i niedoskonałości, które według współczesnych kanonów piękna są nie do zaakceptowania.

Partnerki feedersów –więcej niż rubensowskie kształty

Partnerką feedersa nie jest po prostu kobieta z nadwagą czy nawet otyła. Musi mieć naprawdę duży problem z wagą i mieć minimum 35 BMI. Oznacza to, że jest to II stopień otyłości, przy czym III stopień jest już otyłością chorobliwą i wymaga leczenia. Kolejną typową cechową jest niskie poczucie własnej wartości, które niekiedy wynika właśnie z nadwagi. W sytuacji, gdy mężczyzna zaczyna się interesować puszystą kobietą o niskiej samoocenie, dowartościowuje ją. Staje się tym samym bardzo ważną osobą w jej życiu, dla której ona zrobi niemal wszystko. Włączając w to przyzwolenie na całkowitą dominację. Z pozoru może się wydawać, że feeders widzi w kobiecie coś więcej niż tylko niedoskonałe ciało i sięga głębiej, adorując ją ze względu na charakter. W rzeczywistości jest to relacja jeszcze bardziej powierzchowna niż „tradycyjne”, ponieważ mężczyźnie zależy tylko i wyłącznie na dużej wadze partnerki. Prowadzone przez ofiary feedersów blogi to miejsca, w których można znaleźć wiele historii o porzuceniu przez ukochanego, gdy kobieta zaczynała tracić na wadze. Są to doskonałe dowody na to, jak płytka musi być relacja i jak bardzo przedmiotowo jest traktowana kobieta.

Dlaczego feedersi są niebezpieczni

Relacja między dokarmiaczem a jego partnerką nigdy nie jest prawidłowa, ponieważ opiera się na uzależnieniu emocjonalnym. Feedersi zapewniają o swojej miłości, jednak jest ona bardzo toksyczna, o ile w ogóle można nazwać to uczuciami. Mężczyźni przejmują niemal całkowitą kontrolę nad życiem kobiety, decydując nawet o tym, co będzie jadła. Trzeba przy tym dodać, że dbają o to, by posiłki partnerki były bardzo kaloryczne, przez co doprowadzają do ciągłego i stopniowego wzrostu wagi. Niekiedy tusza kobiety staje się tak duża, że uniemożliwia uprawianie seksu. Nie stanowi to jednak problemu dla feedersa, któremu wystarcza wtedy widok kobiety i możliwość dotykania jej obfitego ciała. Nierzadko otyłość jest tak duża, że staje się poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Dokarmiacze twierdzą, że opiekują się swoimi partnerkami i troszczą się o nie, także wtedy, gdy waga uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Jednocześnie sami doprowadzają do takiej sytuacji, manipulując kobietami i utwierdzając je w przekonaniu, jak bardzo są zależne i potrzebują pomocy. Trudno nazwać miłością sytuację, gdy fantazje i fetysz są ważniejsze od zdrowia partnerki.


Ciężarna kobieta z wagą
© adrian_ilie825/Fotolia.com
Styl życia
Jak otyłość w ciąży wpływa na matkę i dziecko?
Statystyki pokazują, że otyłość w ciąży stanowi zagrożenie i dla dziecka, i dla matki. Wzrasta ryzyko powikłań w trakcie ciąży i podczas porodu, a także wydłuża się połóg.

Statystyki pokazują, że otyłość w ciąży stanowi zagrożenie i dla dziecka, i dla matki. Wzrasta ryzyko powikłań w trakcie ciąży i podczas porodu, a także wydłuża się połóg.   Z powodu otyłości matki, dziecko może urodzić się za wcześnie lub w trakcie życia płodowego osiągnąć rozmiar większy niż normalny. Otyłość w ciąży a zagrożenia dla matki Otyłe kobiety w ciąży są bardziej narażone na cukrzycę ciążową oraz nadciśnienie, zakrzepicę żylną i powstawanie zatorów. Mogą mieć też problemy z donoszeniem ciąży. Nadciśnienie i cukrzyca w ciąży są niebezpieczne zarówno dla matki jak i dla dziecka. W niektórych przypadkach choroby te wywołują stan przedrzucawkowy , w większości znacznie pogarszają samopoczucie i mogą skutkować komplikacjami podczas porodu i po nim. Otyłość w ciąży stwarza większe ryzyko konieczności wykonania cesarskiego cięcia. Ze względu na tkankę tłuszczową na brzuchu może być ono utrudnione, a rana dłużej będzie się goiła. Również krwotok jest bardziej prawdopodobny w przypadku rodzących kobiet o bardzo dużej masie ciała. W trakcie połogu otyłość sprawia, że organizm jest bardziej podatny na infekcje i stany zapalne . Częściej niż u kobiet o prawidłowej wadze występuje też zakrzepica żył głębokich. Otyłość w ciąży odbija się na zdrowiu dziecka Chorobliwie duża waga w ciąży stwarza szereg zagrożeń nie tylko dla matki, ale i dla dziecka. Najczęstszą anomalią jest hipertrofia wewnątrzmaciczna, czyli zbyt duża masa płodu w stosunku do jego wieku. Następstwem jest makrosomia czyli zbyt duże rozmiary dziecka po porodzie. Statystyki pokazują, że otyłość w ciąży niesie ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych , w tym wad układu krwionośnego, niedorozwój układu moczowego (nerek i moczowodów), niedorozwój kości krzyżowej, a nawet rozszczep kręgosłup a. Są to skutki...

Otyła kobieta nie może zapiąć guzika od spodni
©Maridav/Fotolia.com
Styl życia
Otyłość gynoidalna – czym się charakteryzuje i jakie są jej konsekwencje dla zdrowia
Otyłość gynoidalna to otyłość pośladkowo-udowa. Określa się ją niekiedy otyłością typu „gruszka”, ponieważ sposób rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie upodabnia sylwetkę danej osoby to tego właśnie owocu. Ten rodzaj otyłości jest typowy dla kobiet.

Otyłość gynoidalna to otyłość pośladkowo-udowa. Określa się ją niekiedy otyłością typu „gruszka”, ponieważ sposób rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie upodabnia sylwetkę danej osoby to tego właśnie owocu. Ten rodzaj otyłości jest typowy dla kobiet.   Najczęstszymi przyczynami otyłości są nieprawidłowa dieta i brak ruch u. Niekiedy jednak spowodowana jest ona przez choroby, takie jak np. niedoczynność przysadki mózgowej, zespół policystycznych jajników albo niedoczynność tarczycy. Otyłość gynoidalna i androidalna Aby sprawdzić, czy masa ciała danej osoby mieści się w normie, można podzielić jej wagę w kilogramach przez kwadrat wzrostu w metrach, czyli obliczyć tzw. wskaźnik BMI . O otyłości można mówić w przypadku osób, których BMI wynosi 30 lub więcej.   Ze względu na sposób rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie wyróżnia się dwa rodzaje otyłości: androidalną, brzuszną (typu „jabłko”) oraz gynoidalną, pośladkowo-udową (typu „gruszka”). Pierwsza z nich charakteryzuje się tym, że tkanka tłuszczowa gromadzi się przede wszystkim w okolicy brzucha, w przypadku drugiej tłuszcz odkłada się przede wszystkim na udach i pośladkach, podczas gdy talia i górne partie ciała pozostają względnie szczupłe. Otyłość typu jabłko częściej występuje u mężczyzn , otyłość typu „gruszka” u kobiet . Współczynnik WHR charakterystyczny dla osób o otyłości gynoidalnej Współczynnik WHR (waist-hip ratio) informuje o tym, jaki jest typ otyłości danej osoby: androidalny czy gynoidalny. Współczynnik ten można obliczyć przez podzielenie obwodu talii przez obwód bioder, w centymetrach.   Z otyłością typu androidalnego mamy do czynienia wtedy, kiedy WHR wynosi 0,8 lub...

Młoda kobieta zmaga się z otyłością.
©pressmaster/Fotolia.com
Styl życia
Choroby związane z otyłością – cukrzyca, nadciśnienie, depresja
Otyłość powoduje zaburzenie układu hormonalnego, co skutkuje cukrzycą typu 2, nietolerancją glukozy oraz bezpłodnością (w niewielu przypadkach). Osoby z nadwagą cierpią też na zwężanie się naczyń krwionośnych i mają większe ryzyko zawałów. Społeczeństwo często patrzy na nie poprzez stereotypy związane z otyłością, co przyczynia się do rozwoju depresji lub nerwicy.

Otyłość powoduje zaburzenie układu hormonalnego, co skutkuje cukrzycą typu 2, nietolerancją glukozy oraz bezpłodnością (w niewielu przypadkach). Osoby z nadwagą cierpią też na zwężanie się naczyń krwionośnych i mają większe ryzyko zawałów. Społeczeństwo często patrzy na nie poprzez stereotypy związane z otyłością, co przyczynia się do rozwoju depresji lub nerwicy.   Z badań wykonanych przez NHANES wynika, że średnio 40% populacji Europy Zachodniej ma problem z nadwagą. Najpopularniejszą odmianą choroby jest otyłość brzuszna .   Zagrożenia związane z otyłością – układ hormonalny   Otyłość prowadzi do licznych zaburzeń układu hormonalnego i gruczołów dokrewnych. Przede wszystkim osoba z nadwagą ma problemy z tolerancją glukozy, a jej organizm stawia opór przed insuliną. Prowadzi to do powstania cukrzycy typu 2 (najczęstszej odmiany tej choroby) Kobiety, które mają obwód pasa większy niż 88 cm, mają 4 razy większe ryzyko zapadnięcia na ten rodzaj cukrzycy. Osoby cierpiące na otyłość są bardziej narażone na takie choroby i zaburzenia endokrynologiczne, jak: zespół czynnościowego hiperandrogenizmu jajnikowego, zespół wielotorbielowatości jajników, bezpłodność, nadmierne owłosienie , nieregularne miesiączki.   Zagrożenia związane z otyłością – układ naczyniowo sercowy   Otyłość powoduje liczne zmiany w składzie krwi oraz naczyniach krwionośnych. Podczas tej choroby żyły zaczynają się kurczyć i rozrastają się nabłonki tętnicowe. Wapń odkłada się na ściankach tętnic, co jest zaczątkiem powstania miażdżycy. Osoby otyłe mają przyspieszoną akcję serca oraz cierpią na zwiększone ciśnienie krwi w tętnicach. Długotrwałe utrzymywanie tego stanu prowadzi do nadciśnienia tętniczego , co...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner