Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News

Monika Zbrojewska od dawna miała problem z alkoholem? "Znaleziono ją nieprzytomną. Miała 4 promile alkoholu"

Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News

Monika Zbrojewska zmarła 20 października. Okoliczności śmierci byłej wiceminister są bardzo tajemnicze i budzą sporo emocji. 43-letnia adwokat zmarła tydzień po tym, jak z powodu jazdy pod wpływem alkoholu została zdymisjonowana z rządu i wyrzucona z uczelni.

W najnowszej “Uwadze” TVN pojawił się materiał na temat byłej wiceminister.

Monika Zbrojewska była uzależniona od alkoholu? 

Wynika z niego, że pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się już w kwietniu. Zbrojewska nie pojawiła się na wykładzie w Krakowie, zarządzono poszukiwania i znaleziono ją nieprzytomną w hotelowym pokoju. Podobno miała we krwi około czterech promili alkoholu.

“Mnie kiedyś uczono, że cztery promile alkoholu to jest zgon. Nie jest rzeczą normalną, żeby wykształcona, zdolna kobieta w jakimś momencie z powodu czterech promili alkoholu trafiała do szpitala. Jest bardzo prawdopodobne, że była uzależniona” - mówił w “Uwadze” dr Bohdan T. Woronowicz, specjalista terapii uzależnień.

Monika Zbrojewska - przyczyna śmierci

Gdy 23 października złapała ją policja, adwokat miała 2 promile alkoholu we krwi. Przewieziono ją do izby wytrzeźwień. Kilka dni później siostra znalazła ją nieprzytomną w mieszkaniu i zawiozła do szpitala, gdzie przeszła operację. Mówiono, że zażyła zbyt wiele leków, ale oficjalną przyczyną śmierci była niewydolność wielonarządowa po operacji.

Mówiono, że Monika Zbrojewska była wyjątkowo radosną i miłą osobą. Pracowała jako ekspert w wielu sejmowych komisjach, prowadziła swoją kancelarię i była wykładowcą na uczelni. Nie brakuje głosów, że wzięła na siebie zbyt wiele i nie wytrzymała presji.

 

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości w Sejmie

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości na konferencji prasowej

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News

 

Więcej na temat Monika Zbrojewska
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53