orgazm

Orgazm, szczytowanie – jest to moment najsilniejszego podniecenia płciowego. Towarzyszy mu intensywne uczucie rozkoszy.
ludzie pijący drinki w klubie
seks
Związek
orgazm

Swinging – czym jest i kto najczęściej z tego korzysta?

Swinging polega na uprawianiu grupowego seksu z obcymi ludźmi. Najczęściej odbywa się to w swingers klubach – miejscach temu przeznaczonych. Z tej atrakcji korzystają najczęściej osoby, chcące urozmaicić swoje życie seksualne. Swinging u partnerów jest związany z nadszarpnięciem wzajemnego zaufania, niekiedy prowadzącym do kryzysu w związku.
Tomasz Delmaczyński
Para kochanków przytula się do siebie.
seks
orgazm

Miłość francuska – szansa na przełamanie seksualnej rutyny

Miłość francuska może być elementem gry wstępnej lub sposobem na doprowadzenie partnera do orgazmu. Sukces seksu oralnego zależy od zaangażowania emocjonalnego i pełnej akceptacji ciał obojga partnerów.
Anna Bartoś
Leżąca kobieta z ręką w bieliźnie.
seks
orgazm
masturbacja

Sztuka masturbacji – odpowiedni nastrój, gadżety

Jak zaspokoić własne potrzeby erotyczne i osiągnąć orgazm: wprowadź się w pozytywny nastrój kąpielą lub filmem erotycznym i ułóż w wygodnej pozycji. Skupiaj się na strefach erogennych. Pieszcząc je możesz pomagać sobie wibratorem, kulkami gejszy, lubrykantem.
Agnieszka Krasa
Kobieta w kabaretkach siedzi na krześle i trzyma w ręce skórzany pejcz
seks
orgazm

Fetyszyzm – nietypowe upodobania czy groźne zaburzenie?

Fetyszyzm to rodzaj parafilii, czyli zaburzeń preferencji seksualnych. Polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej tylko wtedy, gdy dochodzi do kontaktu z fetyszem – obiektem, który pierwotnie nie ma podtekstu erotycznego.
Justyna Dąbrowska
Mężczyzna i kobieta całują się w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Co robić w sypialni, aby on nie mógł przestać o tobie myśleć?

Niezawodne triki w łóżku to eksperymentowanie, zmiany pozycji i nawyków w łóżku, przebieranki, zabawa w role oraz stosowanie erotycznych gadżetów. Warto zawsze szczerze i otwarcie mówić partnerowi, co się lubi i co pobudza orgazm, a co w ogóle nie wywołuje podniecenia.
Agnieszka Krasa
Mężczyzna i kobieta leżą razem w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Porady: jak pieścić mężczyznę. Wrażliwe strefy erogenne na ciele mężczyzny

W okolicach krocza mieszczą się najczulsze miejsca na ciele mężczyzny. Stymulacja jąder, penisa i krocza wzmacnia intensywność orgazmu i może być częścią gry wstępnej lub seksu oralnego.
Anna Bartoś
objęci kobieta i mężczyzna
seks
orgazm
libido

Pieszczoty jąder – jak sprawić przyjemność mężczyźnie

Kobiety, pieszcząc partnera, często pomijają jądra i skupiają się na penisie. Większość mężczyzn lubi delikatną stymulację jąder ustami. Delikatne pieszczoty dłońmi także pobudzają podniecenie mężczyzny.
Agnieszka Wadowska
para uprawiająca pieszczoty w łóżku
seks
orgazm
libido

Jak pieścić partnera: poznaj męskie strefy erogenne

Erogenne strefy u mężczyzny znajdują się w wielu miejscach ciała. Parterowi spodoba się pieszczenie uszu i szeptanie do nich, a także dotykanie pośladków.
Agnieszka Wadowska
para w łóżku
seks
miłość
problemy w związku

Namiętny seks po ślubie – fantazja, uwodzenie i zaskoczenie

Seks po ślubie będzie ekscytujący i namiętny, jeżeli znajdzie się w nim element zaskoczenia. By zapobiec rutynie w łóżku, zaproponuj nowe pieszczoty i pozycje seksualne. Znajomość swoich ciał i potrzeb to przewaga seksu małżeńskiego nad współżyciem z nowy partnerem.
Anna Bartoś
otyła kobieta leżąca w łóżku
seks
problemy w związku
orgazm

Feedersi – wielbiciele puszystych pań czy groźni fetyszyści?

Feedersi to określenie mężczyzn, których pociągają puszyste kobiety. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma w tym nic złego, jednak tzw. dokarmiacze nie ograniczają się do samego uwielbienia krągłych kształtów. Często po prostu tuczą swoje partnerki, by te były jak najcięższe.
Justyna Dąbrowska
kobiece i męskie usta
seks
pozycje seksualne
orgazm

Fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn, czyli dreszczyk emocji w łóżku

Fantazje seksualne kobiet i mężczyzn odzwierciedlają ich potrzeby i pragnienia seksualne. Dzięki nim partnerzy mogą określić czego im brakuje podczas seksu, np. uległości, pieszczot, ryzyka, zabawy czy dominacji.
Anna Bartoś
Pozycja seksualna
seks
pozycje seksualne
orgazm

Marzy ci się rodeo w łóżku? Wypróbuj pozycję na odwróconą kowbojkę

Odwrócona kowbojka, albo inaczej odwrócony jeździec, jest pozycją seksualną, która wymaga, aby mężczyzna leżał na plecach, a kobieta siedziała na nim odwrócona plecami do jego twarzy. Ta pozycja umożliwia głęboką penetrację i zapewnia intensywne doświadczenia obojgu partnerom.
Anna Cholewa
Para w łóżku
antykoncepcja
orgazm
związki

Suchość w pochwie: skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Suchość pochwy to naturalne zjawisko. Jest spowodowane niewystarczającą produkcją śluzu w pochwie. Zwykle problem ten dotyczy kobiet w okresie menopauzy lub będących tuż po porodzie. Suchość bywa też efektem antykoncepcji lub kuracji hormonalnej. Bez względu na przyczynę suchości, dolegliwości tej można przeciwdziałać.
Anna Bartoś
Para leży w łóżku, tworzą serce za pomocą rąk
seks
antykoncepcja
orgazm

Jak stosować damską prezerwatywę?

Wskaźnik Pearla dla prezerwatywy damskiej wynosi 5 do 25 ciąż na 100 przypadków. Zatem ma ona od 75 do 95% skuteczności w ochronie przed zapłodnieniem.
Anna Harasymiuk
Kochankowie na podłodze
pozycje seksualne
orgazm
libido

Erotyczny wstęp do seksu – satysfakcjonująca gra wstępna

Pieszczoty prowadzące do kulminacji w postaci seksu sprzyjają zacieśnianiu więzi i pogłębieniu intymnej relacji. Jednak gdy zależy nam jedynie na tzw. szybkim numerku, gra wstępna bywa zupełnie niepotrzebna.
Joanna Jędrzejczyk
Kobiece nogi
seks
orgazm
masturbacja

Kobiecy wytrysk, czyli fenomen, który dotyczy tylko niektórych kobiet

Kobiecy wytrysk znany jest także pod nazwą damskiej ejakulacji. Pojawia się on w momencie szczytowania. Wydostająca się z pochwy wydzielina może „wystrzelić” na odległość blisko 20 cm.
Anna Bartoś
strefy erogenne kobiety i mężczyzny
seks
Związek
miłość

Mapa sfer erogennych na ciałach kobiet i mężczyzn

Strefy erogenne są różnie umieszczone na ciele kobiet i mężczyzn. Można jednak wskazać kilka miejsc, których stymulacja pobudzi zarówno partnerkę, jak i partnera. Najbardziej wrażliwe na dotyk są – szyja, uszy, wewnętrzna strona ud oraz miejsca intymne.
Anna Bartoś
pozycja na helikopter
seks
pozycje seksualne
orgazm

Seks dla odważnych – pozycja na helikopter

Pozycja na helikopter jest jedną z seksualnych pozycji japońskiej Kamasutry. Wymaga dużej sprawności fizycznej. Jest propozycją dla odważnych i zaawansowanych kochanków. Umożliwia głęboką i szybką penetrację.
Anna Bartoś
młoda para leżąca w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na pająka – układ ciał dający poczucie równości

Pozycja na pająka pozwala na wspólne osiągnięcie rozkoszy. Stroną dominującą w takim układzie ciał jest kobieta. Mężczyzna tu ma pełen dostęp do łechtaczki i miejsc erogennych. Pieszcząc je może doprowadzać kobietę do całkowitego spełnienia.
Anna Bartoś
śpiąca kobieta
sen
orgazm
libido

Orgazm we śnie – doświadcza go niemal co czwarta kobieta przed 45. rokiem życia

Kobiecy orgazm podczas snu jeszcze do niedawna był zjawiskiem tajemniczym. Od kiedy jednak tabu kobiecej seksualności zaczęto przełamywać m.in. na polu nauki, dowiadujemy się o nim coraz więcej.
Anna Cholewa
kandelabr
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja seksualna - kandelabr

Kandelabr jest jedną z odmian pozycji na jeźdźca, w wersji odwróconej. Daje ona szansę zamiany ról partnerów – z aktywnej na bierną – bez konieczności zmiany ułożenia ciała.
Joanna Jędrzejczyk
całująca się para leżąca w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na łyżeczkę – minimum wysiłku, maksimum satysfakcji

Nazwa miłosnej pozycji na łyżeczkę pochodzi od ułożenia ciał kochanków. Podczas współżycia partner znajduje się za plecami swojej kochanki i ma możliwość pieszczenia całego jej ciała. Taka pozycja seksualna nie obciąża brzucha kobiety, dlatego może być wykonywana również w ciąży.
Anna Bartoś
młoda para w sypialni
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na pieska, czyli seks od tyłu

Pozycja na pieska to klasyczna wersja seksu od tyłu. Ta poza seksualna może być wykonywana na łóżku, krześle lub fotelu. Pozwala mężczyźnie pieścić miejsca intymne na ciele kobiety i decydować o sile i tempie ruchów frykcyjnych.
Anna Bartoś
całująca się para
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na renifera – doskonały seks nie tylko na święta

Pozycja na renifera jest wariantem pozycji na pieska. Dominującą rolę podczas współżycia odgrywa mężczyzna. W trakcie penetracji partner ma możliwość pieszczenia miejsc erogennych i kontroli tempa oraz siły pchnięć.
Anna Bartoś
para kochanków w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na lisa, czyli pozycja seksualna dostarczająca dreszczyku emocji

W pozycji na lisa kobieta jest plecami odwrócona do partnera. Seks w takiej pozycji powinien być dynamiczny i szybki. Mężczyzna jest stroną dominującą i ma możliwość pieścić miejsca erogenne na ciele kobiety.
Anna Bartoś
para w łóżku
seks
pozycje seksualne
orgazm

Pozycja na hiszpana, czyli jedna z odsłon pettingu

Pozycja na hiszpana to seks międzypiersiowy – jedna z najpopularniejszych form pettingu. Może być elementem gry wstępnej lub alternatywą dla stosunku płciowego. Taką formę pieszczot można łączyć z autoerotyzmem, gadżetami erotycznymi i seksem oralnym.
Anna Bartoś
smutna kobieta
seks
problemy w związku
orgazm

Brak orgazmu to skutek niezgrania partnerów, dyskomfortu lub blokad psychicznych

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Dlaczego nie mam orgazmu?”, należysz do grupy od 25 do nawet 30% kobiet. Najczęstsze przyczyny braku orgazmu to zbyt krótki stosunek, niewygodna pozycja, niewprawne pieszczoty i blokady psychiczne. Problem braku satysfakcji z seksu dotyka także mężczyzn.
Anna Harasymiuk
Para zakochanych
seks
zaburzenia neurologiczne
orgazm

Przyczyny problemów z erekcją: stres, brak ruchu, używki, zła dieta, niski testosteron

Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.
Anna Harasymiuk
Umalowana kobieta z jasnymi, wytapirowanymi włosami
seks
problemy w związku
pozycje seksualne

Pikanteria w sferze łóżkowej – perwersja

Perwersja to nietypowe zachowania seksualne akceptowane przez oboje partnerów. Tak długo, jak nie są konieczne do osiągnięcia spełnienia, pozostają w granicach norm. Do życia intymnego pikanterię wprowadza się np. poprzez użycie gadżetów podczas seksu.
Anna Harasymiuk
Para zakochanych leży w łóżku
seks
orgazm
libido

Efekt abstynencji od seksu – frustracja seksualna

Frustracja seksualna wiąże się z niezaspokojeniem potrzeb seksualnych. Przekłada się na emocje i zachowania, jest przyczyną powstawania napięć i konfliktów z innymi osobami.
Anna Bartoś
Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa