M jak Miłość

Polub stronę
M jak Miłość

o serialu

„M jak miłość” to polski serial obyczajowy, emitowany na antenie TVP2 od 2000 roku. Scenarzystką serialu jest Ilona Łepkowska, a do głównych gwiazd należą: Katarzyna Cichopek, Anna Mucha, Małgorzata Kożuchowska czy Joanna Koroniewska.

Telenowela opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, ich codziennych sprawach, sukcesach i porażkach. Głównymi bohaterami są Barbara oraz Lucjan mieszkający w Grabinie oraz czwórka ich dorosłych dzieci (Maria, Marta, Marek i Małgorzata), które próbują ułożyć sobie życie. Serial cieszy się niesłabnącą popularnością w Polsce, a także za granicą - na jego licencji powstał rosyjski odpowiednik „L kak lubow”.

Miarą popularności i sympatii widzów "M jak miłość" było zdobycie w 2007 roku Złotej Telekamery (przyznawanej za trzykrotne zwycięstwo w danej kategorii w kolejnych latach) w kategorii "serial". Powstała również książka Marcina Mastalerza „M jak miłość. Początki”, która w fabularyzowany sposób opowiada historię z pierwszego sezonu, a także odnosi się do wspomnień seniorki rodu – Barbary.