Piotr Rubik

Muzyka w życiu Piotra Rubika gościła praktycznie od jego narodzin. Bardzo szybko okazało się, że ma wybitny talent muzyczny. Od dziecka uczył się gry na fortepianie i wiolonczeli. Ten pierwszy instrument pozwolił mu zostać kompozytorem, który szybko zdobył wielką popularność. Jego utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość" uznany został nawet za polską piosenkę wszechczasów w plebiscycie Radia Zet. Poznaj więcej informacji o Piotrze Rubiku.

Imię: Piotr

Nazwisko: Rubik

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 3.09.1968 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: Piotr Rubik jest kompozytorem, dyrygentem, wokalistą, producentem muzycznym i prezenterem telewizyjnym.

Osoby - związki: żoną Piotra Rubika jest Agata Paskudzka, z wykształcenia dziennikarka. Pobrali się w czerwcu 2008 r.

Rodzice: Matką Piotra Rubika jest Żaneta Wrońska, która zajmowała się realizacją audycji w Polskim Radio.

Dzieci: Piotr Rubik ma dwie córki - Helenę (ur. 20.05.2009 r.) i Alicję (ur. 25.05.2013 r.).

Rodzeństwo: Piotr Rubik ma przyrodniego brata Pawła.

BIO: Piotr Rubik urodził się w Warszawie i już od dziecka przejawiał duży talent muzyczny. Początkowo największym wsparciem w rozwój jego pasji muzycznej był dziadek, wielki miłośnik muzyki. Piotr Rubik już w przedszkolu próbował grać na pianinie, a w wieku 7 lat w szkole podstawowej rozpoczął naukę gry na wiolonczeli. Po ukończeniu muzycznej szkoły podstawowej naukę kontynuował w średniej szkole muzycznej w Warszawie, a później w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako wiolonczelista zaczął osiągać duże sukcesy, których potwierdzeniem były wspólne występy z Sinfonią Varsovią oraz Światową Orkiestrą Jeunesses Musicales. Wiolonczela to jednak niejedyna pasja Piotra Rubika, od dziecka grał również na fortepianie, a to pozwoliło mu na rozwój umiejętności komponowania utworów. Pierwsze poważne kompozycje tworzył już w trakcie studiów. Dzięki funkcji kapelmistrza w Światowej Orkiestrze Jeunesses Musicales mógł podróżować po wielu krajach i poznawać muzykę w różnych zakątkach świata. W tym czasie nauczył się również pisać partytury, a także uczęszczał na kurs muzyki filmowej pod przewodnictwem samego Ennio Morricone. Jako kompozytor współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, dla których komponował utwory. Jako producent wydał też około 30 albumów dla takich gwiazd polskiej muzyki, jak Edyta Górniak, Michał Bajor czy Małgorzata Walewska.

Znany z: "Niech mówią, że to nie jest miłość" to niewątpliwie utwór, z którego najbardziej znany jest Piotr Rubik. Uznany został za polską piosenkę wszechczasów w plebiscycie Radia Zet. Inny utwór "Psalm dla ciebie" przez wiele tygodni utrzymywał się w czołówce plebiscytów radiowych. Bardzo popularny jest również utwór "Dotyk", który wykonuje Edyta Górniak. Ogólnie znane są sygnały "Wiadomości" oraz Programu I Polskiego Radia, skomponowane właśnie przez Piotra Rubika.

Funkcja w filmie: - kompozytor muzyki do filmu "Pajęczarki" (1993); - kompozytor muzyki do filmu "Tylko strach" (1993); - muzyka promująca film "Prymas. Trzy lata z tysiąca" (2000); - kompozytor muzyki do filmu "Operacja Koza" (2000); - muzyka promująca film "Quo vadis" (2001); - muzyka promująca film "Zemsta" (2002); - muzyka promująca film "Ja wam pokażę!" (2006); - kompozytor muzyki do filmu "Ryś" (2007); - aktor w serialu "Niania" (odc. 58, 2007).

Płyty:
 • "Świętokrzyska Golgota" (2004);
 • "Tu Es Petrus" (2005);
 • "Rubikon" (2006);
 • "Psałterz wrześniowy" (2006);
 • "Tryptyk Świętokrzyski" (2006);
 • "Zakochani w Krakowie" (2007);
 • "Habitat, moje miejsce na ziemi" (2008);
 • "RubikOne" (2009);
 • "Santo Subito" (2009);
 • "Opisanie świata" (2011);
 • "Pieśni szczęścia" (2015);
 • "Z powodu Mojego imienia" (2016);
 • "Kantata Polska" (2021).


 • Książki: Piotr Rubik wydał książkę "Bajki z Zielonego Lasu" z bajkami dla dzieci.

  Nagrody: Piotr Rubik został uznany za najpopularniejszego wykonawcę w 2006 roku, a w 2007 roku zajął pierwsze miejsce na festiwalu Top Trendy.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/piotr_rubik/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/PiotrRubikMusic
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index