A to niespodzianka! Adam Sztaba, kompozytor i juror w programach muzycznych Polsatu, rok tem wziął ślub kościelny z żoną, Agnieszką Dranikowską, co oboje ukrywali aż do teraz! Wcześniej, niemal 5 lat temu, para wzięła cywilny ślub w hotelu pod Koszalinem. Skąd taka decyzja? Wszystko przez... decyzję o "rozwodzie kościelnym" z Dorotą Szelągowską, pierwszą żoną Sztaby!

Reklama

Adam Sztaba i Dorota Szelągowska unieważnili ślub kościelny

W 2013 roku Adam Sztaba i Dorota Szelągowska wzięli kościelny ślub po niemal 11 latach znajomości. Niestety, już dwa lata później para rozwiodła się. W 2016 roku Sztaba wziął cywilny ślub z nową wybranką, Agnieszką Dranikowską. Potem kompozytor zaczął starać się o unieważnienie ślubu kościelnego, ponieważ wraz z żoną są osobami wierzącymi i zależało im na przysiędze przed ołtarzem.

Udało się - na decyzję o rozwodzie kościelnym czekali dwa lata. Rok temu wzięli kameralny ślub w kościele, z udziałem tylko najbliższych osób:

Jesteśmy wierzący. Bardzo zależało nam na ślubie kościelnym. Czekaliśmy na unieważnienie poprzedniego ślubu Adama 2 lata. Gdy to się udało, zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę i bez szumu medialnego ślubowaliśmy w kościele pod Łodzią. To był konkretny kościół, który sobie upatrzyliśmy - opowiada Agnieszka Dranikowska.

Jak mówi para, Dorota Szelągowska nie robiła żadnych problemów przy unieważnieniu ślubu. Adam i Dorota cały czas utrzymują ze sobą dobry kontakt i odwiedzają się na uroczystościach rodzinnych. Ich synowie się zaprzyjaźnili!

mat. prasowe

Adam Sztaba wziął drugi ślub kościelny z żoną, Agnieszką!

Adam Sztabą i jego żona, Agnieszka, już niedługo będą świętować rocznicę swojego ślubu. Jaka jest ich historia miłości? Znają się od lat. Oboje pochodzą z Koszalina, więc już w dzieciństwie mieli wielu wspólnych znajomych. Dranikowska przyjaźniła się z bratem Adama, Łukaszem i jego dziewczyną, siłą rzeczy znała więc również znanego muzyka. Agnieszka chodziła na jego musical "Fatamorgana", który stworzył w wieku 18 lat. W 2006 Dranikowska została menadżerką Sztaby, a potem między nimi zaiskrzyło.

Zobacz także

Adam i Agnieszka podczas kameralnego ślubu kościelnego w Łodzi, rok temu.

mat. prasowe

Kilka dni temu wyszła nowa piosenka skomponowana przez Adama Sztabę "Mamy siebie". Miał być to prezent dla żony z okazji jej 40. urodzin. Kiedy Sztaba zachorował na koronawirusa, został w domu, a jego rodzina musiała przenieść w inne miejsce. Wtedy skomponował dla Agnieszki ten wyjątkowy utwór. Słowa napisała Gosia Bernatowicz, córka Ewy Kasprzyk, znana jako "Carmell".

mat. prasowe

Adam zrobił żonie imprezę niespodziankę i wszyscy zaproszeni goście zaśpiewali jej utwór "Mamy siebie". Kiedy jednak wybuchła wojna w Ukrainie, Agnieszka postanowiła, że chętnie przekaże utwór na rzecz ofiar rosyjskiej agresji. Sztaba zaprosił do udziału wiele polskich gwiazd (m.in. Kayah, Annę Marię Jopek, Kasię Moś, Natalię Kukulską, Igora Herbuta, Kubę Badacha, Andrzeja Piasecznego, Natalię Niemen, Annę Karwan czy Mietka Szcześniaka) i zrobił nową wersje tego hitu. Całkowity dochód ze sprzedaży utworu przeznaczony zostanie na Caritas Polska - pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

"Ten utwór powstał z miłości... a jak wiadomo, miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli", napisała w internecie Magda Steczkowska.

Posłuchajcie sami!

Reklama

Zobacz także: Przybylska, Doda, Majdan, Szelągowska... Ich show-biznesowe małżeństwa trwały najkrócej! Rekordzista wytrwał zaledwie... kilka miesięcy!

Reklama
Reklama
Reklama