Krzysztof Rutkowski Tarzan boy jest chory

Gwiazdor disco polo chory na nowotwór! "Tarzan Boy" walczy o życie i zbiera na drogą operację!

Krzysztof Rutkowski Tarzan boy jest chory

Krzysztof Rutkowski, wokalista z zespołu disco polo "Tarzan Boy", twórce hitu o tym samym tytule, jest ciężko chory na nowotwór. Ma raka zwanego śluzakiem otrzewnej. Wokalista ma 56 lat i rozpoczął chemioterapię, jednak zbiera na drogą operację, której koszt szacuje się na ok. 50 tys. zł. 

 

Jak Krzysztof Rutkowski dowiedział się o tym, że ma raka?

 

Tak sam wokalista opisuje jak dowiedział się o chorobie.

Od pewnego czasu męczyły mnie bóle brzucha na które nie zwracałem uwagi gdyż tłumaczyłem sobie że są one spowodowane dawniej przeprowadzoną operacją wyrostka i ignorowałem je. Jednak zmęczony tym postanowiłem się zbadać, podczas badań wyszło że mam przepuklinę brzucha. Podczas operacji na przepuklinę brzucha okazało się, że nie była ona tak naprawdę prawdziwą przyczyną owych bólów. Po operacji dowiedziałem się że cierpię na raka zwanego śluzakiem otrzewnej. Była to dramatyczna informacja, nie wiedziałem jak się po niej pozbierać, jednak wraz z żoną znaleźliśmy lekarza z Lublina, który operuje tego typu raka. Okazało się, że jedyną moją szansą na przeżycie jest tzw. HIPEC (Dootrzewnowa Chemioterapia Perfuzyjna w Hipertermii). Ów lekarz zgodził się na przeprowadzenie operacji jednak w trakcie operacji zdecydował się tylko na pozbycie się śluzu, który zebrał się na skutek raka, laparotomie i splenektomie.

 

Stało się tak ponieważ nie można było uzyskać doszczętnej cytoredukcji, co uniemożliwiała przeprowadzenie HIPEC-a gdyż narażało by to zbyt bardzo moje życie. Lekarz oznajmił mi, że HIPEC-a będzie można zastosować, po regeneracji organizmu. Jednak po czasie przeznaczonym na odpoczynek okazało, się że ten lekarz nie chce podjąć się kolejnych prób, tej operacji.


 

 

 

Aktualnie strasznie cierpię, nie mogę jeść, ciężko jest mi wykonywać wiele życiowych czynności gdyż towarzyszy im straszny ból, czasami nawet nie mogę spać. Dowiedziałem się, że operację tego typu wykonują w Gdańsku prywatnie, po konsultacji z lekarzem okazało się że jest dla mnie szansa jednak warunkiem przeprowadzenia operacji jest przyjęcie chemioterapii ale ze względu na to, że operacja jest kosztowna (koszt takiej operacji wraz z leczeniem to około 50 000 zł) chciałbym rozpocząć leczenie jednak nie mogę gdyż, niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów operacji i zwracam się z prośbą o wsparcie.
Każda kwota jest dla mnie częścią nadziej, której ze względu na uciekający czas mam coraz mniej. Darowizny proszę kierować na nr konta : 12 1140 2004 0000 3402 7660 5151 - czytamy na Facebooku wokalisty.

Zobacz: Guz trzustki to nie tylko nowotwór. Przyczyny, typy, objawy i leczenie guzów

 

Krzysztofa Rutkowskiego wspierają żona Adrianna oraz synowie Adrian i Kamil. A także koledzy z branży disco polo. 27 stycznia w Warszawie o godzinie 21 odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Rutkowskiego. Bilet kosztuje 15 zł. Piosenka zespołu "Tarzan boy" miała w tym roku drugie życie z powodu przeróbek hitu na cześć Michała Pazdana.

 

Zobacz także: Hit internetu! Pazdan Boy. Śpiewaj przed meczem z nami: "Chodź Krystyno, chodź! Nie bój się Pazdana"

 

Krzysztof Rutkowski miał przerwę w działaniu zespołu "Tarzan boy", pracował wtedy jako taksówkarz.

Krzysztof Rutkowski Tarzan boy

 

Krzysztof Rutkowski -  kadr z teledysku "Tarzany boy".

Krzysztof Rutkowski Tarzan boy


Krzysztof Rutkowski na jednym z koncertów disco polo.

Krzysztof Rutkowski Tarzan boy

 

Więcej na temat choroba disco polo
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43