Party Stories
Para młoda tańczy na środku parkietu podczas wesela.
ⓒprostooleh/Fotolia.com
Styl życia

Pierwszy taniec na weselu: jakie piosenki i atrakcje wybrać?

Zgodnie z tradycją pierwszy taniec na weselu powinien być zatańczony przez młodą parę. Jest to symboliczne rozpoczęcie przyjęcia i wspólnej zabawy. Dopiero po pierwszym tańcu na parkiet zaprasza się resztę gości.

Zgodnie z tradycją pierwszy taniec na weselu powinien być zatańczony przez młodą parę. Jest to symboliczne rozpoczęcie przyjęcia i wspólnej zabawy. Dopiero po pierwszym tańcu na parkiet zaprasza się resztę gości.

 

Pierwszy taniec to dla wielu nowożeńców bardzo istotny element wesela. Niektóre pary biorą przed ślubem profesjonalne lekcje tańca specjalnie na tę okazję.

Piosenki na pierwszy taniec: polskie czy zagraniczne?

Tradycyjne nagrania wybierane na pierwszy taniec weselny to tak zwane piosenki wolne – nastrojowe ballady i utwory o miłości. Ze względu na romantyczny charakter uroczystości, pary rzadko decydują się na inny repertuar. Często stają jednak przed dylematem, jaką piosenkę wybrać: polską czy zagraniczną. Utwór po polsku warto wybrać wtedy, kiedy nowożeńcom zależy na podkreśleniu ważnych dla nich słów i przesłania piosenki. Z kolei zaletą piosenek zagranicznych jest dużo szerszy wybór repertuaru.

Pierwszy taniec na wesoło

Większość par młodych podchodzi do pierwszego tańca na poważnie – wybierają kroki w rytmie walca angielskiego czy wiedeńskiego, a odważniejsi decydują się na tango lub rumbę. Tymczasem furorę w ostatnich latach robi pierwszy taniec na wesoło. Podkładem do takiego układu jest zazwyczaj miks piosenek popularnych – od rapu do disco polo. Młodzi nie tylko tańczą, ale także odgrywają mini scenki. Nieodłącznym elementem pierwszego tańca na wesoło są rekwizyty, na przykład wałek do ciasta, okulary przeciwsłoneczne i śmieszne nakrycia głowy.

 

Atrakcje na pierwszy taniec: zimne ognie, bańki mydlane, confetti

Podczas pierwszego tańca goście weselni zazwyczaj stoją tylko wokół parkietu i podziwiają parę młodą. Ciekawym pomysłem na większe zaangażowanie weselników jest zapewnienie dodatkowych atrakcji. Najpopularniejsze z nich to zimne ognie, bańki mydlane i confetti. Niezbędne akcesoria należy rozdać gościom wcześniej (można je na przykład położyć obok każdej winietki). Kiedy nowożeńcy rozpoczynają taniec, goście odpalają zimne ognie, dmuchają bańkami czy otwierają tuby z confetti. Gwarantuje to nie tylko świetną zabawę dla wszystkich, ale także piękne ujęcia na fotografiach.

Pokaz zdjęć podczas pierwszego tańca

Nowoczesne sale weselne są wyposażone w rzutniki do wyświetlania filmów i zdjęć. Można to wykorzystać także podczas pierwszego tańca. W czasie kiedy młoda para tańczy, na ekranie mogą pojawiać się ich zdjęcia z dzieciństwa, wspólnych wakacji i innych ważnych chwil spędzanych razem. Prezentacja tego typu na pewno dostarczy wielu wzruszeń rodzinie. Dodatkowo jest to dobra opcja dla nieśmiałych nowożeńców – pokaz zdjęć częściowo odwróci uwagę gości od układu tanecznego, który może okazać się nieidealny.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pomysły dla gości na wesele
© von Lieres/Fotolia.com
Styl życia
Atrakcje weselne dla gości: winietki w kształcie jabłka, mobilna lodziarnia i stół serowy
Pomysły na wesele, które urozmaicą zabawę to fotobudka i kosz pełen kapeluszy i kolorowych peruk. Oddzielny stół wypełniony pleśniowymi i kozimi serami będzie ciekawą odmianą dla gości przyzwyczajonych do ławy z kiełbasą i smalcem.

Pomysły na wesele, które urozmaicą zabawę to fotobudka i kosz pełen kapeluszy i kolorowych peruk. Oddzielny stół wypełniony pleśniowymi i kozimi serami będzie ciekawą odmianą dla gości przyzwyczajonych do ławy z kiełbasą i smalcem.   Atrakcje nie tylko umilą wesele, ale mogą, jak fotobudka, pomóc gościom stworzyć własne pamiątki z imprezy. Pomysł na wesele pełne baloników z helem Pomysł na ciekawe zdjęcia to wręczenie każdemu z gości balonu z helem (po wyjściu z kościoła). Dobrze, aby balony, np. w kształcie serca, były w jednakowym kolorze. Goście ustawiają się przed kościołem na wspólne zdjęcie, a potem na znak wszyscy wypuszczają swoje balony z dłoni. Atrakcje na wesele – nietypowe winietki ślubne Winietki weselne to wizytówki z imieniem i nazwiskiem gościa. Wcale nie muszą być białymi kartkami z napisem. Winietki mogą znajdować się np. w jabłku. Wyjątkowy efekt daje umieszczenie przy każdym talerzu na sali weselnej zielonego jabłka z wetkniętą w środek karteczką z nazwiskiem. W ten sam sposób winietki można wykonać np. z szyszek, szklanych buteleczek wypełnionych cukierkami lub ciasteczek przebitych parasolką do drinków. Wiejski.... nie! Serowy stół dla miłośników wina i nie tylko Chyba nie ma wesela, na którym nie pojawiłby się wiejski stół z bimbrem i tłustymi zakąskami. Na weselu oprócz wódki pije się jednak także wino, a wytrawne smakuje wyśmienicie z serem. Przygotowanie wydzielonego stołu tylko z serami np. topionymi, kozimi, pleśniowymi, żółtymi skusi nie tylko miłośników smacznych dodatków do win, ale i pozostałych gości. Przenośna budka z lodami – atrakcja dla dorosłych i dla dzieci Z reguły większość wesel odbywa się w sezonie letnim. Wesele w gorący dzień...

Ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana
Newsy
Mamy nagranie z pierwszego tańca Małgosi Rozenek i Radosława Majdana na weselu. Są też fotki drugiej sukni!
Zobaczcie nagranie!

Ślub i wesele Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana stał się wydarzeniem towarzyskim nie tylko tego weekendu. Sobotniej nocy wraz z młodą parą bawi się wielu gości ze świata show-biznesu czy sportu. Party.pl udało się zdobyć nagranie z pierwszego tańca Małgosi i Radka. Prawda, że wyglądali uroczo?   Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan tańczyli do piosenki "When you believe" w wykonaniu Whitney Houston oraz Mariah Carey.  Utwór pochodzi z 1998 roku. Jest to główny motyw muzyczny filmu animowanego "Książę Egiptu".   Polecamy:  Pierwszy taniec na weselu: jakie piosenki i atrakcje wybrać?   Na ślubie i początku wesela Małgosia Rozenek błyszczała we wspaniałej sukni projektu Evy Minge. Po pierwszym tańcu przebrała się jednak w inną kreację - Marlu. Jak Wam się podoba?   Zobaczcie jak wyglądali razem przy krojeniu weselnego tortu:   Małgosia i Radek podczas wesela:

zespół weselny
©ipopba/Fotolia
Fleszstyle
Zespół muzyczny – na jaki się zdecydować?
Od zespołu muzycznego zależy w dużym stopniu to, czy wesele będzie udane. Zespół muzyczny na wesele powinien rozbawić gości i poprowadzić zabawę weselną. Poniższe wskazówki pomogą przy wyborze właściwego zespołu muzycznego.

Od zespołu muzycznego zależy w dużym stopniu to, czy wesele będzie udane. Zespół muzyczny na wesele powinien rozbawić gości i poprowadzić zabawę weselną. Poniższe wskazówki pomogą przy wyborze właściwego zespołu muzycznego. Cena i doświadczenie zespołu Zastanówcie się jaką sumę chcecie przeznaczyć na zespół weselny, który odpowiada za całą atmosferę podczas przyjęcia. Weźcie też pod uwagę liczbę osób grających w zespole. Im więcej, tym cena jest wyższa, gdyż każda z nich musi zostać opłacona. Oprócz ceny, należy wziąć pod uwagę doświadczenie zespołu muzycznego, który powinien nie tylko dobrze śpiewać i grać, ale również właściwie prowadzić wesele . Muzykanci powinni zachęcać gości do wznoszenia toastów, zaprosić Parę Młodą do pierwszego tańca, czy namawiać gości do wspólnej zabawy.   Zastanówcie się, jakiego rodzaju zabawy weselnej oczekujecie. Jeśli nie macie nic przeciwko typowo „weselnym klimatom” – warto wybrać muzyków z duszą wodzireja. Jeśli chcecie imprezy o mniej biesiadnym charakterze – lepiej, by zespół nie specjalizował się w tak zwanych „zabawach weselnych” typu oczepiny. Repertuar zespołu muzycznego Kolejną, bardzo ważną kwestią przy wyborze zespołu weselnego jest repertuar, który powinien być bogaty i szeroki. Podczas poszukiwań zastanówcie się, przy jakim rodzaju muzyki chcielibyście się bawić. Starajcie się znaleźć muzyków, którzy preferują wybrany przez was styl muzyczny. Oczywiście weźcie też pod uwagę to, przy jakiej muzyce będą bawić się goście . Strona internetowa zespołu muzycznego By lepiej zapoznać się z muzyką zespołu weselnego wejdźcie na ich stronę internetową i posłuchajcie kilku wybranych utworów. Możecie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner