Coming out Marcjanny Lelek, aktorki kojarzonej z Natalką Mostowiak z "M jak miłość", znów rozgrzewa dyskusję. W 2022 roku opowiedziała publicznie o tym, że zakochała się w kobiecie i zaznaczyła, że identyfikuje się jako osoba panseksualna. 13 czerwca 2026, pojawiła się na Paradzie Równości, pokazując się w tęczowych barwach i z flagą. Co dziś u niej słychać?

WIDEO

player placeholder

Marcjanna Lelek z "M jak miłość" dokonała coming outu

Marcjanna Lelek dokonała coming outu w 2022 roku, wywołując tym nie lada poruszenie. Otwarcie mówiła o tym, że wcześniej spotykała się z chłopakami, a zakochanie w dziewczynie było dla niej naturalnym, ważnym krokiem w życiu.

Pół roku temu zakochałam się w dziewczynie. Dotychczas spotykałam się tylko z chłopcami, ale w sumie zawsze spodziewałam się, że to może mi się przydarzyć no i w końcu spotkałam dziewczynę tak zachwycającą, że mnie trafiło i trzyma. Long story short powiedziałam jej o tym i zapytałam, czy będzie ze mną chodzić i się zgodziła. Był to ekscytujący i nieskomplikowany czas, nie musiałyśmy się jakoś szczególnie przełamywać, zakochanie na tych zasadach co zawsze - przekazała przed laty.

W kolejnych rozmowach podkreślała, że nie odnajduje się w etykiecie biseksualności. Wyjaśniała, że bliższa jest jej panseksualność, czyli podejście, w którym najważniejsze są uczucia i więź, a nie płeć czy tożsamość płciowa drugiej osoby.

Zobacz także:

Aktorka zwracała też uwagę na rolę bezpieczeństwa i wsparcia najbliższych. Z jej relacji wynikało, że rodzina i bliscy dawali jej stabilne zaplecze, dzięki któremu nie musiała walczyć o akceptację we własnym domu. 

Lelek opowiadała, że jej relacja z partnerką nie zaczęła się od fajerwerków, tylko od przyjaźni. Poznały się w szkole, a uczucie pojawiło się dopiero z czasem. Wspominała moment, gdy podczas wspólnej jazdy samochodem do szkoły coś w niej pękło i zrozumiała, że to nie jest już zwykła koleżeńska bliskość.

Co dziś słychać u Marcjanny Lelek?

Dla widzów 'M jak miłość" Marcjanna Lelek przez lata była po prostu Natalką Mostowiak. Z produkcją była związana łącznie 16 lat, a w 2020 roku ogłosiła odejście. W serialu rozwiązano to w prosty sposób: jej bohaterka wyjechała do Australii.

Po rozstaniu z telenowelą aktorka sygnalizowała, że chce przesunąć akcenty w swojej karierze i mieć więcej przestrzeni na rozwój zawodowy, w tym na studia reżyserskie. Dziś ten kierunek wybrzmiewa jeszcze mocniej: Lelek realizuje się jako reżyserka i jest związana z filmem "Jutro w nocy padał deszcz".

Aktywnie wspiera też środowisko LGBT, a 13 czerwca 2026 roku pojawiła się na paradzie równości.

Zobacz także: 

Lara Gessler jako nastolatka spotykała się z 32-letnim mężczyzną. "Miał pewną niepełnosprawność"

Kubicka dostała intymny liścik od ukochanego. Ujawniła jego treść