kobieta, której robiony jest makijaż stały
©carol_anne/Fotolia.com
Fleszstyle

Makijaż permanentny oczu i ust. Na czym polega i jak długo utrzymuje się trwały makijaż?

Makijaż permanentny to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. Jest trwały i niezawodny o każdej porze dnia i nocy. Polega na zaaplikowaniu kolorowego pigmentu, który może utrzymywać się nawet do 3 lat od chwili wprowadzenia go pod skórę. Obszary nadające się do wykonania makijażu permanentnego to, np. usta, brwi i okolice oczu.

Makijaż permanentny to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. Jest trwały i niezawodny o każdej porze dnia i nocy. Polega na zaaplikowaniu kolorowego pigmentu, który może utrzymywać się nawet do 3 lat od chwili wprowadzenia go pod skórę. Obszary nadające się do wykonania makijażu permanentnego to, np. usta, brwi i okolice oczu.

 

Dobrze wykonany makijaż permanentny podkreśla urodę i maskuje niedoskonałości. To dobre rozwiązanie dla kobiet, cierpiących na brak czasu i tych, które uprawiają sporty wodne.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Makijaż permanentny – czym jest i jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny to trwały makijaż, który wykonywany jest za pomocą mikroostrza. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów pochodzenia naturalnego. Stosowany jest w okolicach brwi (tzw. microblading), ust i oczu. Efekt trwałego makijażu może utrzymywać się od dwóch do trzech lat, zależnie od techniki wykonywania. W międzyczasie, gdy makijaż zaczyna być coraz mniej wyrazisty, można wykonać zabieg odświeżający.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Metody wykonywania makijażu permanentnego przypominają technikę tatuowania i polegają na wprowadzeniu pigmentów do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Najpopularniejsze techniki aplikowania makijażu permanentnego to:

  • cieniowanie – pozwala na całkowite pokrycie powierzchni skóry kolorem,
  • metoda piórkowo-kreskowa – umożliwia dorysowanie pojedynczych włosków i cienkich kresek.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego na skórę nakładana jest maść znieczulająca, która łagodzi bolesność zabiegu. Wstępny efekt trwałego makijażu rysowany jest za pomocą kredki oraz szablonu, a uzyskany obrys jest następnie wypełniany pigmentem. Czas trwania zabiegu wynosi około godziny, a ostateczny efekt widać po upływie tygodnia. Po dwóch tygodniach od pierwszej sesji należy wykonać korektę, która uzupełni ewentualne niedoskonałości i nada efekt końcowy. Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabieg nie jest wskazany także osobom uczulonym na epinefrynę i lidokainę. Przeciwwskazaniem są również choroby nowotworowe, hemofilia, łuszczyca i padaczka.

Makijaż permanentny ust, brwi i powiek oczu

Trwały makijaż wykonywany jest na ustach, brwiach i powiekach oczu. Makijaż ust może obejmować jedynie kontur warg, nadając im wyraźny kształt, lub pokrywać całe usta, nadając koloryt i optycznie zwiększając ich objętość. Makijaż brwi polega na wypełnieniu nieregularnych włosków pigmentem i nadaniu im równej linii, co sprawia, że rys twarzy zyskuje regularnych i symetrycznych proporcji. W ramach permanentnego makijażu okolic oczu na powiece górnej i/lub dolnej malowana jest cienka kreska (wyglądem przypominająca linię rysowaną eyelinerem), która daje efekt zagęszczenia rzęs i podkreślenia kształtu oczu.

Pielęgnacja skóry po wykonaniu trwałego makijażu

Skóra po zabiegu wymaga zachowania szczególnej pielęgnacji. Należy przede wszystkim:

  • unikać moczenia i dotykania okolic, w których zaaplikowano pigment,
  • około trzy godziny po zakończeniu zabiegu, należy nakładać maść przyspieszającą gojenie,
  • w pierwszych dniach trzeba zrezygnować z nakładania kosmetyków i stosowania mydła oraz peelingów,
  • jeżeli na skórze pojawiają się strupki, nie należy ich zdrapywać, ponieważ może to spowodować powstanie trwałych blizn,
  • do 14 dni od zabiegu powinno się unikać korzystania z basenu, solarium i sauny.
ładna kobieta
©Yuriy Shevtsov/fotolia
Fleszstyle
Makijaż permanentny brwi – na czym polega?
Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi.

Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi. Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi? Są dwie metody wykonania makijażu permanentnego brwi. Pierwsza z nich, bardziej popularna obejmuje wykonanie tatuażu kosmetycznego. Zabieg jest bolesny, dlatego na uśmierzenie bólu stosuje się żel znieczulający, który pozostawia się na około 5 minut. Po upływie tego czasu zabieg powinien być bezbolesny. Linia zarysu brwi jest indywidualnie dobierana do owalu i kształtu twarzy, a pigment rozprowadza się w taki sam sposób jak podczas robienia tatuażu. Za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie igły, pod łukiem brwiowym wstrzykuje się ciemny tusz i kontur łuku dopasowuje się do kształtu i wielkości oka . Sam zabieg trwa od 1 godziny do 3, a makijaż nie pozostawia żadnych ran i strupków. Brwi zaleca się kremować preparatem, otrzymanym w gabinecie kosmetycznym. Druga metoda, zwana piórkową polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Sposób ten jest mniej bolesny od pierwszego i szybko zagęszcza brwi. Makijaż permanentny brwi – efekty Makijaż permanentny brwi w pierwszych dniach po zabiegu będzie intensywny, a okolice łuków brwiowych będą zaczerwienione i opuchnięte. Naturalne i miękkie brwi widoczne będą po 2 tygodniach , kiedy ich górna warstwa złuszczy się. Bezpośrednio po operacji makijażu nie należy myć samą wodą, a mleczkiem lub tonikiem. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu, sauny i solarium. Należy też unikać słońca. Po korekcie, której należy się poddać po roku od pierwszego...

kwiatek w ustach
Flickr/Hamed Saber/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Makijaż permanentny – obawy i korzyści
Makijaż permanentny przypomina tatuaż – do 3-4 warstwy skóry za pomocą specjalnego urządzenia i igły wprowadza się pigment dopasowany do urody kobiety. Wykonanie profesjonalnego makijażu trwa średnio 60 minut. Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto poszukać fachowego gabinetu, w którym pracuje linergistka (osoba specjalizująca się w makijażu permanentnym).

Makijaż permanentny przypomina tatuaż – do 3-4 warstwy skóry za pomocą specjalnego urządzenia i igły wprowadza się pigment dopasowany do urody kobiety. Wykonanie profesjonalnego makijażu trwa średnio 60 minut. Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto poszukać fachowego gabinetu, w którym pracuje linergistka (osoba specjalizująca się w makijażu permanentnym). Zalety makijaż permanentnego Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny przede wszystkim ze względu na wygodę. Oto główne zalety profesjonalnego makijażu z użyciem barwników: Trwałość Makijaż permanentny daje widoczny efekt przez kilka lat! To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zabieganych, kobiet uprawiających sporty wodne bądź uczulonych na składniki kosmetyków. Makijaż permanentny pozwala zatuszować niedoskonałości skóry Profesjonalny makijaż uwydatni usta, zagęści przerzedzone brwi i rzęsy, podkreśli linię oczu. Profesjonalny makijaż pokrywa blizny, plamy oraz przebarwienia skórne. Naturalne składniki Do makijażu permanentnego używa się naturalnych barwników. Pigmenty nie są toksyczne oraz nie powodują alergii. Należy koniecznie sprawdzić, czy igły używane są w gabinecie jednorazowo. Korekta makijażu Jeśli makijaż permanentny nie wyjdzie tak, jak tego oczekiwałaś, zawsze można wykonać korektę. Profesjonalne gabinety mają tę usługę wliczoną w cenę zabiegu. Wady makijażu permanentnego Niestety, makijaż permanentny ma także minusy. Oto one: Koszt zabiegu Opłata za makijaż permanentny uzależniona jest od części ciała, na jakiej się go wykonuje. Ceny orientacyjne wynoszą: brwi – 1000-1500 złotych, usta – 700-1500 złotych, oczy – 200-1000 złotych, zestaw 3000-4000 złotych. Przeciwwskazania do wykonania makijażu...

Permanentny makijaż
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Makijaż permanentny ust – wady i zalety
Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu (barwnika), co pozwala nadać im wymarzony kształt i kolor. Przed zabiegiem należy przyjmować Heviran (lek zapobiegający powstaniu opryszczki) oraz Rutinoscorbin (aby uszczelnić naczynia krwionośne). Koszt makijażu permanentnego mieści się w przedziale 600-1200 zł (w zależności od lokalizacji, renomy kliniki oraz zakresu zabiegu – tego, czy chcemy wykonać sam kontur, kontur z wypełnieniem lub kontur z zacienieniem). Czas wykonania makijażu permanentnego może wynosić od godziny do trzech.

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu (barwnika), co pozwala nadać im wymarzony kształt i kolor. Przed zabiegiem należy przyjmować Heviran (lek zapobiegający powstaniu opryszczki) oraz Rutinoscorbin (aby uszczelnić naczynia krwionośne). Koszt makijażu permanentnego mieści się w przedziale 600-1200 zł (w zależności od lokalizacji, renomy kliniki oraz zakresu zabiegu – tego, czy chcemy wykonać sam kontur, kontur z wypełnieniem lub kontur z zacienieniem). Czas wykonania makijażu permanentnego może wynosić od godziny do trzech. Makijaż permanentny ust – przebieg zabiegu Ustalenie koloru i konturu wypełnienia ust . Wykonanie miejscowego znieczulenia. Wprowadzenie pigmentu za pomocą urządzenia z jednorazowymi aplikatorami. Nałożenie kremu łagodzącego i przeciwzapalnego. Zalety makijażu permanentnego Makijaż permanentny pozwala nadać wyraziste kształty wąskim wargom , a usta zbyt jasne wypełnić odpowiednim kolorem – naturalnym różem, czerwienią lub beżem. W zależności od upodobań usta mogą mieć wyrazisty kształt i kolor lub maksymalnie przypominać naturalne odcienie i kontury. Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego ust jest oszczędność czasu – możemy codziennie cieszyć się zmysłowymi ustami, bez konieczności ich malowania. Makijaż permanentny ust utrzymuje się przez 2-5 lat. Wady makijażu permanentnego Podczas zabiegu odczuwa się dyskomfort – stopień jego nasilenia zależy od progu bólowego konkretnej osoby. Do 7 dni po zabiegu usta mogą być opuchnięte, mieć nienaturalny kontur i barwę. Do tygodnia po zabiegu nie powinno się chodzić na basen, saunę czy solarium. Po około 4 tygodniach należy spotkać się z osobą wykonującą zabieg – niekiedy konieczne jest jego powtórzenie. Do mycia twarzy należy używać tylko wody lub bardzo delikatnych...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner