Andrzej Duda w 2010 roku miał lecieć do Smoleńska
East News

Andrzej Duda miał lecieć do Smoleńska! Prezydent przeżył dzięki swojej córce!

Andrzej Duda w 2010 roku miał lecieć do Smoleńska
East News

Andrzej Duda żyje dzięki swojej córce! Dziś mija 8 lat od tragedii, do której doszło w Smoleńsku. Dokładnie 10 kwietnia 2010 roku rozbił się samolot z parą prezydencką na pokładzie. W katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Polska delegacja leciała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Okazuje się, że wśród osób, które miały wziąć udział w obchodach, miał znaleźć się obecny prezydent, Andrzej Duda! Dlaczego ostatecznie nie poleciał do Smoleńska? 

 

Andrzej Duda w 2010 roku miał lecieć do Smoleńska

 

Jak przypomina dziennik "Fakt" Andrzej Duda w 2010 roku był podsekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  Teraz okazuje się również, że Duda miał towarzyszyć głowie państwa w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Ostatecznie Andrzej Duda nie wsiadł jednak na pokład samolotu Tu-154M. Dlaczego? Wszystko przez swoją córkę. 

 

O tym, że Andrzej Duda musiał zrezygnować z lotu, informował profesor Andrzej Zoll, który w książce "Od dyktatury do demokracji. I z powrotem" opisał spotkanie z Andrzejem Dudą. Dzień przed tragicznymi wydarzeniami w Smoleńsku, 9 kwietnia, prof. Andrzej Zoll wziął udział w konferencji w jednej z warszawskich uczelni. Wracając do Krakowa spotkał Andrzeja Dudę. Andrzej Zoll rozmawiał wówczas z obecnym prezydentem o wyjeździe polskiej delegacji do Smoleńska. Okazuje się, że obecny prezydent musiał zrezygnować z lotu z Lechem Kaczyńskim ze względu na stan zdrowia swojej córki, Kingi! 

 

Spytałem go nawet, czy nie leci rano do Smoleńska. Powiedział, że rozchorowała się jego córka i prezydent zwolnił go z tego lotu - wspomina Andrzej Zoll. 

 

W jednym z ostatnich wywiadów Andrzej Duda nie ukrywał emocji wspominając tragedię smoleńską. 

Smoleńsk bardzo zmienił moje życie. Można powiedzieć, że zdeterminował - mówił w rozmowie z Onet.pl.

 

Wiedzieliście, że Andrzej Duda miał lecieć do Smoleńska?

 

Zobacz także: „Poczułam się tak, jakby i moje życie się skończyło”. Marta Kaczyńska o śmierci rodziców

 

Andrzej Duda dzięki córce nie poleciał do Smoleńska. 

Andrzej Duda w 2010 roku miał lecieć do Smoleńska
East News

 

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym Maria i Lech Kaczyńscy.

Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska
ONS

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39