Tomasz Lis


Imię: Tomasz

Drugie imię: -

Nazwisko: Lis

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Ryby

Data urodzenia: 1966-03-06

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Tomasz Lis - urodzony w Zielonej Górze dziennikarz i publicysta. Będąc jeszcze na IV roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim wygrał konkurs na dziennikarza telewizyjnego i zadebiutował w TVP 3 maja 1990 roku prowadząc wieczorne wydanie "Wiadomości". W latach 1994-1997 Tomasz Lis był korespondentem TVP ze Stanów Zjednoczonych, a po powrocie do Polski zaczął pracę w stacji TVN, gdzie był współtwórcą i jednym z prowadzących "Faktów". Pracował tam do 2004 roku, kiedy to został zwolniony pod zarzutem niedotrzymania warunków umowy. Do 2007 roku Tomasz Lis pracował w telewizji Polsat, gdzie współtworzył program "Wydarzenia" i prowadził swój autorski program "Co z tą Polską". Po powrocie do TVP w 2008 roku Tomasz Lis prowadził cotygodniowy program "Tomasz Lis na żywo" nadawany do początku 2016 roku na antenie TVP2. W międzyczasie został redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost", w którym pracował w latach 2010-2012. Po zakończeniu z przygody z "Wprost" Tomasz Lis został redaktorem naczelnym polskiej edycji Newsweeka, a także założył swój portal NaTemat.pl. Od lutego 2016 roku w Onecie prowadzi swój cykliczny program "Tomasz Lis".
Na koncie Tomasza Lisa jest wiele nagród i wyróżnień, m.in. dziewięć Wiktorów, Super Wiktor, tytuły Dziennikarza Roku w latach 1999, 2007 i 2009, dwie Telekamery i Nagroda Kisiela (2005). Tomasz Lis jest autorem kilku książek, m.in. "Jak to się robi w Ameryce", "Co z tą Polską?", "Polska, głupcze!", "PIS-neyland", "A nie mówiłem?".
Tomasz Lis prywatnie
Tomasz Lis od 2007 roku jest mężem dziennikarki Hanny Lis (Hanna Smoktunowicz). Wcześniej był żonaty z dziennikarką Kingą Rusin, z którą mają dwie córki: Igę i Polę.

Znany/a z: -

Związki:
 • Kinga Rusin
 • Hanna Lis
 • Pola Lis (dziecko)
 • Iga Lis (dziecko)


 • Osoby powiązane: -

  Link WWW: -

  Link FB: -

  Link Pinterest: -

  Link Instagram: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index