bio

  • Wiek:
    57 lat
  • Data urodzenia:
    4 grudnia 1963
  • Zawód:
    dziennikarz telewizyjny
  • Znak zodiaku:
Jarosław Kret - urodzony w Warszawie dziennikarz telewizyjny, jeden z najpopularniejszych polskich "pogodynków". Jest laureatem Telekamery Tele Tygodnia w kategorii "prezenter Pogody" (2012). Jarosław Kret jest absolwentem Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiował egiptologię. Studiował też archeologię śródziemnomorską w Instytucie Archeologii Śródziemnomorskiej, afrykanistykę w zakładzie Afrykanistyki Instytutu Orientalistycznego oraz kulturoznawstwo w Podyplomowym Studium Stosunków Międzykulturowych w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Karierę w telewizji rozpoczął w 1992 roku w prywatnej stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa, w której był prezenterem i reporterem Wiadomości Warszawskich. W kolejnych latach współpracował z "Teleexpressem" i TVP Warszawa, w której prowadził programy podróżnicze. W 2002 roku Jarosław Kret rozpoczął przygodę z pogodą. Aż do 2016 roku prowadził prognozę pogody w TVP3, TVP Info i przede wszystkim po "Wiadomościach" w TVP. Był również autorem programów "Od słów do słów", "Planeta według Kreta" i "Polska według Kreta". Jarosław Kret należał też do pierwszego składu redakcyjnego polskiej edycji magazynu "National Geographic" i współpracował z "Latem z radiem" w radiowej Jedynce.
W 2007 roku Jarosław Kret brał udział w pierwszej edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Odpadł jako czwarty z uczestników. Zobaczymy go również w drugiej edycji programu "Agent - Gwiazdy".

Jarosław Kret prywatnie

Jarosław Kret w latach 1993-1996 był mężem dziennikarki Edyty Mikołajczyk. Potem związał się z Agatą Młynarską, a obecnie tworzy parę z dziennikarką Beatą Tadlą. Ze związku z reżyserką Małgorzatą Kosturkiewicz ma syna Franciszka. Para nie rozstała się w przyjacielskich stosunkach. Bratem bliźniakiem Jarosława Kreta jest muzyk zespołu Poparzeni Kawą Trzy - Jacek Kret.