Paryski tydzień mody couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

 

Odkryj duże zniżki na wyjątkowe produkty. Zajrzyj na stronę Limango wyprzedaże.

 

1/11
Paryski tydzień mody couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Zeszły tydzień w modzie minął pod znakiem haute couture. To właśnie w Paryżu, między 2 a 6 lipca odbyły się pokazy wysokiego krawiectwa, najbardziej elitarnej, luksusowej gałęzi mody. To już nie jest dostępne w butikach pret-a-porter, a superekstrawaganckie, elitystyczne kreacje dostępne do wąskiego grona klientek – żon monarchów, arystokracji i dziedziczek oraz… gwiazd na czerwonym dywanie.

 

Więcej: Aktorki, modelki, blogerki… Jak prezentowały się na ostatnim Tygodniu Mody w Paryżu?

 

Zebraliśmy dla Was najlepsze, najbardziej zachwycające i najbardziej ekstrawaganckie kreacje, które projektanci zaprezentowali w zeszłym tygodniu w Paryżu. Zajrzyjcie do naszej galerii!

 

2/11
Versace haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Organizacja pokazu haute couture to niewyobrażalna ilość pracy i wydatek rzędu milionów euro – ekkhm, replika wieży Eiffela na tegorocznym Chanel – a większość marek zarabia na tańszych akcesoriach i perfumach. Jaki jest więc sens tworzenia niewyobrażalnie drogich kolekcji couture?

 

Na zdjęciu Versace haute couture jesień/zima 17

3/11
Valentino haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Ubrania są niewyobrażalnie luksusowe – inkrustowane kryształami z złotem, ręcznie haftowane w Paryżu przez najlepsze szwaczki. Scenografia jest wręcz barokowa – Karl Lagerfeld wybudował w paryskim Grand Palais wierną replikę wieży Eiffela. Nie ma wątpliwości, że odbywające się dwa razy do roku tygodnie couture to najbardziej spektakularne wydarzenie w modzie.

 

Na zdjęciu Valentino haute couture jesień/zima 17

4/11
Margiela haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Szyta na miarę suknia balowa może z łatwością kosztować więcej niż Rolls-Royce. Bluzka może być droższa niż apartament w Madrycie. Ilu ludzi może sobie pozwolić na kreacje couture o sześciocyfrowych cenach i jaki jest sens tworzenia tych kolekcji?

 

Więcej: Maria Grazia Chiuri zaprasza do tajemniczego ogrodu! Oto jej pierwsza kolekcja couture dla Diora!

 

Na zdjęciu Margiela haute couture jesień/zima 17

5/11
Jean-Paul Gaultier haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Czym jest haute couture? To designerska moda w wersji de luxe. W przeciwieństwie do kolekcji sprzedażowych – ready-to-wear – haute couture nie ma rozmiarówki. Każda kreacja jest szyta na miarę dla indywidualnej klientki.

 

Na zdjęciu Jean-Paul Gaultier haute couture jesień/zima 17

6/11
Giambattista Valli haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Tak jak producenci aut tworzą supersamochody aby pochwalić się najnowszymi technologiami, tak projektanci traktują couture jako okazję do pochwalenia się eksperckimi technikami i ekstrawagancką wizją.

 

Na zdjęciu Giambattista Valli haute couture jesień/zima 17

7/11
Fendi haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Miejsce w oficjalnym kalendarium tygodnia mody couture jest regulowane tylko i wyłącznie przez Chambre de commerce et d'industrie de Paris.

 

Na zdjęciu Fendi haute couture jesień/zima 17

8/11
Dior haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Żeby znaleźć się wśród projektantów haute couture należy sprostać surowym wymogom organizacji – na przykład otworzyć atelier w Paryżu i zatrudnić w nim co najmniej 20 osób.

 

Więcej: Maria Grazia Chiuri pokazała swoją drugą kolekcję haute couture dla Diora! Co ją zainspirowało?

 

Na zdjęciu Dior haute couture jesień/zima 17

9/11
Chanel haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Couture to dla projektantów okazja do pochwalenia się najbardziej odjechanymi pomysłami – a budżet w żaden sposób nie ogranicza tu ich ambicji. Ale jest to także barometr finansowy – kiedy w wyniku recesji we wczesnych latach 00. Versace wypisało się z harmonogramu pokazów couture, był to znak fatalnej kondycji finansowej włoskiej marki.

 

Na zdjęciu Chanel haute couture jesień/zima 17

10/11
Chanel haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Z kolei, kiedy brand Donatelli Versace powrócił do harmonogramu 8 lat później, nikt nie miał wątpliwości – Versace ma się lepiej niż kiedykolwiek. Krótko mówiąc – projektanci couture to creme de la creme, najbogatsi, najlepsi kreatorzy mody.

 

Na zdjęciu Chanel haute couture jesień/zima 17

11/11
Armani haute couture jesień/zima 17
Materiały prasowe

Kim są klientki kolekcji haute couture? Ile kosztują kreacje z najbardziej elitarnych linii projektantów? No i oczywiście – jak dostać się do elitarnego grona zapraszanych na pokazy? Brytyjska telewizja BBC podjęła się rozwiązania tej zagadki – efektem jej pracy jest fascynujący dokument „The Secret World of Haute Couture". Jeśli chcecie się wkręcić w ten odległy, nieprawdopodobny – i super sekretny – świat najdroższych ubrań na świecie, polecamy!

 

Na zdjęciu Armani haute couture jesień/zima 17