Ćwiczenia

Ćwiczenia fizyczne to poddawanie ciała coraz większym obciążeniom, dzięki czemu organizm się adaptuje i rozwija określone cechy motoryczne. Trening umożliwia zwiększenie tkanki mięśniowej oraz redukcję tłuszczu. Ćwiczenia to świetne wsparcie w odchudzaniu. Dodatkowo trening poprawia samopoczucie. Popularne miejsca do ćwiczeń to siłownia i fitness (głównie dla kobiet).
Jennifer Aniston przyłapana po wyjściu z siłowni
Jennifer Aniston
gwiazdy bez makijażu
sport

Jennifer Aniston przyłapana po wizycie na siłowni. Zobaczcie, jak wygląda bez makijażu!

Fotoreporterzy uwiecznili hollywoodzką aktorkę po zajęciach. 54-latka była wyraźnie zmęczona. Niektórych internautów Jennifer Aniston zachwyciła formą, innych natomiast zaskoczyła wyglądem.
Sabina Zięba
kobiety i mężczyzni w strojach sportowych na zajęciach jogi
sport
Ćwiczenia
trening

Czym jest joga? Jakie są korzyści ćwiczenia jogi?

Czy warto ćwiczyć jogę? Na to pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób – zdecydowanie tak! Joga pomaga wyciszyć umysł, wzmocnić i wysmuklić ciało, zrelaksować się i pozbyć się wielu przykrych dolegliwości oraz poprawić ogólny stan zdrowia.
Katarzyna Goliat
Ćwiczenia w domu – trening obwodowy
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Trening obwodowy – co to jest? Trening obwodowy w domu

Trening obwodowy zalicza się do nowoczesnych technik rzeźbienia i wzmacniania sylwetki. Jest intensywny i pozwala wypracować każdy mięsień podczas jednej sesji. Trening obwodowy w domu to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji bez potrzeby wizyt na siłowni.
Iwona Sitko
Czym jest hurling i czy można go uprawiać w Polsce?
Ćwiczenia
treningi

Hurling – co to za dyscyplina i kto powinien jej spróbować?

Hurling jest drużynową dyscypliną sportową wywodzącą się z Irlandii. Właśnie w tym kraju oraz w Irlandii Północnej sport ten jest najbardziej popularny. W innych europejskich krajach, w tym w Polsce, jest praktycznie nieznany. Głównie z tego względu w naszym kraju uprawianie go na profesjonalnym poziomie jest praktycznie niemożliwe. Swoich sił w hurlingu bez problemów mogą jednak spróbować ci, którzy mieszkają albo udają się z wizytą do Irlandii lub Irlandii Północnej.
Marcin Michalewski
Jak przygotować się do uprawiania nordic walking w zimie?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Nordic walking zimą – jak odpowiednio się do tego przygotować?

Mimo że nordic walking wywodzi się z krajów skandynawskich, to jednak w wielu krajach szczególną popularnością cieszy się w czasie letnich miesięcy. Korzystna aura pozwala na bezproblemowe pokonywanie tras bez specjalnego przygotowania. Nieco inaczej wygląda uprawianie nordic walking zimą, szczególnie kiedy niskim temperaturom towarzyszą opady śniegu. Osoby planujące chodzenie z kijkami w okresie zimowym powinny przygotować się szczególnie pod względem ubioru.
Marcin Michalewski
Jak przygotować się i jak rozpocząć bieganie w terenie?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Bieganie w terenie - przygotowanie, ubiór i wybór tras

Bieganie w terenie, czyli tzw. trial running, można uznać za bardziej ekstremalną formę biegu. Tę formę aktywności fizycznej najprościej można określić jako: bieganie w zróżnicowanych terenach poza miastem. Z uwagi na częste zmiany tras oraz ich trudność, każdy kto planuje rozpoczęcie biegania w terenie powinien specjalnie się do tego odpowiednio przygotować.
Marcin Michalewski
Cała rodzina ćwiczy na macie z hantlami.
sport
Ćwiczenia
treningi

Jakie dyscypliny sportowe można uprawiać w ramach treningów rodzinnych?

Treningi indywidualne i grupowe różnych dyscyplin są powszechnie znanymi formami aktywności fizycznej. Kluby sportowe i trenerzy coraz częściej oferują treningi rodzinne, które mają na celu nie tylko naukę konkretnej dyscypliny, ale również miłe spędzenie czasu rodziców z dziećmi. Podpowiadamy, jakie ciekawe formy aktywności fizycznej można praktykować całymi rodzinami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
Marcin Michalewski
Grupa dzieci bawi się w basenie.
Ćwiczenia
rozwój dziecka
Dziecko

W jakim wieku dzieci powinny rozpocząć zabawę i treningi sportowe?

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Rodzice często zastanawiają się jednak kiedy ich pociecha powinna rozpocząć przygodę ze sportem. Najlepiej, aby pierwsze zabawy sportowe były wdrożone już w przypadku kilkumiesięcznych maluchów. Jeśli mówimy o treningach pod okiem trenera, to w większości dyscyplin zajęcia są prowadzone od 3 roku życia.
Marcin Michalewski
Kobieta gra na korcie tenisowym rakietą do padla.
sport
Ćwiczenia
trening

Jak i gdzie rozpocząć grę w padla?

Padel jest dyscypliną sportu łączącą elementy tenisa ziemnego i squasha. Mecze rozgrywane są na specjalnych kortach ze ścianami, a zawodnicy potrzebują piłek i lekkich, ale wytrzymałych rakiet. Ten wywodzący się z Meksyku sport cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jego główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tenisa ziemnego, warunki fizyczne nie odgrywają dużego znaczenia. Dzięki temu możliwa jest rywalizacja kobiet z mężczyznami.
Marcin Michalewski
Akcesoria do uprawiania różnych sportów.
sport
Ćwiczenia
trening

Powrót do sportu po dłuższej przerwie – jak to zrobić?

Regularne uprawianie sportu wymaga mobilizacji i wielu wyrzeczeń. Wiedzą o tym tylko ci, którzy mieli okazję trenować regularnie dłużej niż tylko kilka tygodni. Rozpoczęcie przygody ze sportem i jej kontynuowanie jest równie trudne, jak powrót do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Osoby, którym zależy na sportowym comebacku powinny poznać i wcielić w życie praktyczne porady, które to ułatwiają.
Marcin Michalewski
Młoda kobieta trenuje cardio tenis na korcie.
sport
Ćwiczenia
trening

Na czym polega i jak uprawiać cardio tenis?

Tenis ziemny jest bardzo popularną dyscypliną, która jest uprawiana praktycznie na całym świecie. Mało kto jednak wie, że istnieją różnego rodzaju odmiany klasycznego tenisa. Jedną z nich jest cardio tenis. W dużym uproszczeniu jest to forma nauki tenisa polegająca na intensywnym wysiłku fizycznym typu cardio, uprawiana przy rytmicznej muzyce.
Marcin Michalewski
Co zabrać na basen kryty - strój, akcesoria i kosmetyki na basen
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Co zabrać ze sobą na basen? Najważniejsze akcesoria i kosmetyki na basen

Pływanie to jedna z najbezpieczniejszych dla zdrowia dyscyplin sportu. Wzmacnia ciało, poprawia kondycję, wpływa korzystnie na układ kostny, a także poprawia wydolność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pływaniem lub jeśli chcesz sprawić, że Twoje wizyty na basenie będą lepiej zorganizowane, sprawdź, co ze sobą zabrać.
Magdalena Kołacka
Czym jest wrotkarstwo alpejskie? Gdzie i jak zacząć trenować?
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Wrotkarstwo alpejskie - czym jest, jak i gdzie zacząć trenować?

Od pewnego czasu wrotkarstwo w Polsce jest bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Między innymi dzięki temu w naszym kraju zaczęła rozwijać się bardzo młoda i wciąż mało popularna dyscyplina, jaką jest wrotkarstwo alpejskie. Inline alpine - bo taką nazwę nosi oficjalnie wrotkarstwo alpejskie, jest połączeniem jazdy na rolkach ze slalomem narciarskim.
Marcin Michalewski
Trening na siłowni: jak się przygotować
odchudzanie
Ćwiczenia
trening

Co zabrać ze sobą i jak się przygotować do treningu na siłowni?

Ćwiczenia na siłowni są jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Wiele osób noszących się z zamiarem rozpoczęcia przygody z siłownią nie wie jednak, jak się do tego przygotować. Niezależnie od tego, czy celem jest budowa masy mięśniowej, polepszenie kondycji czy poprawienie ogólnej sprawności ciała, trzeba odpowiednio przygotować swój organizm i pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy.
Marcin Michalewski
Bieganie – jak znaleźć motywację?
odchudzanie
sport
Ćwiczenia

Jak łatwo zmotywować się do regularnego biegania?

Bieganie jest łatwą, ale też dosyć monotonną dyscypliną sportu. Właśnie z tym związany jest jeden z najczęstszych problemów biegaczy na amatorskim poziomie. Chodzi o brak motywacji do regularnych treningów. Sposobów na radzenie sobie z tego rodzaju kryzysami jest wiele. Wszystko zależy jednak od etapu, na którym on występuje.
Marcin Michalewski
Zasady dotyczące zachowania i ubioru na korcie tenisowym
sport
tenis
Ćwiczenia

Etykieta tenisowa: jak ubierać się na trening i jak zachowywać się na korcie?

Gra w tenisa ziemnego jest ciekawą formą aktywności fizycznej, w której swoich sił próbuje coraz więcej osób. Ci, którzy wcześniej nie mieli styczności z tą dyscypliną, najczęściej nie znają wielu zasad nie tylko samej gry, ale również ubioru i zachowania na korcie. Przed wyjściem na pierwszy trening warto je poznać, aby czuć się komfortowo i nie przeszkadzać innym graczom.
Marcin Michalewski
Gra w touch tennisa na specjalnie przygotowanym korcie.
sport
Ćwiczenia
Sportowe buty

Touch tennis w Polsce. Jak i gdzie nauczyć się grać?

Tenis ziemny jest popularną na całym świecie dyscypliną. Jednym z jej odłamów jest tzw. touch tennis, czyli zmodyfikowana wersja tej gry. Wprawdzie w Polsce nie jest ona jeszcze zbyt popularna, ale stworzenie samemu boiska o określonych wymiarach nie jest trudne. Do gry potrzebne są jeszcze krótkie rakiety i miękka piłka.
Marcin Michalewski
Kajakarstwo
sport
Ćwiczenia
treningi

Spływy kajakowe - ciekawa forma aktywności dla wszystkich

Spływy kajakowe są jedną z form rekreacji, która w Polsce stale zyskuje na popularności. Kajakarstwo jest również dyscypliną sportową, ale różni się od rekreacyjnej formy spędzania czasu, która jest przeznaczona dla amatorów. W obu przypadkach warunkiem bezpiecznej aktywności jest umiejętność pływania.
Marcin Michalewski
Zasady treningu w upalne dni.
sport
Ćwiczenia
ćwiczenia odchudzające

Sport w upalne dni - trening na zewnątrz czy w sali?

O tym, że trening podczas upalnych dni bywa trudny i uciążliwy wie chyba każda osoba, która regularnie uprawia sport. Intensywny wysiłek fizyczny w wysokiej temperaturze bywa przy tym niebezpieczny, dlatego warto dobrze zaplanować treningi w takim okresie. Możliwości jest dużo - począwszy od ćwiczeń na siłowni, przez siłownie aż po sale sportowe. Każda z tych opcji ma plusy i minusy.
Marcin Michalewski
Squash dla początkujących.
sport
Ćwiczenia
treningi

Squash - jak nauczyć się grać, ile to kosztuje i jaki wybrać sprzęt?

Squash jest dyscypliną sportową, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Sama gra jest dosyć specyficzna, ale jeżeli ktoś szuka sportu, który będzie dostarczał sporo adrenaliny, a przy tym poprawi ogólną formę fizyczną, to powinien spróbować swoich sił w squashu. Podpowiadamy, jak przygotować się do gry, na co zwrócić szczególną uwagę i na jakie wydatki należy się przygotować.
Marcin Michalewski
Regeneracja po treningu.
sport
Ćwiczenia
treningi

Jak regenerować organizm po treningach w upałach

Uprawianie sportu podczas upałów bywa trudne i niebezpieczne. Oprócz stosowania się do zasad wykonywania ćwiczeń w wysokich temperaturach, dobrze jest również zadbać o odpowiednią regenerację organizmu po treningu. Aby była ona możliwa, należy zwrócić uwagę na żywienie, odpoczynek oraz rozciąganie ciała. Wszystko powinno być dostosowane do rodzaju i częstotliwości ćwiczeń.
Marcin Michalewski
Dziewczyna o blond włosach trenuje latem na plaży.
sport
Ćwiczenia
trening

Dlaczego wakacje to dobry czas na uprawianie sportu?

Pora roku ma bardzo duży wpływ na decyzję o uprawianiu sportu. Nie jest tajemnicą, że wiosną i latem przybywa osób aktywnych fizycznie. Jest tak z kilku powodów i nie chodzi tu tylko o piękną pogodę, choć ona ma największe znaczenie. Jeżeli nosisz się z zamiarem uprawiania sportu w wakacje, ale jeszcze nie zrobiłeś pierwszego kroku, to lista korzyści wynikających z ćwiczenia latem powinna cię przekonać.
Marcin Michalewski
Kobieta biega nad brzegiem morza.
sport
Ćwiczenia
trening

Fitness na plaży, czyli ciekawa forma aktywności na lato

Fitness jest formą aktywności fizycznej, którą można praktykować nie tylko w sali na siłowni. Świetnym pomysłem na urozmaicenie wakacyjnego wyjazdu może być uprawianie fitnessu na plaży. Taka forma ćwiczeń powinna przypaść do gustu w szczególności kobietom, które poprzez aktywny wypoczynek chcą spalić kalorie i wyrzeźbić swoją sylwetkę.
Marcin Michalewski
Grupa przyjaciół gra w frisbee na plaży.
sport
Ćwiczenia
trening

Jak na sportowo spędzić czas na plaży?

Wakacyjny wypoczynek wielu osobom kojarzy się z leżeniem na plaży i opalaniem. Nie wszyscy jednak lubią taką formę relaksu. Osoby ceniące ruch na świeżym powietrzu również na plaży mogą dobrze się bawić. Siatkówka plażowa czy piłka nożna plażowa (tzw. beach soccer) to nie jedyne formy gier, które nie tylko są świetną zabawą, ale mają też korzyści zdrowotne.
Marcin Michalewski
Mąż z żoną korzysta z aktywności fizycznej latem.
sport
Ćwiczenia
trening

Ruszasz na urlop? Połącz go ze sportem! Jak się do tego przygotować?

Aktywny wypoczynek podczas wakacyjnych wyjazdów jest bardzo popularny. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wypocząć i użyć sportu trzeba jednak odpowiednio się przygotować. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego stresu i cały wolny czas spędzić tak, jak się wcześniej założyło.
Marcin Michalewski
Młoda kobieta podczas treningu tenisa ziemnego.
sport
Ćwiczenia
trening

Tenis ziemny w czasie wakacji. Największe plusy rozpoczęcia treningów w tym czasie

Przez wiele osób tenis ziemny jest uważany za elitarny i drogi sport. Jest to jednak uproszczone stwierdzenie. Aby nauczyć się grać w tenisa na poziomie amatorskim, nie trzeba dużych nakładów finansowych. Zwłaszcza w wakacje, kiedy popyt na lekcje gry z trenerami jest mniejszy, dzięki czemu można znaleźć atrakcyjne cenowo oferty.
Marcin Michalewski
Para przyjaciół jeździ rowerami po mieście.
sport
Ćwiczenia
rower

Jakie dyscypliny sportu uprawiać podczas wakacji w mieście?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że lato jest najlepszym okresem do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Co istotne - nie tylko osoby, które wyjeżdżają na wakacje mają wiele możliwości na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Nawet spędzając lato w mieście, można znaleźć dyscyplinę sportową dopasowaną do swoich możliwości i oczekiwań.
Marcin Michalewski
Beach tennis.
sport
Ćwiczenia
treningi

Beach tennis - letnia dyscyplina dla wszystkich. Jak zacząć grać?

Beach tennis jest plażową odmianą klasycznego tenisa. Tak przynajmniej jest definiowany, choć podobieństw w kwestii zasad gry, sprzętu czy wymiarów boiska jest niewiele. Beach tennis jest ciekawą formą relaksu na plaży, ale ze względu na dosyć wysokie koszty związane z zakupem sprzętu, nie jest on w Polsce zbyt popularny.
Marcin Michalewski
Bieganie w wakacje
sport
Ćwiczenia
treningi

Jak zacząć przygodę z bieganiem podczas wakacji?

Bieganie jest popularną i zarazem jedną z najłatwiejszych form aktywności fizycznej. Lista zalet wynikających z biegania jest długa, a mimo tego wielu osobom jest trudno rozpocząć regularną przygodę z tą dyscypliną. Między innymi ze względu na korzystną aurę, wakacje są dobrym czasem na to, by się przełamać i zacząć systematycznie biegać.
Marcin Michalewski
Nauka gry w golfa.
sport
Ćwiczenia
treningi

Jak zacząć grać w golfa i dlaczego najlepiej zrobić to w wakacje?

Granie w golfa wciąż uchodzi za sport ekskluzywny, który jest przeznaczony tylko dla bogatych. Nie do końca jest to jednak prawda, ponieważ obecnie na naukę gry w golfa mogą sobie pozwolić nawet mniej zamożne osoby. Większość klubów golfowych posiada atrakcyjne cenowo oferty treningów dla początkujących. W wakacje można również odbyć przyspieszony kurs nauki albo wziąć udział w obozie golfowym.
Marcin Michalewski
Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa