bio

 • Wiek:
  27 lat
 • Data urodzenia:
  4 sierpnia 1993
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  160cm
 • Znak zodiaku:
Olga Kalicka - urodzona w Piasecznie 4 sierpnia 1993 roku polska aktorka serialowa i filmowa. Jej przygoda z aktorstwem rozpoczęła się bardzo wcześnie. Już w szkole podstawowej występowała podczas różnych okazji. Jak sama przyznaje, wychowywała się na deskach Teatru Rampa. W wieku 7 lat Olga zadebiutowała w sztuce "Ten obcy", a także wzięła udział w castingu do roli w popularnym serialu Telewizji Polskiej pt. "Plebania". Od 2000 roku przez kolejnych 9 lat wcielała się w postać Marietty, a następnie w postać Kasi Cieplak. Grała również w serialach: "Galeria" oraz "Rodzinka.pl", a także gościnnie w innych polskich produkcjach serialowych np. "Prawo Agaty", "Singielka", "M jak miłość". Wystąpiła w filmie w reżyserii Andrzeja Barańskiego pt. "Księstwo". Obecnie Olga Kalicka jest jedną z najlepszych studentek Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na które dostała się za drugą próbą. Po drugim roku studiów otrzymała stypendium.
Jesienią 2016 roku Olga Kalicka wzięła udział w szóstej edycji tanecznego show Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". W parze z Rafałem Maserakiem dotarła do finału, w którym przegrała z Robertem Wabichem.

Olga Kalicka prywatnie

Przygotowania do spektaklu dyplomowego w Akademii Teatralnej zajmują Oldze Kalickiej tak dużo czasu, że jak sama przyznaje, na razie nie ma czasu na randki. Dodaje też, że dzięki udziałowi w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" dopiero odnalazła swoją kobiecość.
Olga Kalicka dużą uwagę przykłada do kwestii wiary. Tak mówiła o tym w wywiadzie dla Plejady:
- To indywidualna sprawa. Wiara jest bardzo mocno obecna w moim życiu i nie mam problemu, żeby się do tego przyznać. Jednak nie opowiadam o tym w każdym wywiadzie. Jeśli ktoś mnie o to nie zapyta, to nie dążę za wszelką cenę do tego, by powiedzieć, że wierzę w Boga. Ale obecność Boga jest dla mnie bardzo ważna i nie mam zamiaru tego ukrywać. Dziękuję Bogu za to, że sprawia, że radzę sobie ze wszystkim. Każdego dnia odczuwam Jego obecność. Wiem, że ktoś na górze się mną opiekuje. To wspaniałe. To daje mi szczęście.