Jeff Koons x Louis Vuitton
1/5
Jeff Koons x Louis Vuitton

Louis Vuitton ogłosiło dziś najnowszą ze swoich kolekcji stworzonych we współpracy z wybitnymi artystami. Tym razem akcesoria dla francuskiej marki stworzyło złote dziecko nowojorskiego środowiska sztuki, Jeff Koons (możecie go kojarzyć z cyklu rzeźb przypominających zwierzęta z baloników). Jak wygląda jego kolekcja? Zajrzyjcie do galerii żeby zobaczyć jego inspirowane klasycznymi dziełami sztuki akcesoria.

 

Więcej: Stylowy prezent od Louis Vuitton? Dom mody stworzył specjalną, podarunkową kolekcję, a w niej...

 

 

Więcej: Naklejki z podróży na walizce? Nie tylko! Louis Vuitton ozdabia nimi torby, plecak, a nawet zegarek!

2/5
Jeff Koons x Louis Vuitton

Louis Vuitton może się pochwalić bogatą historią współpracy z najlepszymi i najbardziej wpływowymi nazwiskami świata sztuki – Stephen Sprouse (pamiętacie torby graffitti?), Takashi Murakami, Richard Prince, Cindy Sherman oraz ostatnio Frank Gehry, który zaprojektował zapierający dech w piersiach gmach galerii Foundation Louis Vuitton w Paryżu.

3/5
Jeff Koons „Balloon Dog"

Jeff Koons jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród artystów współczesnych, a wśród jego prac znajduje się rzeźba „Rabbit", wykonany z kwiatów 12-metrowy West Highland Terrier czy porcelanowa rzeźba Michaela Jacksona i jego szympansa, Bubblesa.

4/5
Jeff Koons x Louis Vuitton

Kolekcja „Masters" dla Louis Vuitton jest odwołaniem do serii „Gazing Ball" artysty. Znajdziemy w niej ręcznie malowane reprodukcje największych artystów: Da Vinciego, Van Gogha, Tycjana i Rubensa. Ich dzieła trafiły na największe ikony spośród toreb LV: Speedy, Neverfull i Keepall oraz na jedwabne szale.

5/5
Jeff Koons x Louis Vuitton

Kolekcja Jeffa Koonsa trafi do butików Louis Vuitton 28 kwietnia. W tej chwili ceny tych zachwycających toreb nie zostały podane. Pozwolimy sobie przewidzieć, że nie będą one tanie ;)