Michalina Sosna

Michalina Sosna jest młodą aktorką, której rozpoznawalność przyniosły przede wszystkim role w znanych serialach oraz w kilku filmach, m.in. w kontynuacji znanej polskiej komedii "Kogel-Mogel". Oprócz tego występuje na deskach teatru. Sosna jest także znana jako członkini grupy kabaretowej, z którą współtworzy program telewizyjny "La La Poland". Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o karierze aktorki i jakie informacje zdradza ona o swoim życiu prywatnym.

Imię: Michalina

Nazwisko: Sosna-Wilkońska

Nazwisko panieńskie: Sosna

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 13.05.1989 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktorka serialowa, teatralna i telewizyjna oraz artystka występująca w kabarecie

Osoby - związki:Michalina Sosna bardzo dba o swoją prywatność, dlatego nie zdradza zbyt wielu informacji dotyczących swojego życia miłosnego. W 2020 roku media plotkarskie zauważyły jednak obrączkę na jej palcu oraz to, że aktorka zaczęła czasami podpisywać się podwójnym nazwiskiem, czyli Sosna-Wilkońska. Trudno jednak powiedzieć, kiedy miał miejsce ślub Michaliny Sosny. Nie wiadomo też, kim jest i czym zajmuje się jej mąż.

Rodzice: Barbara Sosna, brak informacji o imieniu ojca

Dzieci: córka Rozalia (ur. w 2021 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Michalina Sosna przyszła na świat w Tychach. W kierunku aktorstwa kształciła się w Łodzi, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Posiada dyplom Wydziału Aktorskiego tej uczelni.Swoją karierę zawodową związała z występowaniem na scenie. Ogromne miejsce w jej życiu od początku zajmował teatr. Aktorka dwukrotnie pojawiała się na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych odbywającym się w Rosji. Przez lata występowała także w wielu polskich teatrach. Znana jest ze współpracy z warszawskimi placówkami. Grała przede wszystkim w Teatrze Dramatycznym, Teatrze 6. Piętro, Teatrze Capitol, Teatrze Rampa, Teatrze Studio Buffo czy wreszcie Teatrze Kamienica. W tym ostatnim zasłynęła z ról w spektaklach "Test" oraz "Kobieta, która ugotowała męża".Szersza publiczność poznała Michalinę Sosnę z jej ról telewizyjnych i filmowych. Aktorka pojawiła się w wielu znanych i lubianych serialach oraz w dwóch głośnych komediach kinowych.Poza aktorstwem Michalina Sosna postanowiła rozwijać się także jako aktorka kabaretowa. Należy do obsady warszawskiego Kabaretu Na Koniec Świata, który został utworzony przy Teatrze Dramatycznym.Michalina Sosna pojawiła się też w kilku znanych programach rozrywkowych, co przyniosło jej nowych fanów. W 2019 roku wystąpiła również w roli prowadzącej "Debiuty" na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.Prywatnie Sosna w 2021 roku została mamą córeczki Rozalii. Aktorka jednak niechętnie dzieli się informacjami na temat tego, co dzieje się w jej życiu rodzinnym i osobistym. W poszukiwaniu tego typu wiadomości można odwiedzić Instagram aktorki, jednak publikuje ona na nim głównie posty związane ze swoim zawodem.

Znana z: ról serialowych i filmowych. Największą sławę przyniosły jej takie produkcje, jak: "Planeta singli", "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", "W rytmie serca" i "Zakochani po uszy". Widzowie znają ją także z występowania w telewizyjnym cyklu kabaretowo-komediowym "La La Poland".Ponadto publiczność lepiej poznała ją dzięki jej udziałowi w jubileuszowej, dziesiątej edycji znanego programu rozrywkowego stacji Polsat "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2018 roku. Wcielała się w nim w rozmaite wokalistki i wokalistów. Oprócz tego w 2020 roku zasłynęła z prowadzenia innego programu telewizyjnego, również emitowanego przez Polsat, czyli "Star Voice. Gwiazdy mają głos".

Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "Hotel 52" (2010); - aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2010, 2014); - aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2011); - aktorka w filmowym thrillerze "Ostra randka" (2012); - aktorka w serialu "Przyjaciółki" (2015); - aktorka w filmowej komedii romantycznej "Planeta singli" (2016); - aktorka w serialu "Bodo" (2016); - aktorka w serialu "M jak miłość" (2017); - aktorka w serialu "Druga szansa" (2017); - aktorka w serialu "Za marzenia" (2018); - aktorka w serialu "Trzecia połowa" (2018); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2018); - aktorka w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" (2019); - aktorka w serialu "Korona królów" (2019); - aktorka w serialu "W rytmie serca" (2019-2020); - aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2020); - aktorka w serialu "Mały zgon" (2020); - aktorka w serialu "Zakochani po uszy" (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:Michalina Sosna otrzymała nominację Międzynarodowego Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie w kategorii "Główna nagroda za rolę żeńską" za odegranie postaci Małgorzaty w sztuce "Z Różewicza dyplom", jednak ostatecznie nie wygrała.

Link Instagram: @michalina_sosna


Link FB: @michalinasosnaofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index