Marta Żmuda-Trzebiatowska

Marta Żmuda-Trzebiatowska to specjalistka od ról w komediach romantycznych. Widzowie znają ją głównie dzięki kreacjom w takich filmach jak "Nie kłam, kochanie", "Och, Karol 2", "Wkręceni 2" czy "Listy do M. 2". Aktorka potrafi też grać role dramatyczne, czego dała przykład w produkcji "Gejsza" i "Wygrany". Największą popularność przyniosły jej role serialowe (m.in. "Twarzą w twarz" i "Chichot losu") oraz udział w "Tańcu z gwiazdami". Poznaj więcej informacji o Marcie Żmudzie-Trzebiatowskiej.

Imię: Marta

Nazwisko: Żmuda-Trzebiatowska

Nazwisko panieńskie: Żmuda-Trzebiatowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 26.07.1984 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa

Osoby - związki:
 • mąż Kamil Kula (od 2016 roku) - aktor


 • Rodzice: ojciec Andrzej Żmuda-Trzebiatowski (działacz samorządowy, wójt gminy Przechlewo), matka Ewa Żmuda-Trzebiatowska

  Dzieci: Bruno Kula (ur. 2017)

  Rodzeństwo: Mariusz Żmuda-Trzebiatowski (ur. 1989)

  BIO: Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się w Człuchowie w województwie pomorskim, a dzieciństwo spędziła w odległej o 15 kilometrów wsi Przechlewo. Tam ukończyła szkołę podstawową, a do liceum uczęszczała w Człuchowie. Od dzieciństwa wykazywała duże zdolności aktorskie, brała udział w konkursach recytatorskich, występowała też chętnie przed swoimi bliskim. Kiedy dorosła, nie zrezygnowała ze swojej pasji. Przeniosła się do stolicy, gdzie ukończyła w 2007 roku Akademię Teatralną. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała na scenie swojej uczelni w sztuce "Tańce w Ballybeg", a później zagrała w przedstawieniu "Usta pełne ptaków". W 2009 roku współpracowała z Teatrem Kamienica, a rok później została zatrudniona w Teatrze Kwadrat w Warszawie, w którym występuje do dziś. Pojawiła się w takich sztukach jak "Wrócę przed północą" oraz "Czego nie widać".Jeszcze wcześniej niż na deskach teatralnych Martę Żmudę-Trzebiatowską oglądać można było w serialach. Debiutowała w 2005 roku w produkcji "Dom niespokojnej starości". Jeszcze w tym samym roku wystąpiła w serialu "Magda M.". Pierwszą większą rolę otrzymała w "Twarzą w twarz", gdzie wykreowała postać Haliny "Oli" Słomińskiej, przyjaciółki głównego bohatera. Rok później zagrała jedną z postaci w serialu "Teraz albo nigdy!". Wcieliła się również w Joannę Konieczną, bohaterkę serialu "Chichot losu". Oprócz tego występowała w "O mnie się nie martw", "Na dobre i na złe" oraz "Blondynce".Na dużym ekranie zadebiutowała w 2008 roku w komedii romantycznej "Nie kłam kochanie" i to od razu w roli głównej. Być może dobre recenzje za ten występ spowodowały, że aktorka występowała głównie w komediach. W 2010 roku zagrała Basię w filmie "Ciacho", w 2011 roku wykreowała postać Pauliny w komedii "Och, Karol 2", a w 2015 roku wystąpiła w dwóch komediach romantycznych "Listy do M. 2" i "Wkręceni 2". Marta Żmuda-Trzebiatowska nie ogranicza się tylko do typowych filmów komediowych. Bardzo dobre recenzje zebrała za rolę Klary w ekranizacji "Ślubów panieńskich", wystąpiła również w kontynuacji przygód polskiego superagenta J-23 w obrazie "Stawka większa niż śmierć". Aktorka świetnie sprawdza się także w dramatach takich jak "Wygrany", "Gejsza" czy "Mowa ptaków". Marta Żmuda-Trzebiatowska ma na swoim koncie również występy w dwóch produkcjach zagranicznych. To amerykańskie "Gry małżeńskie" i hinduski "Bangistan".

  Znana z: Największą popularność Marta Żmuda-Trzebiatowska zyskała dzięki rolom w serialach. Telewidzowie polubili ją szczególnie za kreacje w takich produkcjach jak "Twarzą w twarz", "Chichot losu" czy "Na dobre i na złe". Jesienią 2008 roku bardzo długo można było oglądać ją w "Tańcu z gwiazdami". W parze z Adamem Królem zajęła bowiem trzecie miejsce.

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrane): - aktorka w serialu "Dom niespokojnej starości" (2005) - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2005) - aktorka w serialu "Dwie strony medalu" (2006-2007) - aktorka w serialu "Magda M." (2006) - aktorka w serialu "Twarzą w twarz" (2007) - aktorka w filmie "Nie kłam, kochanie" (2008) - aktorka w serialu "Teraz albo nigdy!" (2008-2009) - aktorka w filmie "Ciacho" (2010) - aktorka w filmie "Śluby panieńskie" (2010) - aktorka w serialu "Chichot losu" (2010) - aktorka w filmie "Gry małżeńskie" (2011) - aktorka w filmie "Wygrany" (2011) - aktorka w filmie "Och, Karol 2" (2011) - aktorka w serialu "Julia" (2011-2012) - aktorka w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" (2012) - aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2014, 2018) - aktorka w filmie "Wkręceni 2" (2015) - aktorka w filmie "Listy do M. 2" (2015) - aktorka w filmie "Bangistan" (2015) - aktorka w filmie "Gejsza" (2015) - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (od 2018 roku) - aktorka w serialu "Blondynka" (2019-2021)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:tytuł Najpiękniejszej Polki w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi (2008)Elle Style Awards w kategorii aktorka (2008)Telekamera w kategorii aktorka za film "Teraz albo nigdy!" (2009)Róże Gali w kategorii Piękne debiuty (2009)Nagroda Arete w kategorii Debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia (2015)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/mzmudatrzebiatowskaofficial/?hl=pl


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/martazmudatrzebiatowskaofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index