bio

 • Wiek:
  48 lat
 • Data urodzenia:
  2 sierpnia 1972
 • Pochodzi z:
  Rzeszów
 • Znany/a z...:
  wygrała "Szansę na sukces" śpiewając "Boskie Buenos" Maanamu
 • Zawód:
  piosenkarka, kompozytorka, skrzypaczka
 • Wzrost:
  157cm
 • Znak zodiaku:
Justyna Steczkowska – urodzona w Rzeszowie wokalistka, posiadaczka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jedna z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się czterooktawową skalą głosu. Jest laureatką wielu nagród muzycznych, m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika. Justyna Steczkowska nagrała 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków i zagrała kilka tysięcy koncertów (stan na styczeń 2017)
W 1990 roku Justyna Steczkowska zagrała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej, co było nagrodą za ukończone z wyróżnieniem liceum. Debiutowała w takich zespołach jak Agressiva 69 czy Shoco i Duet. W 1994 roku wygrała program „Szansa na sukces”, w którym w mistrzowskim stylu wykonała piosenkę "Boskie Buenos" grupy Maanam. Kontynuacją sukcesów była wygrana w koncercie Premier na festiwalu w Opolu. Irena Santor określiła Justynę Steczkowską mianem "perły". Wokalistka została wybrana do reprezentowania Polski na koncercie Eurowizji w 1995 roku. Zajęła dalekie, osiemnaste miejsce. Jej debiutancka płyta "Dziewczyna Szamana" (powstała przy współpracy z Grzegorzem Ciechowskim) została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, tytułowa piosenka stała się hitem roku 1996, a płyta pokryła się platyną. Justyna Steczkowska na odbywającej się na początku 1997 roku gali Fryderyków zdobyła aż pięć statuetek w kategoriach: Wokalistka Roku, Album Roku, Piosenka Roku, Fonograficzny Debiut Roku oraz Teledysk Roku za teledysk do piosenki "Oko za oko". Kolejną płytą w dorobku artystki był album "Naga" z 1997 roku. Także i on pokrył się platyną. Kolejnego Fryderyka otrzymała za płytę "Alkimja" z 2002 roku. Został on nagrodzony w kategorii "Album Roku - Etno/Folk".
Justyna Steczkowska jest artystką wszechstronnie uzdolnioną - gra na skrzypcach, występuje w filmach ("Na koniec świata", "Kanadyjskie sukienki"), teatrze (trans-opera "Sen nocy letniej") oraz fotografuje. Na antenie stacji Polsat Cafe prowadziła własny program "W obiektywie Justyny Steczkowskiej". Była jurorką popularnego show muzycznego "The Voice of Poland" i prowadziła w zastępstwie Tatiany Okupnik show "Gwiazdy tańczą na lodzie". Występowała w "Tańcu z Gwiazdami", gdzie w szóstej edycji programu w parze ze Stefano Terrazzino zajęła drugie miejsce. Można ją było także oglądać w show "Po prostu taniec" i "Fort Boyard". Równocześnie z udziałem w tych przedsięwzięciach Justyna Steczkowska cały czas nagrywa kolejne płyty.
W 2016 roku odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.
 

Justyna Steczkowska prywatnie

Justyna Steczkowska urodziła się jako czwarte dziecko Danuta i Stanisława Steczkowskich. Ma ośmioro rodzeństwa. W 2000 roku wyszła za mąż za architekta i modela Macieja Myszkowskiego. Para ma troje dzieci: Leona (2000), Stanisława (2005) i Helenę (2013). W kwietniu 2017 roku Steczkowska ogłosiła rozstanie i separacje z mężem, po 17 latach małżeństwa. 
 

Justyna Steczkowska - płyty

1996: Dziewczyna Szamana
1997: Naga
1999: Na koniec świata
2000: Dzień i Noc
2001: Mów do mnie jeszcze
2002: Alkimja
2003: Złota kolekcja: Moja intymność
2004: Femme Fatale
2007: Daj mi chwilę
2008: Puchowe kołysanki
2009: To mój czas
2011: Mezalianse
2012: XV
2013: Puchowe kołysanki 2
2014: Anima
2015: I na co mi to było? (oraz Boban Marković)
 
Oficjalna strona Justyny Steczkowskiej: justynasteczkowska.pl