Adam Sztaba

Adam Sztaba szerszej publiczności dał się poznać jako juror w programie "Must Be the Music. Tylko muzyka". Wcześniej był kierownikiem muzycznym w zespołach Maryli Rodowicz czy Edyty Górniak. Ma na swoim koncie dziesiątki płyt nagranych z wieloma znanymi muzykami, w tym m.in. z Natalią Kukulską, Kasią Kowalską, Anią Dąbrowską. Był mężem Doroty Szelągowskiej.

Imię: Adam Marcin

Nazwisko: Sztab

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 15.02.1975

r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, osobowość telewizyjna

Osoby - związki: Adam Sztaba był mężem Doroty Szelągowskiej - córki pisarki Katarzyny Grocholi i prowadzącej programy o remontach domów czy mieszkań. Para przez 11 lat była w nieformalnym związku, 30.05.2013 r. wzięła ślub, a 21.05.2015 r. rozwiodła się. Jeszcze zanim doszło do rozwodu, Adam Sztaba zaczął spotykać się z Agnieszką Dranikowską. Ożenił się z nią 20.06.2016 r. Muzyk pozostaje w dobrych relacjach z byłą żoną. Podczas jednego z jej wyjazdów urlopowych zajmował się z żoną jej młodszym dzieckiem.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brat Łukasz Sztaba, który również zajmuje się muzyką.

Dzieci: Adam Sztaba ma dwoje dzieci - z pierwszego małżeństwa syna Antoniego (ur. 2001 r.) oraz z drugiego małżeństwa syna Leopolda (ur. 11.01.2016 r.).

BIO: Adam Sztaba urodził się w 1975 r. w Koszalinie. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Koszalinie. Ukończył studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zadebiutował jako osiemnastolatek muzyką do „Fatamorgany” – musicalu w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Kariera muzyczna Adama Sztaby rozwinęła się bardzo szybko. W wieku 19 lat został asystentem kierownika muzycznego teatru Studio Buffo – Janusza Stokłosy. Jako dwudziestolatek był pianistą i kierownikiem muzycznym w zespole Maryli Rodowicz. Kilka lat później pełnił podobne funkcje w zespole Edyty Górniak. W 2005 r. założył Orkiestrę Adama Sztaby, która uświetniła przebieg wielu wydarzeń telewizyjnych, takich jak: „Viva! Najpiękniejsi” (2007 r.), „Miss Polonia” (2007 r.), jubileusz 15-lecia Polsatu (2007 r.), jubileusz 85-lecia Polskiego Radia (2010 r.). W latach 2007–2009 był dyrektorem artystycznym MyPlace. Muzyk prowadzi stronę internetową http://www.sztaba.pl, media społecznościowe i kanał na YouTube (https://www.youtube.com/user/profesor5555).


Znany z: Adam Sztaba to znany kompozytor i dyrygent. Może pochwalić się współpracą z wieloma muzykami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi: Stingiem, José Carrerasem, Michaelem Boltonem, Chrisem Bottim, Ditą von Teese, Edytą Górniak, Lutricią McNeal, Violettą Villas, Natalią Kukulską, Katarzyną Groniec, Grzegorzem Turnauem, Krzysztofem Krawczykiem czy Piotrem Cugowskim. Skomponował muzykę do filmów: "Od pełni do pełni" w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, "Wrota Europy" w reżyserii Jerzego Wójcika, "Świąteczna przygoda" w reżyserii Dariusza Zawiślaka, a razem z Tomaszem Filipczakiem do show tanecznego "Opentaniec". W 2010 r. odpowiadał za oprawę muzyczną wydarzenia rozpoczynającego Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych i w 2016 r. Światowych Dni Młodzieży. Adam Sztaba był kierownikiem muzycznym dziesiątek koncertów.

Funkcja w telewizji: Adam Sztaba wystąpił we własnej osobie w filmach "Maryla. Tak kochałam" (2021 r.) i "Gintrowski" (2015 r.). Gościnnie zagrał w serialach: "Do dzwonka Cafe", "Niania" czy "Pierwsza miłość". W latach 2002-2003 pełnił funkcję kierownika muzycznego w "Idolu", w okresie 2005-2006 w "Tańcu z gwiazdami", a w 2008 r. w "Fabryce Gwiazd". W latach 2011-2016 występował jako juror w "Must Be the Music. Tylko muzyka" obok Elżbiety Zapendowskiej, Olgi Jackowskiej i Łoza.

Płyty: Adam Sztaba ma na swoim koncie mnóstwo płyt. Razem z Orkiestrą Adama Sztaby wydał albumy: "Taniec z gwiazdami" (2006 r.), "The Best of »Taniec z gwiazdami«" (2007 r.), "The Best of »Fabryka Gwiazd«" (2009 r.). Dodatkowo nagrał dziesiątki płyt we współpracy z innymi muzykami.

Książki: brak

Nagrody: brak

Link na Instagram: @adamsztaba

Link FB: @adamsztaba.official
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index