Alfie Evans
Instagram

Poruszające słowa ojca Alfiego Evansa: „On może żyć jeszcze przez lata!”

Alfie Evans
Instagram


Rodzice Alfiego Evansa, mimo porażki w sądzie, wciąż walczą! Chcą zabrać chłopca ze szpitala. Jak mówi jego ojciec Tom Evans, Alfie nie potrzebuje dłużej intensywnej terapii i chciałby go po prostu zabrać do domu.

 

Rodzice 23-miesięcznego chłopczyka, cierpiącego na poważną chorobę neurologiczną, długo walczyli o jego życie. Gdy sąd zadecydował o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie, postanowili zabrać swoje dziecko do Włoch, na dalsze leczenie. W sprawę włączyły się liczne autorytety, z papieżem Franciszkiem na czele, a Alfiemu nadano nawet w trybie ekspresowym włoskie obywatelstwo. Do dyspozycji maluszka postawiono w gotowości włoskie pogotowie lotnicze. Wszystko na nic - sąd nie zgodził się na wyjazd chłopca. Decyzję podtrzymał również sąd wyższej instancji, co nie mieści się w głowie dużej części opinii publicznej nie tylko na Wyspach, ale i na całym świecie.

 

Alfie Evans
Instagram

 

Zobacz też: Chory Alfie Evans dostanie polskie obywatelstwo?! Głos zabrał nawet Andrzej Duda!

 

Szczególnie, że chłopiec po odłączeniu od aparatury zaczął samodzielnie oddychać. Co można jeszcze zrobić?

 

Dziś spotykamy się z lekarzami. Chcemy prosić o możliwość powrotu do domu - mówi ojciec Alfiego, cytowany przez brytyjski tabloid „The Sun”.

Kiedy siedzę obok Alfiego, każda sekunda i każdy dzień utwierdzają mnie bardziej i bardziej w przekonaniu, że on będzie żył jeszcze miesiące, może i lata - dodaje 21-letni Tom Evans.

 

Jak mówi, jeśli dzisiejsze spotkanie z lekarzami nie przyniesie skutku, wróci do sądu, by dalej walczyć o Alfiego.

 

W jakim stanie jest Alfie trzy dni po odłączeniu od aparatury?

Alfie żyje wygodnie, szczęśliwie bez wspomagania oddychania, bez jakiegokolwiek wspomagania oddychania. Chcemy go po prostu zabrać do domu.

 

I mocno akcentuje:

- Alfie udowodnił, że się mylili. To chyba wystarczy, by sobie to uświadomili - mówi rozgoryczony ojciec.

 

Zobacz: A jednak! Alfie przeżył kolejną noc, a sąd zadecydował, że zostaje w Anglii! NOWE FAKTY w sprawie chorego chłopca!

 

Protesty przeciw decyzji sądu w sprawie Alfiego trwają na całym świecie. Brytyjski Wysoki Trybunał odrzucił wniosek o wyrażenie zgody na przewiezienie chłopca do Włoch. Przed sądem przedstawiono opinię, że u chłopca doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu. Pozbawiony jest zmysłów wzroku, słuchu, czucia, węchu i smaku. Według lekarzy, dalsza terapia "nie leży w najlepiej pojętym interesie chłopca". Nazywają ją daremną, a nawet nieludzką.

 

Czyj głos powinien się tu liczyć bardziej?

 

Czy mały Alfie dostanie jeszcze szansę?

Nowe fakty w sprawie Alfie Evansa

Więcej na temat Alfie Evans
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33