Młoda kobieta zakrywa twarz dłońmi.
©deniskomarov/Fotolia.com
Fleszstyle

Przedłużanie rzęs: ile trwa, jaki jest jego koszt, czy można moczyć rzęsy oraz czym wykonywać demakijaż?

Przedłużanie rzęs pozwala je zagęścić, wydłużyć lub podkręcić. Do wyboru są rzęsy syntetyczne, jedwabne bądź z futra norek. Zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin. Przez 24-48 godzin po doklejeniu należy unikać kontaktu rzęs z wodą oraz wilgotnym, gorącym powietrzem.

Przedłużanie rzęs pozwala je zagęścić, wydłużyć lub podkręcić. Do wyboru są rzęsy syntetyczne, jedwabne bądź z futra norek. Zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin. Przez 24-48 godzin po doklejeniu należy unikać kontaktu rzęs z wodą oraz wilgotnym, gorącym powietrzem.

 

Koszt zabiegu przedłużania rzęs waha się od około 100 do nawet 400 zł. Zależy od wybranej metody: 1:1, 2:1 lub 3:1 i rodzaju doczepianych rzęs. Warto wiedzieć, że przez krótki czas po zabiegu rzęsy mogą powodować niewielki dyskomfort.

 

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Jakie rodzaje rzęs są dostępne?

 

Istnieje wiele rodzajów doczepianych rzęs. Mogą być syntetyczne, jedwabne lub z futra norek. Dwa pierwsze rodzaje są sprężyste i miękkie, dzięki czemu prawie nie czuje się ich po założeniu. Rzęsy z norek są nieco cięższe i mogą powodować uczulenie. Różnią się tez kształtem – niektóre są bardziej, a inne mniej podkręcone – oraz długością.

 

Ile czasu zajmuje zabieg przedłużania rzęs?

 

Czas zabiegu przedłużania rzęs zależy od rodzaju stosowanej metody (1:1, 2:1 lub 3:1), a więc oczekiwanego efektu. Im gęstsze mają być – tym potrzeba więcej czasu. Na długość trwania zabiegu wpływają gęstość i ilość naturalnych rzęs klientki. Ważne jest też doświadczenie osoby, która wykonuje zabieg. Najlepiej zarezerwować sobie na niego od półtorej do nawet trzech godzin.

 

Kiedy i dlaczego trzeba uzupełniać rzęsy?

 

Doklejane rzęsy wypadają razem z naturalnymi, dlatego co jakiś czas trzeba je uzupełniać. Zwykle trzeba to zrobić po 2-3 tygodniach. U kobiet, które pocierają rzęsy bądź śpią na brzuchu, z twarzą poduszce, ten czas się skraca.

 

Czy rzęsy można moczyć?

 

Doczepiane rzęsy są wodoodporne, jednak przez 24 godziny po ich doklejeniu nie można ich moczyć. Najlepiej ich nie dotykać, aby klej użyty przy zabiegu mógł całkowicie wyschnąć. Przez ten czas zaleca się spanie na plecach, by rzęsy się nie wyginały. Do 48 godzin po doczepieniu dobrze jest unikać gorącej kąpieli i prysznica, a także wizyt w saunie.

 

Demakijaż a przedłużane rzęsy

 

Oleje zawarte np. w preparatach do demakijażu rozpuszczają klej używany do doklejania sztucznych rzęs. Z tego powodu należy zamienić produkty używane oczyszczania do twarzy i oczu z zawartością olejków. W zamian można stosować np. płyny micelarne.

 

Źle wykonany zabieg może być niebezpieczny

 

Doklejane rzęsy mogą osłabić naturalne, a także wywołać podrażnienie i uczulenie w okolicach oczu. Przed wyborem kosmetyczki lub stylistki rzęs należy dobrze sprawdzić opinie o nim oraz kwalifikacje osoby mającej wykonać zabieg.

przedłużanie rzęs
©YakobchukOlena/Fotolia.com
Fleszstyle
Przedłużanie rzęs 1:1, 2:1 i 3:1 – na czym polega zabieg, ile kosztuje i jak długo utrzymuje się jego efekt?
Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs to: 1 do 1, 2 do 1 oraz 3 do 1. Zabieg polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych. Powala to w efektowny sposób je zagęścić i nadać spojrzeniu głębi. W zależności od wybranej metody zagęszczania doczepia się 1, 2 lub 3 rzęsy sztuczne do jednej naturalnej.

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs to: 1 do 1, 2 do 1 oraz 3 do 1. Zabieg polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych. Powala to w efektowny sposób je zagęścić i nadać spojrzeniu głębi. W zależności od wybranej metody zagęszczania doczepia się 1, 2 lub 3 rzęsy sztuczne do jednej naturalnej. Nosząc sztuczne rzęsy , można pływać, nosić soczewki, a także wykonywać codzienny makijaż. Odradza się jednak stosowanie wodoodpornych tuszy – trudno je zmyć, a mocne tarcie oka może uszkodzić delikatną strukturę włosków. Profesjonalne przedłużanie rzęs – jak długo się utrzymuje Zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym trwa około 2-3 godzin. Efekt utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Doklejane rzęsy – rodzaje Sztuczne rzęsy, które najczęściej wykorzystuje się do zabiegu przedłużania, wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu, futra norek syberyjskich lub materiałów syntetycznych. Włoski przykleja się 1 mm nad powierzchnią skóry, co daje delikatny efekt zagęszczenia i jest idealnym uzupełnieniem makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Rzęsy metoda 1 do 1 Przedłużanie metodą 1 do 1 polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy jednej jedwabnej. Zabieg daje bardzo naturalny efekt, a włoski nie sklejają się. Przyklejanie rzęs w odległości 1 mm nad krawędzią skóry zmniejsza ryzyko alergii na klej do minimum. Przedłużanie rzęs 2:1 i metodą 3:1 Metoda przedłużania 2 do 1 i 3 do 1 wymaga użycia rzęs z futra norek, ponieważ są lżejsze od jedwabnych i nie obciążają naturalnych. Zabieg daje efekt podwójnego lub potrójnego pogrubienia. Metoda 2:1 lub 3:1 polecana jest zwłaszcza paniom o rzadkich rzęsach. Do zabiegu używa się specjalnego kleju, dzięki...

pomalowana kobieta na basenie
©Antonioguillem/Fotolia.com
Fleszstyle
Makijaż na basen: kosmetyki wodoodporne, henna brwi i rzęs, makijaż permanentny, zabieg trwałego przedłużania rzęs
Makijaż na basen powinien być odporny na wodę i ścieranie się. Do wykonania tego typu make-upu dobrze sprawdzą się kosmetyki wodoodporne: tusze do rzęs, podkłady, błyszczyki, kredki do powiek i eyelinery. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonane henny brwi i rzęs, zabieg przedłużania rzęs lub makijaż permanentny.

Makijaż na basen powinien być odporny na wodę i ścieranie się. Do wykonania tego typu make-upu dobrze sprawdzą się kosmetyki wodoodporne: tusze do rzęs, podkłady, błyszczyki, kredki do powiek i eyelinery. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonane henny brwi i rzęs, zabieg przedłużania rzęs lub makijaż permanentny. Trend na nakładanie makijażu z myślą o pływaniu rozpropagowały kobiety, uprawiające wodny balet (rodzaj sportu, łączący w sobie pływanie, gimnastykę i taniec). Z myślą o nich koncerny kosmetyczne opracowały formuły produktów odpornych na rozmazywanie się nawet w ekstremalnych warunkach. Kiedy wypuszczono je na rynek, okazało się, że cieszą się one zainteresowaniem nie tylko sportsmenek. Wodoodporne kosmetyki do makijażu twarzy i oczu Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków odpornych na działanie wody , m.in.: tusze do rzęs , pomadki i błyszczyki, kredki do oczu i eyelinery, cienie do powiek, a nawet podkłady i pudry. Tajemnicą działania tych produktów jest brak w ich składzie wody i substancji łatwo rozpuszczalnych. Ich miejsce zastępują polimery, silikony, żywice lub woski roślinne i mineralne (składniki nierozpuszczalne). Wśród kosmetyków wodoodpornych największą popularnością cieszą się tusze do rzęs . Ich zaletą jest to, że łatwo się rozprowadzają oraz pielęgnują włoski rzęs. Na basenie dobrze sprawdzi się henna brwi i rzęs Henna jest naturalnym barwnikiem roślinnym , często wykorzystywanym w kosmetyce do farbowania brwi i rzęs. Efekt koloryzacji utrzymuje się od 3 do 4 tygodni i jest odporny na działanie wody. Na rynku dostępne są różne odcienie henny począwszy od blond (przeznaczonego dla kobiet o bardzo jasnych włosach) przez grafitowy (najlepszy dla blondynek o jasnej karnacji), aż po czarny (dedykowany brunetkom). Taki zabieg farbowania włosków brwi i rzęs można...

lifting rzęs
©YakobchukOlena/Fotolia.com
Fleszstyle
Lifting rzęs – fall in the volume: metoda trwałego podkręcania rzęs
Lifting rzęs to innowacyjna metoda trwałego podkręcania rzęs, która cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich kobiet, zainteresowanych nowinkami kosmetycznymi. Po zabiegu rzęsy są optycznie dłuższe, podkręcone, odżywione i bardziej zdyscyplinowane. Dzięki niemu można zrezygnować z codziennego używania zalotki, a tym samym zaoszczędzić kilka chwil przy wykonywaniu makijażu.

Lifting rzęs to innowacyjna metoda trwałego podkręcania rzęs, która cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich kobiet, zainteresowanych nowinkami kosmetycznymi. Po zabiegu rzęsy są optycznie dłuższe, podkręcone, odżywione i bardziej zdyscyplinowane. Dzięki niemu można zrezygnować z codziennego używania zalotki, a tym samym zaoszczędzić kilka chwil przy wykonywaniu makijażu. Obecnie jednym z najpopularniejszych kosmetycznych trenów są zadbane, a tym samym zdrowe, gęste i długie, rzęsy . Zadowalający efekt daje długotrwałe używanie odżywki stymulującej porost rzęs , codzienne podkręcanie ich zalotką oraz wysokiej jakości maskara. Można również skorzystać z kosmetycznych zabiegów: przedłużania lub liftingu rzęs . Lifting rzęs – dla kogo jest przeznaczony? Zabieg trwałego podkręcania rzęs (LVL – lenght volume lift) jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, którym podoba się efekt, jaki daje podkręcenie rzęs zalotką. Po liftingu rzęs najbardziej spektakularne efekty zauważą posiadaczki naturalnie długich, lecz prostych rzęs. Częściej jednak z zabiegu korzystają kobiety o krótkich rzęsach, gdyż uniesione włoski wydają się optycznie dłuższe. Jak wygląda zabieg LVL LVL jest całkowicie nieinwazyjną metodą liftingu, polegającą na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej ich nasady . Wszystkie czynności wykonywane w ramach tego zabiegu trwają ok. 60 minut. Kosmetyczka nakłada preparat, umożliwiający swobodne modelowanie struktury rzęs. Pozwala on zmienić położenie związków cysteinowych (odpowiadających za naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę. Następnym etapem jest podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po 15-20 minutach zdejmuje się preparat i nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą,...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik