Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
zakochana para na mieście
Flickr/西文 Simon/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Przeżywacie prawdziwą miłość? Ten test to sprawdzi

Prawdziwa miłość opiera się intymności, namiętności i zaangażowaniu. Jeśli w Twoim związku są te trzy elementy, to prawdopodobnie spotkała Cię prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość opiera się intymności, namiętności i zaangażowaniu. Jeśli w Twoim związku są te trzy elementy, to prawdopodobnie spotkała Cię prawdziwa miłość.

 

Miłość według Roberta Sternberga – słynnego profesora psychologii – opiera się na trzech podstawowych fundamentach: namiętności, intymności i zaangażowaniu. Chcesz sprawdzić, czy osoba, z którą dzielisz swoje życie jest ci przeznaczona i łączy was prawdziwe uczucie? Wiele osób myli miłość ze zwykłym zauroczeniem w przypadku krótkiego związku lub z przyzwyczajeniem w przypadku wieloletnich relacji. Według badań Centrum Badań Opinii Społecznych uczucie to kojarzy nam się przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa i wzajemną lojalnością. Przetestuj trzy aspekty wyróżnione przez profesora Sternberga na własnym, codziennym życiu i odpowiedz na trzy proste pytania, a przekonasz się, jak bardzo kocha cię twój partner!

Czy łączy was namiętna relacja?

Nie ma co owijać w bawełnę – seks jest bardzo ważny w związku. Powinien być jak ciepły obiad w domu, na który czeka się w pracy od południa. Gdy zjada się go regularnie i ma się ochotę na więcej – to prawidłowa oznaka tego, że w waszym związku wszystko jest w porządku. Gdy twój facet je tylko i wyłącznie obiad w domu, smakuje mu i wciąż ma ochotę na więcej bez oglądania się na fast foody na mieście – wiedz, że zdał ten test na piątkę!

Czy wiecie o sobie wszystko?

Najbardziej skuteczny test na miłość? Powiedz swojemu facetowi wszystko o sobie – najlepsze wspomnienia, ale i najbardziej przykre momenty z życia, wymień także swoje cechy charakteru, o które nigdy by cię nie podejrzewał. Otwórz się przed nim, a gdy on odwzajemni tym samym (równoważne z tym, że nie ucieknie!) – dowiesz się, że jesteście nie tylko dobrymi kochankami w łóżku, ale również prawdziwymi przyjaciółmi, którzy mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji.

Czy obydwoje wykazujecie duże zaangażowanie w związku?

Szczęśliwa i zakochana w sobie para dwojga ludzi zawsze będzie zaangażowana w tworzenie wspólnej więzi. Nieważne, czy mieszkacie razem, czy tworzycie związek na odległość – zawsze powinno obojgu zależeć, aby się spotkać, porozmawiać, po prostu spędzić razem czas. Gdy widzisz, że twój partner jest tak samo zaangażowany w waszą relację jak ty – to dowód na to, że to ten jedyny.

 

Jeżeli odpowiedziałaś trzy razy tak, oznacza, że to prawdziwa miłość! Nie załamuj się jednak, gdy udzieliłaś jednej odpowiedzi przeczącej – silne więzi buduje się przez lata, teraz już wiesz, nad czym musicie popracować. Jeżeli jednak odpowiedziałaś przecząco na dwa lub nawet trzy pytania – zastanów się, czy wasz związek ma rację bytu.

 

Test na miłość to test każdego dnia i każdej spędzonej chwili. Nie ma jednej sprawdzonej recepty na udany związek, ale na pewno jest coś, co sprawia, że jest on trwały, silny, wywierając wrażenie, że pokona wszelkie trudy i przeciwności losu. To po prostu miłość!


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobietap przytula się do swojego chłopaka.
©Vasyl/stock.adobe.com
Styl życia
Związki potrzebują wyzwań, żeby się rozwijać
Udany związek wymaga przestrzeni do rozwoju dla obu partnerów. Kolejne etapy związku przynoszą ze sobą wyzwania, które w naturalny sposób to umożliwiają, jednak nie zawsze witane są z radością. W takich chwilach warto zastanowić się, co to jest miłość.

Udany związek wymaga przestrzeni do rozwoju dla obu partnerów. Kolejne etapy związku przynoszą ze sobą wyzwania, które w naturalny sposób to umożliwiają, jednak nie zawsze witane są z radością. W takich chwilach warto zastanowić się, co to jest miłość.   Część ludzi ją jako romantyczne uczucie lub niezwykłą bliskość , podczas gdy inni jako gotowość do poświęceń. Okazuje się jednak, że prawdziwa miłość potrzebuje tego wszystkiego.   Psychologia miłości opisuje podstawowe etapy związku   Psychologia miłości twierdzi, że związek opiera się na trzech podstawowych składnikach – intymności (bliskości), namiętności i zaangażowaniu. Na samym początku kluczową rolę gra namiętność, która przynosi ze sobą romantyczne doznania i scala dwoje ludzi, żeby mogli poznać się na tyle, aby powiązała ich też intymność. Zaangażowanie z czasem trwania związku najczęściej staje się coraz silniejsze, gdyż dwoje ludzi zaczynają łączyć konkretne zobowiązania, takie jak wspólne mieszkanie i obowiązki, sformalizowanie związku czy posiadanie dzieci.   Co to jest miłość?   Ludzie miewają rozbieżne koncepcje miłości , często dlatego, że nadmiernie skupiają się tylko na jednym z jej składników. Niektórzy postrzegają ją tylko w kategoriach namiętności, podczas gdy inni skupiają się na woli bycia razem i wysiłku wkładanym w jej pielęgnację. Warto jednak pamiętać, że na różnych etapach związku inne cechy miłości pozwalają na wspólne przetrwanie trudności .   Jak udany związek radzi sobie z wyzwaniami?   Większość trudnych wydarzeń w życiu i wyzwań można postrzegać dwojako. Albo mogą one być źródłem bardzo silnego stresu i wpływać destrukcyjnie na człowieka, albo być okazją do rozwoju. Udany...

Kobieta przytula swojego męża, który przygotowuje śniadanie.
©Kar Tr/stock.adobe.com
Styl życia
Czy miłość to wszystko, czego potrzeba, żeby stworzyć udany związek?
Wiele osób uważa, że podstawowym warunkiem stworzenia szczęśliwego związku jest prawdziwa miłość. Z tego powodu przy pierwszych oznakach, że pojawia się kryzys w związku, niektóre pary poddają w wątpliwość siłę łączącego ich uczucia. Może jednak być tak, że udany związek potrzebuje trochę więcej niż sama miłość.

Wiele osób uważa, że podstawowym warunkiem stworzenia szczęśliwego związku jest prawdziwa miłość. Z tego powodu przy pierwszych oznakach, że pojawia się kryzys w związku, niektóre pary poddają w wątpliwość siłę łączącego ich uczucia. Może jednak być tak, że udany związek potrzebuje trochę więcej niż sama miłość.   Równie ważna jest empatia, wspólne wartości i chęć bycia z drugą osobą. Razem z miłością, tworzą podwaliny dobrego związku.   Prawdziwa miłość a etapy związku   Miłość składa się z trzech głównych składowych – zakochania, bliskości i zaangażowania. Z prawdziwą miłością często utożsamia się pierwszy, romantyczny etap związku , zapominając, że dojrzały związek opiera się też o wspólne zobowiązania czy wyjątkową intymność, której nie dzieli z nikim innym. Zakładając, że jakaś prawdziwa miłość istnieje, jej obraz może być daleki od romantycznej i upojnej wizji hollywoodzkich filmów. Być może więcej w niej bliskości z drugim człowiekiem niż wielkich uniesień.   Prawdziwa miłość a konflikty wartości   Zdarza się, że niektóre pary, mimo wielkiej siły uczucia, które jest między nimi, nie dogadują się dobrze. Wcale nie musi chodzić wówczas o to, że ich miłość nie jest prawdziwa. Może być też tak, że mają zupełnie inne oczekiwania od życia, potrzeby, plany , wierzą w co innego i co innego jest dla nich ważne. Bardzo często trudno jest pogodzić te wszystkie elementy w taki sposób, żeby stworzyć stabilny i udany związek . W takich wypadkach nawet prawdziwa miłość to może być za mało.   Prawdziwa miłość a empatia i bycie dla drugiej osoby   Prawdziwa miłość nie powinna się kończyć na silnych emocjach odczuwanych w środku, ale być też...

Dziewczyna i chłopak siedzą tyłem
Flickr/Daniel Ansel Tingcungco/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia
Miłość bez pożądania. Jak to jest w praktyce?
Miłość platoniczna to uczucie pozbawione wszelkiej namiętności. Istnieje jako element inicjujący związek. Trwała relacja mężczyzny i kobiety, której nie towarzyszy seks to rzadkość.

Miłość platoniczna to uczucie pozbawione wszelkiej namiętności. Istnieje jako element inicjujący związek. Trwała relacja mężczyzny i kobiety, której nie towarzyszy seks to rzadkość. Miłość platoniczna, czyli miłość bez seksu Miłość platoniczna to rodzaj uczucia, które przeżywane jest wyłącznie duchowo. Jest pozbawiona namiętności i sensualności, choć towarzyszą jej subtelne oznaki zauroczenia – przyspieszone bicie serca czy rumieniec na widok ukochanej osoby. Miłość platoniczna to niewinny zachwyt – afekt silny, ale zwykle krótkotrwały. Jest zafascynowaniem drugą osobą i bezwarunkowym zaakceptowaniem wszystkich jej cech. Bezkrytycznym stosunkiem do całokształtu.   W przypadku tego typu miłości nie możemy narzekać na brak romantyzmu. Cała relacja oparta jest na mrzonkach, romantycznych marzeniach, ciągłych myślach i fascynacji tą jedyną osobą. Wyobraźnia pomaga nam stworzyć obraz idealnego, ciepłego i szanującego nas partnera. Jest to uczucie charakterystyczne dla okresu młodzieńczego i często pojawia się w okresie dojrzewania. Czy miłość bez seksu jest możliwa? Miłość platoniczna jest całkowicie pozbawiona pożądania i zmysłowości. W jej istocie tkwi założenie miłości czystej, choć potencjalnie spełnienie seksualne mogłoby zaistnieć. Czy jednak związek pomiędzy kobietą a mężczyzną może być oparty na uczuciu tego rodzaju? Miłość platoniczna jest afektem obecnym w początkowych etapach tworzenia związku. Partner jest wówczas idealizowany i odbierany jako doskonale pasująca połowa, nie zauważamy żadnych wad, a na pierwszym planie znajduje się jedynie nasze uczucie, bezgraniczna miłość i chęć spędzania wspólnie jak najwięcej czasu. Dominują emocje takie jak: przywiązanie, tęsknota, radość, a wszystko to nie ma w sobie żadnego pierwiastka seksualności. Miłość o silnym...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner