Grażyna Błęcka-Kolska
East News
Newsy

Grażyna Błęcka-Kolska jest pod wrażeniem scenariusza „Kogel-mogel 3”! Dlaczego?

Grażyna Błęcka-Kolska jest pod wrażeniem scenariusza „Kogel-mogel 3”! Dlaczego?

 

Cztery lata temu Grażyna Błęcka-Kolska przeżyła rodzinną tragedię. Teraz wreszcie wróciła do pracy.  Złote Lwy dla najlepszej aktorki odbierała na festiwalu w Gdyni ze łzami w oczach.

 

„Dedykuję tę nagrodę mojej córce Zuzi. »Ułaskawienie« to była dla mnie terapia, mogłam swoją rozpacz i swój ból przekuć w jakąś emocję, którą ktoś zobaczy, ktoś się wzruszy, zastanowi, będzie bardziej uważny na życie. Moje dziecko było ze mną przez cały czas tego filmu i to jej zawdzięczam, jak przeszłam przez tę rolę”, wyznała Grażyna Błęcka-Kolska (59), odbierając statuetkę z rąk Tomasza Kota.

 

Grażyna Błęcka-Kolska i Tomasz Kot
East News

 

Widzowie na sali także byli wzruszeni. Wszyscy świetnie pamiętali dramatyczne wydarzenia sprzed czterech lat. Aktorka wraz z córką jechały wtedy na otwarcie festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Padało. W pewnym momencie auto, prowadzone przez Błęcką-Kolską, wpadło w poślizg. 23-letnia Zuzanna trafiła do szpitala, zmarła na stole operacyjnym. Po tej tragedii aktorka na trzy lata wycofała się życia zawodowego. Wróciła w „Ułaskawieniu”, gdzie gra matkę, która chce odzyskać godność i równowagę po stracie syna. Czy ten film był dla niej terapią? Grażyna nie chce już wracać do bolesnych wspomnień. Właśnie weszła na plan filmu „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, kontynuacji kultowej komedii. Tej, w której zadebiutowała 30 lat temu. Czy granej przez nią Kasi Solskiej tym razem też uda się podbić serca widzów?

 

Klątwa nad "Koglem Moglem"? Tragiczne wypadki, niespodziewane śmierci i choroby...

O czym będzie Kogel-mogel 3?

Fani komedii od dawna domagali się kontynuacji losów Kasi Solskiej i jej męża Pawła Zawady. W finale drugiej części filmu, „Galimatiasu, czyli kogla-mogla 2”, dowiadują się, że zostaną rodzicami. Jak dalej ułożyły się ich losy? Okazuje się, że po rozwodzie z Pawłem Kasia całkiem nieźle radzi sobie sama. Mieszka z matką we wsi Brzózki, jest szanowaną dyrektorką szkoły podstawowej i mamą dorosłego już syna.

 

– To kobieta, której losy mogą przypominać historie innych kobiet w podobnym jej wieku. Silna, niezależna, ale po przejściach i nadal szukająca miłości – mówi aktorka.

 

Błęcka-Kolska na pewno będzie w tej roli wiarygodna: kilka lat temu sama przeżyła małżeński kryzys, a potem rozwód z Janem Jakubem Kolskim. To było trudne rozstanie, bo byli nie tylko małżeństwem, ale i duetem zawodowym. O Grażynie mówiono, że jest „aktorką Kolskiego” – grała w każdym jego filmie. Ale małżeństwo z reżyserem przestało być szczęśliwe. Rozwiedli się po 25 latach. Dla Błęckiej-Kolskiej to był trudny czas. Potem zdarzył się jeszcze ten wypadek… Po przerwie wróciła do pracy właśnie dzięki byłemu mężowi. To on zaproponował jej rolę w swoim najnowszym filmie „Ułaskawienie”.

 

Teraz z kolei aktorka będzie miała szansę pracować z nową ekipą. Reżyserem filmu „Miszmasz…” jest Kordian Piwowarski. W obsadzie pojawiają się takie nazwiska jak Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Maciej Zakościelny. Grażyna spotka się też po latach na planie z Ewą Kasprzyk i Zdzisławem Wardejnem.


Błęcka-Kolska o scenariuszy Kogel-mogel 3

Gdy tylko Błęcka-Kolska przeczytała scenariusz Ilony Łepkowskiej, wiedziała, że chce zagrać w tym filmie.

 

– Scenariusz bardzo mi się spodobał, szczerze się uśmiałam. Byłam też pod wrażeniem, jak pani Łepkowska trafnie uchwyciła dzisiejsze realia i dopisała życiorysy bohaterom – opowiada.

 

Odnalazła się na planie i polubiła pracę z nowym reżyserem.

 

– Kordian ma dużą wrażliwość w budowaniu relacji w pracy z aktorami. Mamy też piękną jesień, zdjęcia kręcone są w plenerze, a ja lubię kontakt z naturą – mówi aktorka.

 

Ilona Łepkowska, scenarzystka i producentka filmu, cieszy się, że powrót Kasi Solskiej w ogóle był możliwy.

 

– Pani Grażyna ma okazję pokazać teraz, po latach pracy z Kolskim, inną twarz jako aktorka. Widzę, że złapała też dobry kontakt ze swoim filmowym synem (w tej roli Nikodem Rozbicki – przyp. red.), a to dla mnie ważne. Celowo stworzyłam w scenariuszu postać syna, a nie córki. „Dziękuję”, powiedziała mi po pierwszym czytaniu scenariusza pani Grażyna – przyznaje Łepkowska.

 

Czy „Miszmaszowi…” uda się dorównać hitowi sprzed 30 lat?

 

– Dziś czuję się trochę jak w połowie ciąży, już nie ma odwrotu. Zaczęliśmy, to dokończymy. Niepokoję się o to, jak wypadniemy w zderzeniu z oczekiwaniami widzów. Staram się być dobrej myśli, ale zawsze jestem krytyczna wobec siebie – zdradza producentka.

 

Błęcka-Kolska jest o wiele spokojniejsza. Uważa, że jeśli stare buty są wygodne, to zawsze warto w nie wejść. Ona weszła na plan zdjęciowy prosto po powrocie z festiwalu w Gdyni, z nagrodą i… ulgą. Po raz pierwszy publicznie mówiła o córce. „Ułaskawieniem” zamknęła chyba pewien rozdział. Trzeba żyć dalej.

 

Czytaj także: Mamy zdjęcia z filmu "Kogel Mogel 3"! Jak zmienili się główni bohaterowie i jak wyglądają nowi? ZOBACZ!

 

Grażyna Błęcka-Kolska magazyn
East News
Newsy
Niezwykła historia Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Jak poradziła sobie w "Koglu-Moglu"?
Niezwykła historia Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Jak poradziła sobie w "Koglu-Moglu"?

Już za dwa dni do kin wejdzie długo oczekiwana trzecia część filmu "Kogel-Mogel". W rolę Katarzyny Zawady znów wcieli się Grażyna Błęcka-Kolska. Aktorka, której życie jest gotowym scenariuszem na film. Dramat Grażyny Błęckiej-Kolskiej Jesienią 2018 roku Grażyna Błęcka-Kolska  odbierała na festiwalu w Gdyni nagrodę Złotych Lwów dla najlepszej aktorki. Odbierała ze łzami w oczach.   Dedykuję tę nagrodę mojej córce Zuzi. "Ułaskawienie" to była dla mnie terapia, mogłam swoją rozpacz i swój ból przekuć w jakąś emocję, którą ktoś zobaczy, ktoś się wzruszy, zastanowi, będzie bardziej uważny na życie. Moje dziecko było ze mną przez cały czas tego filmu i to jej zawdzięczam, jak przeszłam przez tę rolę - wyznała Grażyna Błęcka-Kolska (59), odbierając statuetkę z rąk Tomasza Kota. Widzowie na sali także byli wzruszeni. Wszyscy świetnie pamiętali dramatyczne wydarzenia sprzed czterech lat, kiedy w wypadku zginęła jej córka. (...) Po tej tragedii aktorka na trzy lata wycofała się życia zawodowego. Wróciła w "Ułaskawieniu", gdzie gra matkę, która chce odzyskać godność i równowagę po stracie syna. Czy ten film był dla niej terapią? Grażyna nie chce już wracać do bolesnych wspomnień. Potem weszła na plan filmu "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", kontynuacji kultowej komedii (premiera w najbliższy piątek). Tej, w której zadebiutowała 30 lat temu. Czy granej przez nią Kasi Solskiej tym razem też uda się podbić serca widzów? Rozliczenie z przeszłością Fani komedii od dawna domagali się kontynuacji losów Kasi Solskiej i jej męża Pawła Zawady. W finale drugiej części filmu, "Galimatiasu, czyli kogla-mogla 2", dowiadują się, że zostaną rodzicami. Jak dalej ułożyły się ich losy? Okazuje się, że po rozwodzie z Pawłem Kasia całkiem nieźle radzi sobie sama. Mieszka z matką we wsi Brzózki, jest szanowaną dyrektorką...

Grażyna Błęcka-Kolska zagra w trzeciej części filmu "Kogel Mogel"
Newsy
Łepkowska nie chciała zranić Błęckiej-Kolskiej... Znamy ważny szczegół scenariusza "Kogel-mogel 3"
Łepkowska nie chciała zranić Błęckiej-Kolskiej... Znamy ważny szczegół scenariusza "Kogel-mogel 3"

  Grażyna Błęcka-Kolska weszła na plan filmu „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Kontynuacji kultowego „Kogla-mogla", w którym zadebiutowała 30 lat temu. Aktorka po czterech latach od tragicznej śmierci córki Zuzanny zgodziła się na rolę w komedii. Czym przekonała ją scenarzystka i producentka Ilona Łepkowska ? Bo Błęcka-Kolska przyznaje w rozmowie z magazynem „Flesz", że kiedy skończyła czytać scenariusz, wiedziała już, że zagra w tym filmie.   Celowo stworzyłam w scenariuszu postać syna, a nie córki. „Dziękuję”, powiedziała mi po pierwszym czytaniu scenariusza pani Grażyna. Widzę, że złapała też dobry kontakt ze swoim filmowym synem (w tej roli Nikodem Rozbicki – przyp. red.), a to dla mnie ważne. – mówi w rozmowie z magazynem „Flesz" Ilona Łepkowska. Ilona Łepkowska, scenarzystka i producentka filmu, cieszy się, że powrót bohaterki kultowej serii – Kasi Solskiej był możliwy. Grażyna Błęcka - Kolska ma okazję pokazać teraz, po latach pracy z Kolskim, inną twarz jako aktorka. Czy „Miszmaszowi...” uda się dorównać hitowi sprzed 30 lat? Więcej czytaj w najnowszym numerze magazynu „Flesz".   Zobacz:  Co się dzieje z Piotrusiem z "Kogel Mogel"? WIEMY!   Grażyna Błęcka-Kolska zdobyła w tym roku nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Gdyni za rolę w filmie "Ułaskawienie", który wyreżyserował jej były mąż Jan Jakub-Kolski.   Grażyna Błęcka-Kolska zagra znowu Katarzynę Solską, ale trzydzieści lat później w „Miszmasz czyli Kogel-mogel 3". Cztery lata temu aktorka przeżyła tragedię. Zmarła jej córka Zuzanna. Miała 23 lata.   Więcej w nowym "Fleszu"! 

Anna Mucha, będzie Kogel Mogel 4?
ONS
Newsy
"Kogel Mogel 3" z Anną Muchą to hit. Będzie czwarta część? Ilona Łepkowska zdradza szczegóły!
"Kogel Mogel 3" z Anną Muchą to hit. Będzie czwarta część? Ilona Łepkowska zdradza szczegóły!

Trzecia część filmu „Kogel Mogel” jest niewątpliwym sukcesem. Trzy tygodnie od premiery film z udziałem takich gwiazd jak Anna Mucha, Ewa Kasprzyk czy Grażyna Błęcka Kolska obejrzało prawie 1,9 mln widzów. Dlatego już teraz niektórzy zastanawiają się, czy powstanie kolejna, czwarta już część tej kultowej produkcji. Co na ten temat mówią reżyser i scenarzystka? Powstanie "Kogel Mogel 4”? Na tym etapie oczywiście za wcześnie mówić, czy „Kogel Mogel 4” powstanie. Jednak znakomite wyniki oglądalności mogą skłonić producentów do szybkiego działania w sprawie kolejnej części. Kordian Piwowarski, reżyser filmu, w rozmowie z wirtualnemedia.pl cieszył się z tak ogromnej popularności filmu: Cieszę się, że ludzie doceniają naszą pracę, niektórzy chodząc do kina po kilka razy. W dużej mierze widownia „Miszmasz” to młodzież. Są to widzowie, na których najbardziej mi zależy. Tych, co jeszcze nie widzieli, zapraszam do kin, żeby się wyluzowali, pośmiali i odetchnęli na chwilę w tym nieco zwariowanym świecie „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” – mówił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl reżyser Kordian Piwowarski. Z kolei Ilona Łepkowska daje nadzieję na nową część filmu, jeśli wyniki będą dobre: To nie jest odpowiednia pora na to pytanie. Jeśli będzie bardzo dobry wynik, to pojawi się pewnie myśl o kontynuacji... - powiedziała w rozmowie z "Tygodnik Solidarność”. Chyba nikt nie zaprzeczy, że „Kogel Mogel 3” jest kasowym hitem, a więc producenci być może pójdą za ciosem i zaczną pracę nad kolejną częścią. Wybralibyście się do kina? W filmie występują m.in. Nikodem Rozbicki i Katarzyna Łaniewska. Ale także Ola Hamkało, Anna Mucha i Grażyna Błęcka Kolska. Zobacz:  Oto najtrudniejszy QUIZ ze wszystkich części "Kogla Mogla"! Sprawdź się!

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner