Pomysły na wesele, które urozmaicą zabawę to fotobudka i kosz pełen kapeluszy i kolorowych peruk. Oddzielny stół wypełniony pleśniowymi i kozimi serami będzie ciekawą odmianą dla gości przyzwyczajonych do ławy z kiełbasą i smalcem.

Reklama

Atrakcje nie tylko umilą wesele, ale mogą, jak fotobudka, pomóc gościom stworzyć własne pamiątki z imprezy.

Pomysł na wesele pełne baloników z helem

Pomysł na ciekawe zdjęcia to wręczenie każdemu z gości balonu z helem (po wyjściu z kościoła). Dobrze, aby balony, np. w kształcie serca, były w jednakowym kolorze. Goście ustawiają się przed kościołem na wspólne zdjęcie, a potem na znak wszyscy wypuszczają swoje balony z dłoni.

Atrakcje na wesele – nietypowe winietki ślubne

Winietki weselne to wizytówki z imieniem i nazwiskiem gościa. Wcale nie muszą być białymi kartkami z napisem. Winietki mogą znajdować się np. w jabłku. Wyjątkowy efekt daje umieszczenie przy każdym talerzu na sali weselnej zielonego jabłka z wetkniętą w środek karteczką z nazwiskiem. W ten sam sposób winietki można wykonać np. z szyszek, szklanych buteleczek wypełnionych cukierkami lub ciasteczek przebitych parasolką do drinków.

Zobacz także

Wiejski.... nie! Serowy stół dla miłośników wina i nie tylko

Chyba nie ma wesela, na którym nie pojawiłby się wiejski stół z bimbrem i tłustymi zakąskami. Na weselu oprócz wódki pije się jednak także wino, a wytrawne smakuje wyśmienicie z serem. Przygotowanie wydzielonego stołu tylko z serami np. topionymi, kozimi, pleśniowymi, żółtymi skusi nie tylko miłośników smacznych dodatków do win, ale i pozostałych gości.

Przenośna budka z lodami – atrakcja dla dorosłych i dla dzieci

Z reguły większość wesel odbywa się w sezonie letnim. Wesele w gorący dzień ochłodzi mobilna lodziarnia. Lody np. w kolorze przewodnim wesela, mogą mieć na patyczkach imiona młodej pary lub cytat związany z uroczystością.

Atrakcje weselne w postaci fotobudki i gadżetów do przebrania

Fotobudka to aparat, który wykonuje, w przerwach około 2 sekundowych, serię 3 – 4 zdjęć. Fotografujący się goście widzą siebie w ekranie monitora. Dodatkowo mają do wykorzystania kosz pełen gadżetów w postaci: zabawnych kapeluszy, peruk i masek. Można również porozmawiać z orkiestrą i poprosić, aby w określonym momencie wesela, np. przy dedykacji piosenki pannie młodej, założyli kolorowe peruki i wyszli z instrumentami na parkiet bawić się razem z gośćmi.

Czym zaskoczyć gości na weselu? Płytą w dniu wesela!

Wręczenie każdemu z gości płyty na zakończenie imprezy będzie miłym zaskoczeniem. Na opakowaniu można zamieścić wspólne zdjęcie młodej pary wraz z podziękowaniem za przybycie. Na płycie mogą być nagrane piosenki, jakie pojawiały się na weselu, np. muzyka z pierwszego tańca.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama