Anna Głogowska

Anna Głogowska ma na swoim koncie liczne osiągnięcia i nagrody w dziedzinie tańca. Przez dziewięć edycji była trenerką w programie "Taniec z gwiazdami".

Imię: Anna

Nazwisko: Głogowska

Nazwisko panieńskie: Głogowska

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 2 kwietnia 1978

Znak zodiaku: baran

Zawód: tancerka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: - były mąż Piotr Gąsowski (2005-2016) - związek zakończył się rozwodem.

Rodzice: Danuta i Bogdan Głogowscy

Dzieci: Julia Głogowska (ur. 2007)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Głogowska urodziła się w Krakowie. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Przygodę z tańcem rozpoczęła w roku 1991 w grupie tanecznej Osiedlowego Domu Kultury w Kamionku. Poza praktykowaniem tańca zawodowego i braniem udziału w licznych konkursach Anna Głogowska uczyła tańca w szkole podstawowej, w szkole sportowej, a także w domu kultury. Karierę telewizyjną rozpoczęła w 2005 roku jako trenerka tańca w programie "Taniec z gwiazdami", emitowanym przez stację TVN. Partnerowała gwiazdom przez dziewięć edycji. Tańczyła w parze z: Witoldem Pasztem, Piotrem Gąsowskim, Robertem Rozmusem, Łukaszem Zagrobelnym, Stevem Allenem, Piotrem Zeltem, Piotrem Szwedesem, Robertem Korzeniowskim oraz Kacprem Kuszewskim. Z ostatnim partnerem doszła do finału show, który zwyciężyli. Annę Głogowską można zobaczyć też jako tancerkę w programie "Jaka to melodia?".

Znana z: Anna Głogowska znana jest z tego, że była trenerką tańca w dziewięciu edycjach "Tańca z gwiazdami", emitowanego przez stację TVN. Współprowadziła program "Got to Dance" w telewizji Polsat, a także "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Daleko od noszy" (2008).


 • Teledyski:tancerka w teledysku "Tak jak przed laty" (zespół Ambasador);tancerka w teledysku "Dwa jabłuszka" (zespół Avanti);tancerka w teledysku "Kochaj mnie" (zespół Boys);tancerka w teledysku "Słodkie wino" (zespół Casanova);tancerka w teledysku "Biodro przy bioderku" (zespół Classic);tancerka w teledysk "Piękną miałaś twarz" (zespół Classic);tancerka w teledysku "Samba balanga" (zespół Keys);tancerka w teledysku "Honorata" (zespół Panorama);tancerka w teledysku "Nikt nie może być sam" (Marcin Wyrostek & Corazon).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:6 miejsce - Otwarte Mistrzostwa Włoch, Alassio (2002);4 miejsce - Mistrzostwa Polski Par Zawodowych w Krakowie (2003);6 miejsce - Międzynarodowy Festiwal Tańca "Tropicana Cup" w Mikołajkach (2003);9 miejsce - Mistrzostwa Europy "Latinamerican Show Dance" w Le Mans (2003);3 miejsce - French Open - Otwarte Mistrzostwa Francji w Le Mans (2003);2 miejsce - Kryształowa Korona w Mariupolu (2004);2 miejsce - Mistrzostwa Polski Par Zawodowych w Warszawie (2004);2 miejsce - Kiye5 Mayor Open Cup w Kijowie (2004);4 miejsce - Czech Open Profesional Championships (2004);2 miejsce - Irish Open Championships w Tralee (2005);4 miejsce - Mistrzostwa Świata w "Showdance" w Lignano Sabbiadoro (2005);5 miejsce - Dance Masters (2005);2 miejsce - Show Dance - Profesional Latin (2005);4 miejsce - Mistrzostwa Świata w "Showdance" (2005);2 miejsce - Mistrzostwa Europy w "Showdance" w Kijowie (2006);1 miejsce - Mistrzostwa Polski w "Showdance" (2006);2 miejsce - Dutch Open - Latin Show Dance Professional (2006).

  Osiągnięcia w klasie amatorskiej:1 miejsce - Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego;1 miejsce - Puchar Okręgu Mazowieckiego;1 miejsce - Otwarte Mistrzostwa Warszawy;1 miejsce - Puchar "Expresu Ilustrowanego" w Łodzi;8 miejsce - Otwarte Mistrzostwa Świata w Odessie;1 miejsce - Grand Prix Polski w Łodzi;1 miejsce - Grand Prix Łodzi;4 miejsce - Międzynarodowy Festiwal Tańca "Dnipro Open" w Dnieprze, Ukraina;8 miejsce - Międzynarodowy Festiwal Tańca, Rosja;8 miejsce - Międzynarodowy Festiwal Tańca "Gadu Mija", Łotwa;1 miejsce - Otwarte Mistrzostwa Kanady w Ottawie;1 miejsce - Złote Pantofelki w Białymstoku;14 miejsce - Puchar Świata w Wilnie;3 miejsce - Baltic Cup w Elblągu;4 miejsce - Puchar Polski w Warszawie.

  Link Instagram: @annaglogowska\_official

  Link FB: @primabalerina
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index