Ewa Błaszczyk w beżowym golfie

Córka Ewy Błaszczyk po szesnastu latach wybudziła się ze śpiączki?! Sprzeczne informacje w sieci!

Ewa Błaszczyk w beżowym golfie

Córka Ewy Błaszczyk, 22-letnia Aleksandra Janczarska, została wybudzona ze śpiączki? Informację w rozmowie z RMF FM potwierdza dr Monika Barczewska, doktor z kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie. W maju Ola przeszła eksperymentalną operację, której celem było przywrócenie jej świadomości. Zabieg polegał na wszczepieniu stymulatora, pobudzającego rdzeń kręgowy i mózg do pracy. Operację przeprowadził japoński profesor Isao Morita oraz polski neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz. Jak podają dzisiejsze media, można mówić o całkowitym wybudzeniu córki Ewy Błaszczyk. Inne źródła podają jednak co innego...

 

Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!?

Córka Ewy Błaszczyk, Ola, w wieku 6 lat zakrztusiła się wodą podczas połykania tabletki. Dziewczynka przez niedotlenienie mózgu zapadła w śpiączkę. W tym roku Janczarska przeszła operację, która miała na celu wybudzenie jej ze śpiączki. Efekty były widoczne już po kilku tygodniach:

To są drobniusieńkie rzeczy. Mniejsza spastyka w lewej ręce, lepsze trzymanie głowy, podążanie głową za dźwiękiem. Na efekty trzeba czekać. To jest proces. - mówiła aktorka w rozmowie z Urodą Życia. 

Zobacz: „Gdy mózg się zapala, masz dowód, że ktoś tam jest” - Ewa Błaszczyk o operacji córki w nowej „Urodzie Życia”

 

Aktorka zaznaczyła również, że całkowite wybudzenie to proces, którzy trzeba wciąż monitorować:

Ona musi się wygoić, musi to odreagować i dopiero potem będziemy oceniać. Ukrwienie mózgu powinno być lepsze. Tego się spodziewamy. To jest proces, który trwa do pół roku i trzeba to wnikliwie monitorować i ćwiczyć. Gdy pojawia się cokolwiek nowego, to w neurorehabilitacji natychmiast trzeba to wzmacniać. Jeśli na przykład Ola na polecenie ściska cię za rękę, musisz ją wtedy też mocno ściskać i bawić się z nią tak, że raz ty, raz ona. Każdy nowy impuls, jaki się pojawi, trzeba wychwycić i z tym pracować - tłumaczyła.

Stacji RMF FM udało skontaktować się z doktorem Moniką Barczewską, która potwierdza wybudzenie córki Ewy Błaszczyk:

Ola wodzi wzrokiem za tym co się dzieje wokoło, reaguje na coś, co się jej podoba, daje oznaki gniewu jak czegoś nie lubi. Takiego kontaktu wcześniej nie było - mówi. 

Taka informacja ucieszyła wszystkich. Jednak na Twitterze jedna z internautek udostępniła status Anny Morawskiej, reporterki Panoramy, która na swoim Facebooku napisała, że Ewa Błaszczyk dementuje tą informację:

Zapytałam Ewę Błaszczyk, czy to prawda, że jej córka wybudziła się ze śpiączki. Odpowiedziała: "To niestety prasowe brednie". Apeluję o więcej rozwagi i odpowiedzialności do kolegów po fachu...

Podobne informacje podaje gazeta.pl, która skontaktowała się z założoną przez Ewę Błaszczyk fundacją Akogo. Według ich informacji, stan zdrowia Aleksandry Janczarskiej nie zmienił się i jak dotąd nie doszło do wybudzenia ze śpiączki. Tych medialnych doniesień nie komentuje na razie Ewa Błaszczyk, która obecnie przebywa za granicą.

 

Zobacz także: Ewa Błaszczyk o rehabilitacji córki: "Mówię jej „dzień dobry”... I ona wtedy zaczyna szybciej oddychać"

Dziennikarka Panoramy dementuje plotki o córce Ewie Błaszczyk

 

Ewa Błaszczyk o walce o Olę opowiedziała we wrześniowej Urodzie Życia.

Ewa Błaszczyk
Olga Majrowska

Czy jej córka została wybudzona?

Ewa Błaszczyk na gali Zasłużony Kulturze - Gloria Artis
ONS

Więcej na temat Ewa Błaszczyk
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43