Kinga Duda zabrała głos podczas wieczoru wyborczego swojego ojca. Jej przemówienie zaskoczyło wszystkich. Po pełnej skrajnych emocji, szczególnie w ostatnich tygodniach kampanii córka Andrzeja Dudy mówiła o tolerancji i wzajemnym szacunku. Do zebranych na wiecu i przed telewizorami wystosowała też apel.

Reklama

Kinga Duda zabrała głos podczas wieczoru wyborczego, chwilę po ogłoszeniu wyników sondażowych exit poll według pracowni IPSOS. Według nich przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim była niewielka.

Zobacz także: Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska na wieczorach wyborczych swoich mężów! Zobaczcie jak wyglądały!

Przemówienie córki Andrzeja Dudy podczas wieczoru wyborczego

Postanowiłam wykorzystać tę okazję by powiedzieć kilka słów. Po pierwsze bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego tatę, którzy wpierali go w trakcie tej kampanii dobrym słowem, uśmiechem, uściskiem dłoni - zaczęła.

Kinga Duda prawie nigdy nie zabiera głosu publicznie, nie wypowiedziała się również podczas całego okresu trwania kampanii ojca. Wczoraj podziękowała wyborcom głosującym na Andrzeja Dudę, jednocześnie podkreślając, że nie są to ostateczne wyniki.

Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale jeśli okaże się, że wygrał, to będzie dobrze wykonywał swoje obowiązki. Kocha ludzi, kocha ten kraj. Zrobi wszystko, żeby dla Polski było jak najlepiej.

Kinga Duda zaapelowała również do wszystkich o wzajemną tolerancję oraz szacunek:

Chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ niezależnie od tego w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek.

Zgadzacie się z jej słowami?

Według ogłoszonych w poniedziałek rano przez Państwową Komisję Wyborczą danych z 99,97 proc. obwodów wyborczych, Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. osób biorących udział w głosowaniu, a Rafała Trzaskowskiego 48,79 proc.Zobacz także: Andrzej Duda z rodziną i Rafał Trzaskowski z żoną głosują w wyborach. Zobaczcie jak wyglądali!

Kinga Duda podczas wieczoru wyborczego zaapelowała do Polaków o wzajemny szacunek i tolerancję bez względu na to, który kandydat wygra wybory prezydenckie.

East News

Przemówienie Kingi Dudy odbiło się szerokim echem w mediach.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama