Królowie roku 2015 - czyli największe sukcesy polskich gwiazd Małgorzata Kożuchowska w czarnej bluzce, dżinsowych dzwonach Sarsa w czarnej prześwitującej sukni na MTV EMA 2015 Małgorzata Szumowska i Maja Ostaszewska na Festiwalu Filmowym w Gdyni Margaret w dziurawych spodniach
Królowie roku 2015 - czyli największe sukcesy polskich gwiazd
1/8
Królowie roku 2015 - czyli największe sukcesy polskich gwiazd

To był świetny rok dla polskich gwiazd, które odniosły spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej. Wybraliśmy dla Was te największe, o których mówiło się miesiącami. Kto został "Królem Roku 2015"? Mamy nadzieję, że zgadzacie się z naszym rankingiem! Jeśli nie  - oddajcie głos w sondzie ;)

 

Zobacz także: Wybraliście artystów roku 2015! Doda i Dawid Kwiatkowski bezkonkurencyjni! Zobaczcie wyniki głosowania

2/8
Małgorzata Kożuchowska w czarnej bluzce, dżinsowych dzwonach
East News

Miejsce 7 - Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska dawno nie miała tak dobrej passy! Po urodzeniu synka gwiazda otrzymała mnóstwo propozycji filmowych. W 2015 roku gwiazda zagrała w "Listach do M. 2", zaczęła pracę nad serialem TVN "Druga szansa", filmem "Kochaj" oraz międzynarodową produkcją "Music, War and Love". Zagrała również w spektaklu "Ich Czworo" zrealizowanego dla Teatru Telewizji. Otrzymała również Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Oby 2016 rok był jeszcze lepszy!

3/8
Sarsa w czarnej prześwitującej sukni na MTV EMA 2015
ONS

Miejsce 6 - Sarsa

Diamentowa płyta za sprzedaż singla "Naucz mnie", złota płyta za sprzedaż albumu "Zapomnij mi", 36 mln wyświetleń na YouTubie, nagroda publiczności na Bałtyckim Festiwalu Piosenki, Eska Music Awards 2015 za „Najlepszy hit”, nominacja do MTV Europe Music Awards.  I moglibyśmy tak wymieniać bez końca sukcesy Sarsy w 2015 roku. Brawa! I nawet jej najwięksi przeciwnicy potarfią zanucić "Jutro znowu gonić, biec, latać ponad"...

 

Zobacz: Ten rok należy do Sarsy! Oto 5 najważniejszych dowodów!

4/8
Małgorzata Szumowska i Maja Ostaszewska na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Miejsce 5 - ekipa "Body/Ciało" - Małgośka Szumowska, Maja Ostaszewska, Janusz Gajos

W tym przypadku też zaczniemy od nagród: Srebrny Niedźwiedź  na Festiwalu Berlinale w kategorii „Najlepszy reżyser”, Złote Lwy: Najlepszy film, najlepsza pierwszoplanowa rola męska dla Janusza Gajosa, Najlepszy debiut aktorski (Justyna Suwała), Najlepszy dźwię - Kacper Habisiak, Marcin Jachyra, Marcin Kasiński i ponad 300 tys. widzów w kinach. Czekamy na kolejny film Szumowskiej, bo warto!

 

 

5/8
Margaret w dziurawych spodniach
ons.pl

Miejsce 4 - Margaret

W tym roku Margaret wydała jazzową płytę nagraną w duecie z Matt Duskiem "Just the two of us". Jednak to hity z albumu "Add the blonde" pokochała publiczność, na czele z "Heartbeat". Dlaczego wokalistka zajęła tak wysokie, 4. miejsce? Nie sposób nie docenić tego, że od kilku lat wokalistka trzyma doskonałą jakość na polskiej scenie. Dba o to, aby jej teledyski były niepowtarzalne. Powoli staje się ikoną stylu. Unika skandali, z prasą rozmawia tylko kiedy promuje nową płytę/program. Efekty? Nagroda MTV Europe Music Awards dla najlepszego polskiego artysty i dwie statuetki Eska Music Awards. Ponadto - kilka ogromnych kampanii na koncie. Zainteresowanie reklamodawców Margaret to oznaka, że jest ona już wielką gwiazdą!

6/8
Martyna Wojciechowska w czarnym kombinezonie
ONS

Miejsce 3 - Martyna Wojciechowska

Złota Nimfa na festiwalu filmowym w Monte Carlo za dokument "Ludzie Duchy", Wiktory 2014 w kategorii Wyjątkowa Osobowość Roku, Róża Gali 2015 - to tylko niektóre z nagród, które w tym roku otrzymała Martyna Wojciechowska. Ponadto, dziennikarka wypuściła na rynek kolekcję ubrań sygnowanych swoim nazwiskiem, które sprzedają się świetnie. Dla gwiazdy TVN ten rok był wyjątkowo burzliwy. Owszem, odniosła wielkie sukcesy, ale dziennikarka przyznała, że ciężko choruje

Mamy nadzieję, że dziennikarka szybko wróci do zdrowia, czego serdecznie jej życzymy!

7/8
Robert Lewandowski pije szampana po zakończonym zwycięstwem meczu piłki nożnej przeciwko Irlandii
East News

Miejsce 1 - Robert Lewandowski

Tak, tak, miejsca drugiego nie ma. Zaraz dowiecie się dlaczego. Tymczasem miejsce 1. zajmuje w naszym rankingu Robert Lewandowski! Nie musimy pewnie mówić dlaczego, ale zrobimy to z wielką przyjemnością. To on strzelił 5 goli w 9 minut, to dzięki niemu polska reprezentacja będzie walczyć o tytuł Mistrza Europy. Przypomnijcie sobie te chwile:

 

1. 5 goli w 9 minut

2. Awans na Euro 2016 (mecz Polska-Irlandia 2:1)

3. Król strzelców w meczach polskiej reprezentacji

4. Robert Lewandowski w Księdze Rekordów Guinnessa

 

Sukcesy sportowe to jedno. Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, jak wielką popularnością cieszy się Robert na całym świecie. Ponad 7,5 mln fanów na Facebooku mówi wszystko. Jego życiem interesują się wszyscy w Polsce, zwłaszcza jego małżeństwem z Anną Lewandowską. Lewandowski to marka sama w sobie. I w tym przypadku nie mamy wątpliwości, że król jest tylko jeden!

 

8/8
Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska i Paweł Pawlikowski na ceremonii rozdania Oscarów
ons

Miejsce 1 - "Ida" - Paweł Pawlikowski, Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska

Czyli nasza ekipa na Oscarach! Nie mogliśmy zdecydować, kto powinien zająć 1. miejsce w naszym rankingu, a więc ekipa "Idy" i Robert Lewandowski zajmują ex aequo najwyższą pozycję. "Ida" to pierwszy polski obraz, który otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". O tym sukcesie mówiła cała Polska kilka miesięcy po rozdaniu nagród. Dużo mówiło się również o kreacjach aktorek na czerwonym dywanie i ich zachowaniu - panie w momencie odbierania Oscara przez Pawła Pawlikowskiego z rąk Nicole Kidman były na... papierosku ;)

Czy taki sukces kiedykolwiek jeszcze powtórzymy? Oby!

 

Musimy jednak wyróżnić jeszcze jedną, zagraniczną gwiazdę. Cieszą nas sukcesy Polaków, ale nie sposób nie wspomnieć oczywiście o wielkim powrocie... Adele! Diwa kazała na siebie czekać 4 lata, ale warto było! Adele pobiła wszelkie rekordy sprzedaży płyty "25". Hit "Hello" zajął 1. miejsce w ponad... 40 krajach!

 

Brawa dla "Idy", Roberta i Adele!