Kinga Duda
East News

Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy 

Kinga Duda
East News

Kinga Duda została doradczynią społeczną w kancelarii Prezydenta. Została powołana na tę funkcję w sierpniu 2020 roku. Ile będzie zarabiała córka Andrzeja Dudy? Ta kwestia wywołała lawinę komentarzy w sieci. Głos w sprawie zabrał sam prezydent. Jaki charakter będzie miało nowe stanowisko jego córki? 

Kinga Duda ma dopiero 25 lat i jest świeżo po studiach prawniczych. O takim starcie kariery wielu jej rówieśników może tylko pomarzyć. 

Zobacz także: Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek"

Kinga Duda doradczynią społeczną prezydenta 

Kinga Duda dołączyła do grona doradców prezydenta. Na stronie kancelarii została wymieniona jako jedna z trzynastu doradców społecznych. Ile będzie zarabiała z tytułu swojej funkcji? Tę sprawę, odpowiadając na pytania internautów, skomentował Andrzej Duda na swoim Twitterze: 

"Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji

Kinga Duda ma 25 lat i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC).  Jak czytamy na stronie kancelarii prezydenckiej jest:

Uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne.

Żródło podkreśla także, że Kinga Duda specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Sprawdzi się na nowym stanowisku? 

Zobacz także: Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska na wieczorach wyborczych swoich mężów! Zobaczcie jak wyglądały!

Kinga Duda i Andrzej Duda
East News

 

Więcej na temat Andrzej Duda Kinga Duda
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39