Lew Cecil, Walter Palmer
East News

„Dla mnie jest bandytą” – Agnieszka Włodarczyk o dentyście, który zabił lwa Cecila

Lew Cecil, Walter Palmer
East News


Ta historia wstrząsnęła światem. Dentysta z Minnesoty Walter Palmer uczestniczył w prywatnym polowaniu w Zimbabwe, podczas którego zastrzelił na polowaniu lwa z Parku Narodowym Hwange – Cecila. Lew był maskotką i najsłynniejszym lwem w tym kraju. Został wywabiony z parku i zastrzelony z łuku.

Okrucieństwo Palmera było ogromne. Nie dość, że zabił lwa, to sposób, w jaki to zrobił jest przerażający. Czekał i patrzył jak dziki kot wykrwawia się przez 40 godzin! Cecil cierpiał kilka dni, zanim dobił go profesjonalny myśliwy. Wiele osób w końcu zrozumiało, że nielegalne polowania w Afryce są organizowane tylko dla samej przyjemności zabijania! 

 

Gwiazdy zareagowały na zabicie lwa Cecila


Jedną z pierwszych gwiazd na świecie, która zareagowała był Arnold Schwarzenegger. Aktor zaapelował:
 

Przestańcie zabijać dzikie koty. Zabicie lwa nie jest aktem odwagi! Aktem odwagi jest walka na arenie albo wstąpienie do wojska. Spróbuj tego zanim zabijesz lwa. Aktem odwagi jest również stanie w obronie dzikich kotów. Tak jak ja. Dołącz do mnie.

Arnold wykreował akcję: PrzybijPiątkęDlaDzikichKotów

Przyłączyli się do niego również Mia Farrow, Ricky Martin czy Sharon Osborne, zgodnie nazywając Palmera mordercą i zabójcą oraz wzywająć do bojkotu jego kliniki.

Agnieszka Włodarczyk o polowaniach na zwierzęta

Nam całą sytuację skomentowała Agnieszka Włodarczyk:

Wykrwawiał się przez 40 godzin, a on na to patrzył? Nie wiem, jakie miał dzieciństwo i jak leczy pacjentów? Kompletnie mnie to nie interesuje. Uważam, że taki psychopata powinien trafić za kratki – powiedziała nam Agnieszka Włodarczyk.


Gwiazda jest zdania, że dentysta z Minnesoty powinien zostać surowo ukarany. Powód?
 

Dla mnie i nie tylko dla mnie jest bandytą. Powinna go spotkać kara adekwatna do wyrządzonej zbrodni - dodaje. 


Palmer próbuje tłumaczyć się tym, że nie wiedział, co robi, bo polowanie miało być całkowicie legalne. Ile zapłacił? 55 tys. dolarów za przyjemność zabijania.
 

Do końca polowania nie wiedziałem, że lew był miejscowym ulubieńcem – tłumaczy się.
 

Czy Palmera spotka kara? Kongresmenka z jego okręgu złożyła już wniosek o wykreślenie go z listy stomatologów. Na razie dentysta musiał zamknąć gabinet i uciekł z miejsca zamieszkania, bo ludzie chcieli go zlinczować. Okazuje się, że miał w domu „pamiątki” z innych polowań.
 

Lew Cecil zabity


A Wy, jaką kare byście mu wymierzyli? My uważamy, że polowania powinny być zakazane na całym świecie!
 Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47