Para zakochanych
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Przyczyny problemów z erekcją: stres, brak ruchu, używki, zła dieta, niski testosteron

Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.

Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.

 

Męska sylwetka może łączyć się z… problemami z męskością. Stosowane przez ćwiczących na siłowni anaboliki mogą zaburzać erekcję. Wzwód jest trudny do osiągnięcia również wówczas, gdy w organizmie jest zbyt mało testosteronu.

Problem z erekcją jako następstwo stresu

Im bardziej mężczyzna zestresowany, tym trudniej jest mu osiągnąć wzwód. Przeważnie poważny problem z erekcją mają panowie, którzy duży stres przeżywają ciągle, np. w powodu pracy czy jej braku. Zdarza się to też młodym mężczyznom, którzy mocno przejmują się tym, jak wypadną podczas zbliżenia z nową (a najczęściej z pierwszą) partnerką. Napięcie i „zajęta” głowa uniemożliwiają erekcję czy jej utrzymanie.

Niezdrowe jedzenie i brak ruchu powodują problemy z erekcją

Dostarczanie organizmowi zbyt dużej ilości tłuszczów i węglowodanów i przy tym brak aktywności fizycznej może prowadzić do otyłości, braku kondycji i wielu chorób. Może być również przyczyną problemu z erekcją. Brak kondycji także powoduje, że mężczyzna nie sprawdza się w łóżku.

Używki a problem z erekcją

Alkohol i papierosy są bardzo częstą przyczyną problemów z erekcją. Wypalanie paczki papierosów dziennie zaburza pracę organizmu, w tym gospodarkę hormonalną, prowadzi do chorób krążenia, uszkadza nasienie, a także prowadzi do impotencji. Alkohol działa bardzo podobnie. Pity często powoduje zmiany w ilości wytwarzanych hormonów, a także negatywnie wpływa na pracę układów naczyniowego i nerwowego. Wówczas wzwód osiągnąć jest bardzo trudno, podobnie jak go utrzymać.

Złe działanie układu krążenia wywołuje problemy z erekcją

Jeśli krew nie może swobodnie krążyć w organizmie, nie zasili także penisa. Problemy z erekcją są częste wśród mężczyzn z miażdżycą, nawet w jej wczesnym stadium. Naczynia krwionośne nie są w pełni drożne i krew nie może być dystrybuowana optymalnie. Powstawaniu miażdżycy sprzyja nieprawidłowa dieta i brak ruchu.

Problem z erekcją przez hormony

Za popęd płciowy odpowiada testosteron, dlatego gdy go brakuje, mogą pojawić się problemy ze wzwodem. Produkcja testosteronu po 30. roku życia zaczyna maleć, dlatego z czasem może zmniejszyć się również libido. Za brak wzwodu albo niemożność jego utrzymania jest odpowiedzialna także prolaktyna. W tym wypadku problem z erekcją może dotknąć mężczyznę w każdym wieku.

Sterydy anaboliczne mogą skutkować problemami z erekcją

Problem z erekcją pojawia się nie podczas brania sterydów anabolicznych, a po ich odstawieniu. Podczas przyjmowania tych hormonów organizm dostawał duże dawki testosteronu, więc „oduczył” się jego wytwarzania. Niedobór testosteronu powoduje natomiast kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu.


para z problemem
autor: ©bonninturina/Fotolia
Styl życia
Sposoby na problemy z erekcją: techniki relaksacyjne i dłuższa gra wstępna
Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.

Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.   Diagnostyka i leczenie niepełnego wzwodu wymaga ustalenia i sprecyzowania kilku istotnych informacji – na temat wieku, chorób, stosowanych używek, kondycji fizycznej, jak również sytuacji osobistej mężczyzny borykającego się z tym problemem. Przede wszystkim należy wiedzieć, że jest to często zjawisko naturalnie postępujące wraz z wiekiem i możliwe do leczenia. Niepełny wzwód – przyczyny Kłopoty z erekcją dotyczą około 10% populacji mężczyzn w różnym wieku . Słaba erekcja u starszych mężczyzn może być spowodowana chorobami lub obniżeniem stężenia hormonów płciowych, do którego dochodzi wraz z wiekiem. Młodzi mężczyźni cierpią na problemy ze wzwodem najczęściej w wyniku problemów emocjonalnych . Wówczas niepełny wzwód pojawia się najczęściej tylko podczas pełnego stosunku, natomiast w innych sytuacjach (np. masturbacja czy seks oralny ) nie ma żadnego problemu z uzyskaniem pełnego wzwodu. Niepełny wzwód – jak to leczyć? Zaburzenia erekcji nie muszą od razu oznaczać impotencji . Warto udać się do specjalisty, ponieważ większość problemów ze wzwodem może być z powodzeniem leczona, gdy zostanie właściwie zdiagnozowana. Często barierą nie do pokonania jest zwrócenie się o pomoc do lekarza , przez co problem narasta i w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego braku erekcji. Wskutek tego każde zbliżenie seksualne będzie wiązało się z przeżywaniem silnego stresu, co może powodować kompleksy na punkcie sprawności seksualnej i spadek poczucia własnej wartości. Sposoby radzenia sobie z niepełną erekcją polegają przede wszystkim na usunięciu przyczyny. Jeżeli...

poranna erekcja
©pikselstock/fotolia
Styl życia
Poranna erekcja – przyczyny
Poranny wzwód oznacza, że organizm funkcjonuje prawidłowo. Pojawia się w fazie snu REM, zwykle o tej samej porze. Jest wynikiem zwiększonego poziomu testosteronu.

Poranny wzwód oznacza, że organizm funkcjonuje prawidłowo. Pojawia się w fazie snu REM, zwykle o tej samej porze. Jest wynikiem zwiększonego poziomu testosteronu. Najczęściej występuje nad ranem – między godziną 4 a 8, zwykle o tej samej porze, choć nie jest to regułą. Znaczenie mają przy tym różnice indywidualne, styl życia lub regularność snu . Przyczyny porannego wzwodu U zdrowego mężczyzny podczas snu pojawia się seria kilku wzwodów, z których każdy z nich trwa około pół godziny. Mają związek z aktywnością mózgu – naukowcy odkryli, że występuje w czasie fazy snu nazywanej fazą REM (ang. Rapid Eye Movement), którą charakteryzuje nieregularny oddech, szybsza praca serca, wzmożona aktywność mózgu i marzenia senne. Istnieją teorie, według których poranna erekcja ma być niejako próbą generalną organizmu i sprawdzeniem, czy wszystko funkcjonuje prawidłowo. Poranna erekcja jest normalną reakcją organizmu i nie powinna martwić, wręcz przeciwnie. Gdy brak porannego wzwodu utrzymuje się przez dłuższy czas, może to świadczyć o niskim poziomie testosteronu i dużym obciążeniu układu nerwowego. W przypadku wielomiesięcznej nieobecności tej reakcji, warto skonsultować się z lekarzem , by sprawdzić, czy nie jest to związane z poważniejszymi schorzeniami . W przypadku ogólnych problemów z erekcją lekarze często pytają o to, czy u mężczyzny występuje poranny mimowolny wzwód. W ten sposób mogą ocenić czy podłoże zaburzeń jest biologiczne, czy psychiczne. Problemy z erekcją? Zobacz, jak sobie poradzić, gdy wzwód jest niepełny . Brałeś sterydy? To prawdopodobna przyczyna problemów z erekcją . Gdy poczucie własnej atrakcyjności fizycznej maleje, nietrudno o brak zainteresowania seksem. Jakie jeszcze przyczyny spadku libido są najpowszechniejsze?

para w łóżku mężczyzna śpi, kobieta jest zmartwiona
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Najczęstsze przyczyny obniżenia popędu seksualnego – jak sobie z nimi poradzić?
Spadek libido, czyli ochoty na seks, może wynikać z przyczyn związanych z funkcjonowaniem związku, np. nieporozumieniami i problemami z wyrażaniem przez partnerów swoich potrzeb związanych z seksem. Czasem jego przyczyną bywa pojawienie się dziecka, które zaczyna całkowicie absorbować rodziców. Niekiedy jednak jego przyczyny są inne. Spadek popędu seksualnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet może być wywołany chociażby przez przemęczenie i stres.

Spadek libido, czyli ochoty na seks, może wynikać z przyczyn związanych z funkcjonowaniem związku, np. nieporozumieniami i problemami z wyrażaniem przez partnerów swoich potrzeb związanych z seksem. Czasem jego przyczyną bywa pojawienie się dziecka, które zaczyna całkowicie absorbować rodziców. Niekiedy jednak jego przyczyny są inne. Spadek popędu seksualnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet może być wywołany chociażby przez przemęczenie i stres. Stres i zmęczenie a spadek libido Brak ochoty na seks może wynikać z przepracowania i stresu. Osoby, które wracają do domu po całym dniu pracy, w której były narażone na stres, mogą potrzebować przede wszystkim snu. Długotrwała praca w warunkach powodujących stres, nie chodzi tu tylko o wymagania związane z zadaniami w pracy, ale też np. bycie narażonym na hałas, mogą być przyczyną unikania seksu. Jeśli czujesz, że właśnie przemęczenie może być przyczyną braku seksu w twoim związku, postaraj się o lepszą jakość wypoczynku po pracy. Jeśli pracujesz przy komputerze, po pracy nie siadaj do niego ponownie, lepiej wybierz się na długi spacer. Nie pij alkoholu, żeby się zrelaksować. Choć może ułatwić ci zasypianie, to sen po alkoholu nie jest tak regenerujący. Ponadto alkohol może osłabiać ochotę na seks i wrażliwość ciała. Poczucie własnej nieatrakcyjności fizycznej a spadek libido Mniejsza ochota na seks może wynikać z poczucia, że nie jest się wystarczająco atrakcyjnym. Zbędne fałdki, cellulit, rozstępy, skóra wisząca w miejscach, w których były mięśnie. Kiedy patrzy się na to wszystko w lustrze, ostatnią myślą, jaka może przyjść do głowy, jest myśl o seksie. Jeśli zmagasz się z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności fizycznej, możesz wypróbować przezwyciężyć je przynajmniej dwa sposoby. Po pierwsze zastanów się, czy nie...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik