Karolina Korwin Piotrowska o Natalii Przybysz

Korwin Piotrowska ostro o wywiadzie Przybysz o aborcji "Czasem trzeba myśleć. Sama to spowodowała"

Karolina Korwin Piotrowska o Natalii Przybysz

Głośny wywiad z Natalią Przybysz w Wysokich Obcasach wciąż budzi wiele emocji. Znana wokalistka opowiedziała w nim o aborcji, której dokonała w zeszłym roku w grudniu. Jak sama mówi - nie była gotowa na trzecie dziecko, ponieważ "nie widziała się znów w pieleszach domowych, w pieluchach...".  Na Natalię wylała się ogromna fala hejtu w sieci, jednocześnie - wiele osób, w tym także gwiazdy, wspierają piosenkarkę. Głos w sprawie zabrała Karolina Korwin Piotrowska w swoim nowym felietonie dla o2.pl.

 

Korwin Piotrowska ostro o wyznaniu Przybysz o aborcji: To mogła być świetna rozmowa

 

Karolina Korwin Piotrowska zawsze komentuje najgorętsze wydarzenia w polskim show-biznesie, a wywiad z Natalią Przybysz z pewnością takim jest. Artystka wykazała się ogromną odwagą, aby opowiedzieć publicznie o aborcji, argumentując ją brakiem gotowości na trzecie dziecko i wizją zmian, m.in. mieszkania na większe. Znana dziennikarka zapewnia - mogłaby to być bardzo mądra i dojrzała rozmowa, a wyszła nieprzemyślana:

Chciałoby się powiedzieć, że intencje rozmowy były dobre. To mogła być świetna rozmowa. Mocna i mądra, ale jej efekt jest argumentem dla tych, którzy uważają, że  kobiety traktują aborcję jako fanaberię i środek antykoncepcyjny oraz robią ją z czystego egoizmu. Bo tak jest w opisywanym przypadku. […] Chciałoby się powiedzieć, że od takich sytuacji jest edukacja seksualna oraz antykoncepcja. Obawiam się, że tutaj chyba jej nie było.

Korwin docenia intencje Przybysz. Ma jednak świadomość, że słowa Natalia zostaną wykorzystane przeciwko niej, przede wszystkim przez uczestników "czarnego protestu", którzy nie będą mieli dla niej litości w osądach:

Czasem trzeba myśleć. Celebryta, osoba znana, ma ogromną moc. Jest więc niesłychanie ważne, by nie używał jej głupio. Tu nikt tego nie zrobił. Nikt nie pomyślał. Trzeba przewidzieć, a tutaj to było naprawdę łatwe, jak będzie zinterpretowany przez wszystkich przeciwników czarnego protestu. Bo ten wywiad w obecnej formie dał oręż wrogom czarnego protestu, dał jakby na zamówienie. Jest dla konserwatystów jak prezent na Boże Narodzenie. Jak spełnienie ich gorących modlitw.

Zobacz: Gojdź ostro odpowiada Terlikowskiemu w sprawie aborcji!

 

Karolinie jest żal Natalii, uważa jednak, że jest sobie sama winna:

Mamy więc w mediach konserwatywnych obraz kolejnej zepsutej gwiazdy szołbizu, która czuje się na siłach opowiadać o sobie i swoim życiu intymnym publicznie. Ten wywiad będzie zinterpretowany przez wielu jako chęć jedynie bycia na fali i zabłyśnięcia, bycia w mediach za wszelką cenę. [...] Szkoda, że Natalia Przybysz, świetna wokalistka, słyszy o sobie teraz straszne rzeczy zza prawej strony barykady. Niestety - sama to spowodowała. - pisze Korwin w felietonie dla o2.pl

Mocne słowa. Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Ewa Minge o aborcji trzeciego dziecka

 

Natalia Przybysz przyznała się do aborcji.

Natalia Przybysz na imprezie magazynu Elle
ONS

 

Korwin skomentowała głośny wywiad z Przybysz.

Metamorfozy Karoliny Korwin Piotrowskiej w Maglu towarzyskim

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39