kobiece i męskie usta
© konradbak/Fotolia.com
Styl życia

Fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn, czyli dreszczyk emocji w łóżku

Fantazje seksualne kobiet i mężczyzn odzwierciedlają ich potrzeby i pragnienia seksualne. Dzięki nim partnerzy mogą określić czego im brakuje podczas seksu, np. uległości, pieszczot, ryzyka, zabawy czy dominacji.

Fantazje seksualne kobiet i mężczyzn odzwierciedlają ich potrzeby i pragnienia seksualne. Dzięki nim partnerzy mogą określić czego im brakuje podczas seksu, np. uległości, pieszczot, ryzyka, zabawy czy dominacji.

 

Fantazje seksualne działają podobnie jak afrodyzjaki. Erotyczne pragnienia pobudzają układ nerwowy, zwiększają poziom testosteronu we krwi i sprawiają, że organizm reaguje na bodźce seksualne z większą intensywnością.

Czym różnią się fantazje seksualne kobiet i mężczyzn?

Fantazje erotyczne pozwalają uniknąć seksualnej rutyny. Mogą pojawiać się spontanicznie, w trakcie stosunku, podczas snu lub pod wpływem obrazów, rozmów i filmów. Ich przyczyną są zwykle niezrealizowane potrzeby, bujna wyobraźnia lub ukryte tendencje.

 

Mężczyźni mają więcej marzeń erotycznych. Oni też potrafią rozbudować i dokładnie opisać swoje intymne pragnienia. Większość kobiet swoje fantazje utrzymuje wyłącznie na poziomie marzeń erotycznych, których nigdy nie zdecydują się wprowadzić w życie. Mężczyźni zaś chcą, by ich pragnienia doczekały się spełnienia. Różnica w podejściu dotyczy również tego z kim ma się odbyć stosunek. Kobiety często marzą o nietypowym scenariuszu erotycznym ze swoim partnerem, mężczyźni natomiast pragną przygody poza związkiem.

Dominacja, filmowanie i trójkąt, czyli fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn

Kobiety częściej niż mężczyźni fantazjują o seksie homoseksualnym. Damską fantazją jest seks z dominującym mężczyzną. Uległym stosunkom miałyby towarzyszyć klapsy, zmuszanie do współżycia, wiązanie i rozkazy. Powszechną fantazją kobiet jest ejakulacja na ciało oraz seks w nietypowym miejscu (np. biurze, szpitalu lub toalecie). W kobiecych fantazjach mężczyźni często pojawiają się w miejscu pracy i pod pretekstem nagłej rodzinnej sprawy, zabierają je do domu, by tam oddać się wspólnym pieszczotom.

 

Mężczyźni wyrażają chęć doznawania pieszczot stopami (footjob) i piersiami partnerki (pozycja na hiszpana). Jednym z najczęstszych męskich pragnień seksualnych jest fantazja o trójkącie z dwiema kobietami. Panowie często marzą też o kobietach w przebraniu (np. niewinnej uczennicy lub bezwzględnej policjantki) oraz o oglądaniu masturbujących się partnerek.

 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni fantazjują o byciu nagrywanym bądź fotografowanym podczas uprawiania seksu oraz o niezobowiązującym stosunku z przypadkową osobą. 

 

Umalowana kobieta z jasnymi, wytapirowanymi włosami
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Pikanteria w sferze łóżkowej – perwersja
Perwersja to nietypowe zachowania seksualne akceptowane przez oboje partnerów. Tak długo, jak nie są konieczne do osiągnięcia spełnienia, pozostają w granicach norm. Do życia intymnego pikanterię wprowadza się np. poprzez użycie gadżetów podczas seksu.

Perwersja to nietypowe zachowania seksualne akceptowane przez oboje partnerów. Tak długo, jak nie są konieczne do osiągnięcia spełnienia, pozostają w granicach norm. Do życia intymnego pikanterię wprowadza się np. poprzez użycie gadżetów podczas seksu. Perwersyjna uległość Kobiety lubią silnych mężczyzn. Silny partner nie tylko przejmuje kontrolę, ale też dzięki temu wzbudza zaufanie. Perwersją jest zniewolenie . Uległość fizyczna i psychiczna nie może jednak zagrażać zdrowiu ani życiu partnerów. Podczas seksu mogą zostać wykorzystane gadżety, jak np. kajdanki. Inne formy dominacji to m.in. ciągnięcie za włosy czy za kark. Kobiety rzadziej niż mężczyźni chcą włączać do życia intymnego elementy bólu, rzadziej też oczekują sadomasochistycznych zachowań. Nietypowe okoliczności zbliżenia a perwersja Seks w sklepowej przebieralni jest perwersyjny. Przyjemność w takich sytuacjach jest odczuwana dzięki temu, że kochankowie mogą zostać nakryci przez innych ludzi. Podobnie jeśli chodzi o seks w windzie czy w parku. Jeśli satysfakcja jest osiągana wyłącznie w takich okolicznościach, to zachowanie to jest już dewiacją. Jeśli natomiast stanowi urozmaicenie praktyk łóżkowych czy realizację fantazji – jest perwersją. Łóżkowe zabawy z jedzeniem i „nietradycyjne” formy zbliżenia uważane za perwersję Seks analny, oralny , z włączeniem gadżetów czy wzajemna masturbacja są uważane za perwersyjne. Takie formy zbliżenia stanowią urozmaicenie życia seksualnego. Wiele osób ma opory przed takim zaspokajaniem siebie i partnera bądź partnerki, perwersja wydaje im się czymś niewłaściwym. W seksie bardzo ważna jest dobrowolność . Niektórzy oprócz zabawek z sex-shopu używają także produktów spożywczych. Przeważnie są to rzeczy słodkie, np. bita śmietana, czekolada, miód czy słodki lubrykant smakowy. Tego typu zachowania są także uważane...

Kobieca dłoń w majtkach
© Piotr Marcinski/Fotolia.com
Styl życia
Nietypowe fantazje erotyczne
Masturbacja u kobiet w dalszym ciągu uważana jest za temat tabu, choć – jak pokazują liczne badania – dotyczy wedle różnych źródeł nawet 90% pań.

Masturbacja u kobiet w dalszym ciągu uważana jest za temat tabu, choć – jak pokazują liczne badania – dotyczy wedle różnych źródeł nawet 90% pań.   Masturbacji u kobiet, zresztą podobnie jak i u mężczyzn, często towarzyszą różnego rodzaju fantazje erotyczne. Być może zaskoczy niektórych fakt, iż często te fantazje są powiązane z różnego rodzaju przemocą – różne źródła mówią o 30-60% kobiet, które przyznają się, że miały kiedyś fantazje np. na temat gwałtu . Naukowcy z University of North Texas opublikowali zbiorczą analizę około 20 badań i postawili kilka potencjalnych tłumaczeń dlaczego fantazje kobiet często dotyczą użycia wobec nich przemocy (link: http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00224490701808191 ). W skład zespołu wchodzili zarówno mężczyźni i kobiety, tak że nie można mówić o jedynie męskocentrycznych wnioskach. Skąd przemoc w erotycznych fantazjach kobiet? Naukowcy wymieniają kilka hipotetycznych źródeł, m.in.: masochizm – kobiety, które lubią uprawiać seks z elementami SM częściej mają fantazje z elementami przemocy, a nawet fantazje na temat gwałtu. Oczywiście nie oznacza to, że chciałyby, aby coś takiego wydarzyło się w rzeczywistości – nigdy nie można mylić czystej fantazji z prawdziwymi potrzebami; otwartość na różne doznania – fantazje z przemocą w tle są w tej sytuacji jedynie kolejnym nowym doświadczeniem obok wielu innych; niska samoocena – część kobiet czuje silną potrzebę potwierdzenia swojej atrakcyjności. W fantazjach przybiera to postać mężczyzny, który nie jest w stanie oprzeć się pięknej kobiecie i poddaje się żądzy; kultura przyzwalająca na przemoc – niektórzy twierdzą, że istnieje kulturowe przyzwolenie na to, by mężczyźni wykorzystywali wobec kobiet swoją przemoc, podkreślając, że mimo zmian ról społecznych na przestrzeni...

Mężczyzna i kobieta zabawiają się w sypialni
©Kaspars Grinvalds/Fotolia
Styl życia
Ożyw swoje życie seksualne – striptiz i nietypowe pozycje seksualne to świetne urozmaicenia w łóżku
Przełamanie rutyny w łóżku poprawi życie seksualne. Odwrócona kowbojka czy striptiz, po którym nastąpi seks na siedząco zapobiegną nudzie. Warto kochać się przy dużym lustrze i obserwować się nawzajem.

Przełamanie rutyny w łóżku poprawi życie seksualne. Odwrócona kowbojka czy striptiz, po którym nastąpi seks na siedząco zapobiegną nudzie. Warto kochać się przy dużym lustrze i obserwować się nawzajem.   Udany seks to zasługa obu stron i przełamywania rutyny w sypialni. Pikanterii zbliżeniom dodadzą erotyczne akcesoria i filmy, przebieranki oraz skupianie się na urozmaicaniu ulubionych pozycji ukochanej osoby. Ulubione pozycje mężczyzn Oto top 3 w rankingu najbardziej preferowanych pozycji seksualnych mężczyzn:   Na jeźdźca . Tę pozycję docenia każdy wzrokowiec – zapewnia bowiem doskonały widok na okolice intymne, piersi oraz twarz partnerki. To ona przejmuje dowodzenie, kontroluje siłę, kąt i głębokość penetracji, zależnie od pożądanej intensywności pieszczot. Przednia ściana pochwy jest głęboko stymulowana, pobudzany jest punkt G, orgazm pochwowy daje więc kobiecie dużą przyjemność. Męskie ręce pozostają wolne, można je więc dowolnie wykorzystać do masowania łechtaczki, pośladków bądź pieszczot piersi i sutków. Na pieska – zwierzęce konotacje są źródłem licznych męskich fantazji . Kobieta jest całkowicie zależna od pieszczot mężczyzny, a partner wzrokowiec może obserwować akt i partnerkę. Dłonie mogą błądzić po całym ciele partnerki, a pochwa jest stymulowana pod wieloma kątami.  „Pług” - mężczyzna stojący przy łóżku unosi opierającą się na przedramionach, twarzą w stronę łóżka kobietę, trzymając ją za biodra. Kontroluje głębokość i szybkość penetracji i ma wspaniały widok na okolice intymne i akcję penisa. Czy ulubiona pozycja kobiety to pozycja klasyczna (misjonarska)? Kobiety lubią pozycję klasyczną za to, że nie muszą nic robić. Mężczyzna w pełni dominuje i kontroluje przebieg stosunku....

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner