Andrzej Duda
East News

Będzie weto? Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie reformy sądownictwa! Jaką?

Andrzej Duda
East News

Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Prezydent wydał specjalne oświadczenie, w którym stanowczo sprzeciwił się przyjęciu ustaw w obecnym kształcie. Zapowiedział przygotowanie własnych projektów. 

Ubolewam nad tym, że projekt ustawy o SN przed złożeniem w Sejmie nie został mi przedstawiony jako prezydentowi i nie mogłem odbyć konsultacji. Zwrócę z powrotem do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o SN, ale także ustawę o KRS - powiedział prezydent Andrzej Duda. 

 

Zobacz też: Andrzej i Agata Dudowie na śniadaniu z Kate i Williamem. Pierwsza Dama przyćmiła księżną? ZDJĘCIA

 

Weto Andrzej Dudy ws. reformy sądownictwa

 

Andrzej Duda przyznał, że ma świadomość, że jego decyzja może zostać skrytykowana, jednak podkreślił, że reforma sądownictwa nie może odbyć się na podstawie obecnych projektów ustaw.

 

Wiem, że ta decyzja będzie krytykowana, być może przez obie strony sceny politycznej, ale podejmuję ją z wielką odpowiedzialnością za polskie państwo - powiedział prezydent.

 

Andrzej Duda zaapelował o spokój i rozwagę. Po przyjęciu przez Senat w nocy z piątku na sobotę ustawy o Sądzie Najwyższym, przez Polskę przetoczyła się fala protestów. Protestujący na ulicach wielu polskich miast, domagali się, by prezydent zawetował trzy ustawy o reformie sądownictwa w Polsce. Andrzej Duda zawetował dwie z nich. 

 

Polecamy: Wpadka Andrzeja Dudy na balu z Kate i Williamem? W trakcie toastu chciał do nich podejść, ale...

 

Andrzej Duda wydał oświadczenie w sprawie reformy sądownictwa.

Andrzej Duda
East News

Prezydent zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS.

Andrzej Duda
East News

Więcej na temat Andrzej Duda
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29