Kinga Duda

Kinga Duda jest córką urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser - Duda. Zainteresowanie mediów jej osobą datuje się oczywiście od 2015 roku, kiedy jej ojciec objął urząd prezydenta RP. Pierwsza Córka RP, jak została ochrzczona przez media, stroni od skandali, jest osobą skromną, co nie znaczy, że nieśmiałą i cichą. Odnosiła sukcesy w trakcie studiów, biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Głośniej zrobiło się o niej, kiedy wystąpiła na wiecu wyborczym swojego ojca, nawołując do zgody i szanowania innych osób, bez względu na poglądy i styl życia. Później przez pewien czas była doradcą prezydenta, a obecnie rozwija swoją karierę prawniczą. Poznaj więcej informacji o Kindze Dudzie.

Imię: Kinga

Nazwisko: Duda

Nazwisko panieńskie: Duda

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 21.11.1995 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: prawnik

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Andrzej Duda (ur. 1972 r.), prezydent RP w dwóch kadencjach; Agata Kornhauser-Duda (ur. 1972 r.), pierwsza dama RP, z wykształcenia germanistka.

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Kinga Duda urodziła się w 1995 roku w Krakowie. W tym czasie jej rodzice Agata i Andrzej byli jeszcze studentami, ale wkrótce mieli stać się najważniejszymi osobami w państwie. Kiedy Kinga rozpoczynała naukę na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jej ojciec został wybrany na stanowisko prezydenta. W trakcie studiów Kinga Duda otrzymywała z rąk władz uczelni wiele nagród za znaczące osiągnięcia naukowe. Staż prawniczy odbyła w międzynarodowej kancelarii z siedzibą w Warszawie, a także w Parlamencie Europejskim. Edukację odbywała również w Stanach Zjednoczonych, została absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego w Chicago. Jest to uczelnia, która powstała na kanwie współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z Katolickim Uniwersytetem Amerykańskim. W 2018 roku dostała się do prestiżowego konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, którego celem jest popularyzowanie międzynarodowego arbitrażu handlowego. Była też w reprezentacji uczelni na międzynarodowym konkursie prawniczym w Madrycie. Otrzymała z zespołem dwa wyróżnienia: "Najlepszy respondent" i "Trzeci Najlepszy Zespół". W 2019 roku obroniła swoją pracę dyplomową i uzyskała tytuł magistra prawa.Po ukończeniu studiów pracowała w renomowanej warszawskiej kancelarii prawniczej. Później przeniosła się na trzymiesięczny staż do jednej z najbardziej znanych kancelarii prawnych w Londynie - WilmerHale, która zajmuje się arbitrażem gospodarczym. Po powrocie z Londynu w sierpniu 2020 roku powierzono jej funkcję społecznego doradcy głowy państwa w Kancelarii Prezydenta RP. Swoje stanowisko pełniła bardzo krótko. M.in. ze względu na zarzuty o nepotyzm przy uzyskiwaniu tego stanowiska w styczniu 2021 roku zrezygnował z tej funkcji. Później rozpoczęła staż w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w ramach szkolenia aplikantów i podjęła pracę w renomowanej warszawskiej kancelarii prawniczej Maruta Wachta na stanowisku młodszego prawnika w dziale rozwiązywania sporów.

Znana z: O Kindze Dudzie głośniej zrobiło się po ponownym zwycięstwie jej ojca Andrzeja w wyborach prezydenckich. W trakcie pierwszej kadencji zdarzało się jej towarzyszyć ojcu podczas spotkań, ale wtedy nie zabierała głosu. Dopiero przy okazji wiecu wyborczego przed kolejnymi wyborami zdecydowała się powiedzieć kilka słów we własnym imieniu. Zaapelowała wtedy do Polaków, aby szanowali siebie nawzajem, swoje odmienne poglądy i przekonania oraz aby nikt nie okazywał drugiemu człowiekowi nienawiści.

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: -

Nagrody: - 2018 "Najlepszy respondent" dla reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego na międzynarodowym konkursie prawniczym w Madrycie; - 2018 "Trzeci Najlepszy Zespół" dla reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego na międzynarodowym konkursie prawniczym w Madrycie.

LINK Instagram: -

Link FB: https://www.facebook.com/Kinga-Duda-1632716493612376/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index