Kinga Duda otrzymała pracę w Kancelarii Andrzeja Dudy. Córka prezydenta została powołana na tę funkcję już w sierpniu 2020 roku. Wiadomo jednak, że będzie wykonywała obowiązki nieodpłatnie. Czym będzie się zajmowała Kinga Duda i w czym konkretnie będzie doradzała głowie państwa?

Reklama

Zobacz także: Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy

Czym Kinga Duda będzie zajmowała się w Kancelarii Prezydenta?

Powołanie Kingi Dudy na stanowisko jednego z doradców prezydenta wywołało sporo kontrowersji. Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, wyjaśnił na czym polegają nowe obowiązki córki prezydenta:

Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej - powiedział w wywiadzie z Polsat News

Dodał również, że Andrzejowi Dudzie zależy, aby sytuacja zatrudnienia jego córki była dla wszystkich jasna:

Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce.

Czy społeczna praca w kancelarii ojca będzie dobrym startem w karierze prawniczej Kingi Dudy?

Zobacz także: Kinga Duda w seksownej mini tańczy i śpiewa na scenie! W sieci pojawiło się nagranie sprzed lat

Kinga Duda będzie doradzała Prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży oraz takich jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej.

East News

Społeczna praca córki Andrzeja Dudy w Kancelarii Prezydenta wywołała sporo kontrowersji.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama