Maja Sablewska

Maja Sablewska zaczynała jako managerka muzyczna. Współpracowała m.in. z Mariną Łuczenko, Dodą, Tolą Szlagowską, Edytą Górniak. Po latach została prowadzącą programów o modzie. Sablewska napisała dwa poradniki - o modzie i zdrowym stylu życia. Współpracowała z kilkoma znanymi markami modowymi i kosmetycznymi.

Imię: Maja Krystyna

Nazwisko: Sablewska

Nazwisko panieńskie: Sablewska

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 176 cm

Data urodzenia: 05.04.1980 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: doradca wizerunkowy, managerka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: Od 2011 r. Maja Sablewska związana jest z muzykiem jazzowym Wojtkiem Mazolewskim. Zaręczyli się w 2015 r. w Nowym Jorku, a w 2016 r. rozstali się. Ponownie zaczęli się spotykać w 2020 r. Regularnie dzielą się zdjęciami w mediach społecznościowych. Prezenterka często wypowiada się też na temat relacji z synem muzyka. W jednym z wywiadów powiedziała "Stachu jest już facetem, jest prawie mojego wzrostu. Ma wspaniały kontakt z Wojtkiem i jest mi miło na to patrzeć. Uwielbiam ich, więc te relacje są najlepsze, jakie mogą być".

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: Maja Sablewska ma siostrę Natalię Sablewską.

Dzieci: nie ma

BIO: Maja Sablewska urodziła się w 1980 r. w Sosnowcu. Jako szesnastolatka założyła fanklub piosenkarki Natalii Kukulskiej, co wiązało się z częstymi kontaktami z artystką i nawiązaniu z nią bliskich relacji. Kilka lat później została opiekunką syna Kukulskiej. Wówczas przeprowadziła się z rodzinnego Sosnowca do stolicy. W 2001 r. nawiązała znajomość z Katarzyną Kanclerz - producentką i menedżerką muzyczna. Sablewska została jej asystentką. Od tego czasu zaczęła współpracować z wieloma artystami i coraz częściej pojawiać się w mediach. W 2012 r. zakończyła pracę jako menedżer muzyczny. Z czasem rozpoczęła współpracę z telewizją, jako prezenterka i doradca wizerunkowy. Współpracowała ze znanymi na całym świecie markami kosmetycznymi i odzieżowymi, w tym m.in. Rimmel, Perwoll, MOHITO. Prywatnie spotyka się z Wojtkiem Mazolewskim. Sablewska przeszła spektakularną metamorfozę. Zasłynęła z "cudownej diety zmieniającej rysy twarzy".

Znana z: Maja Sablewska znana była z zajmowania się karierą kilku przedstawicieli show-biznesu. Jej pierwszym podopiecznym był zespół Virgin, w którym śpiewała Doda. Po rozpadzie grupy zajmowała się solową karierą Doroty Rabczewskiej. Ich współpraca trwała dwa lata (2007-2009). Od 2009 r. Do 2011 r. była menedżerką Mariny Łuczenko. Od 2010 r. zaczęła się opiekować karierą Edyty Górniak (2010-2011). Kolejną jej podopieczną była Tola Szlagowska - wokalistka zespołu Blog 27 (2011-2012). Maja Sablewska zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki MOHITO - "What? Be free". Prezenterka zainteresowała się również pisarstwem. Opublikowała dwa poradniki - modowy i o zdrowym stylu życia. W 2015 r. wzięła udział w sesji zdjęciowej "Playboya". W 2021 r. została prowadzącą "Oświeceni Hedoniści".

Funkcja w telewizji: Maja Sablewska brała udział w programie "Jestem, jaki jestem" Michała Wiśniewskiego. Zasiadała w jury muzycznego show "X Factor". W 2013 r. w stacji TVN Style pojawił się program "Sablewskiej sposób na modę". Zrealizowano aż 9 sezonów. W 2018 r. w telewizji pojawił się kolejny jej program "Sablewska od stylu", który doczekał się 3 sezonów. Sablewska zagrała w reklamie płynu do prania Perwoll emitowanej w ponad 40 krajach.

Płyty: nie ma

Książki: - "10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej" (2012 r., Wydawnictwo G+J), - "Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej. Zamień białe na zielone" (2013 r., Wydawnictwo Burda Publishing Polska).

Nagrody:
  • Nagroda "Plotka roku 2010" w kategorii "Menedżer Roku" (2010 r.),
  • Nominacja do nagrody "Kobieta roku Glamour" w kategorii "Kreatywna w biznesie" (2011 r.),
  • Nagroda Joy Trendy 2012 w kategorii "Styl życia" za współpracę z marką Rimmel (2012 r.).


  • Link na Instagram: @sablewska

    Link FB: @MajaSablewskaOfficial
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index