Maria Winiarska i Wiktor Zborowski na pogrzebie Jana Kobuszewskiego Grzegorz Wons i Katarzyna Glinka na pogrzebie Jana Kobuszewskiego Andrzej Nejman, Zofia Zborowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego Andrzej Grabarczyk, Marta Żmuda-Trzebiatowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego Lucyna Malec, Ewa Wencel i Andrzej Seweryn na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
Katarzyna Glinka, Zofia Zborowska i Marta Żmuda-Trzebiatowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News

Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali dziś Jana Kobuszewskiego. Wybitny aktor, który występował m.in. w takich hitach jak: "Czterdziestolatek", "Zmiennicy", "Alternatywy 4" czy w "Klanie", zmarł 28 września, w wieku 85 lat. Dziś prawdziwe tłumy wzięły udział w pogrzebie Jana Kobuszewskiego. Msza żałobna odbyła się w kościele św. Stanisława Kostki, a później trumna z ciałem artysty została złożona na Starych Powązkach. Podczas ostatniego pożegnania Jana Kobuszewskiego został odczytany list od prezydenta, Andrzeja Dudy. Jak wspomina wybitnego aktora?

 

1/5
Maria Winiarska i Wiktor Zborowski na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News

Na pogrzebie Jana Kobuszewskiego nie mogło zabraknąć m.in. Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego, siostrzeńca zmarłego aktora. 

Byłeś kochanym wujkiem, przeuroczym człowiekiem i cudownym aktorem. Spij Jasieńku spokojnie, odpoczywaj. Bardzo Cię brakuje- mówił podczas uroczystości Wiktor Zborowski. 

2/5
Grzegorz Wons i Katarzyna Glinka na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News

Podczas wzruszającej ceremonii został również odczytany list od Andrzeja Dudy. Prezydent wspominał wybitnego aktora. 

Wiadomość o odejściu śp. Jana Kobuszewskiego napełniła mnie ogromnym żalem. Miliony Polaków przyjęły ją z ciężkim sercem. Nieczęsto zdarza się, aby śmierć znanego artysty wywołała tak powszechny smutek – a jednocześnie tak wielką falę serdecznych, ciepłych wspomnień i spontanicznych aktów upamiętnienia. To nie tylko wielka strata dla polskiej kultury. Dla wielu z nas jest to również strata osobista. Zmarł twórca, który był nam niezwykle bliski – dzięki swojej sztuce, ale też dzięki temu, co reprezentował sobą jako człowiek- "Super Express" cytuje fragment listu. 

Co jeszcze napisał prezydent? 

3/5
Andrzej Nejman, Zofia Zborowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News

(...) Był człowiekiem głębokiej wiary, otwartym, empatycznym i życzliwym. Emanował dobrem i szlachetnością, które potrafił wydobywać ze swoich postaci oraz z tych, którzy mieli szczęście spotkać Go na swojej drodze życia. Myślę, że również dlatego był mistrzem chyba najcenniejszej ze wszystkich sztuk – sztuki budzenia na ludzkich twarzach autentycznego, promiennego uśmiechu. Rodzinę, Bliskich i Przyjaciół Zmarłego proszę o przyjęcie z serca płynących wyrazów współczucia. Cześć Jego pamięci! Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!- napisał Andrzej Duda. 

4/5
Andrzej Grabarczyk, Marta Żmuda-Trzebiatowska na pogrzebie Jana Kobuszewskiego
East News

Jana Kobuszewskiego żegnały prawdziwe tłumy. Na pogrzebie aktora pojawili się m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Katarzyna Glinka, Zofia Zborowska, Andrzej Seweryn, Andrzej Nejman i wiele innych gwiazd.