małżeństwo

Małżeństwo, według polskiego prawa, to związek pomiędzy kobietą a mężczyzną.
Kubki z serduszkiem
małżeństwo

Pomysły na prezenty ślubne: klasyczne i te bardziej szalone

Prezenty na ślub to trudny temat. Szczególnie gdy nie znamy zbyt dobrze pary, którą chcemy obdarować. Wówczas do głowy przychodzą standardowe rozwiązania typu odkurzacz, komplet garnków lub zastawy stołowej. Możliwości jest jednak o wiele więcej, a za niewielką kwotę możemy kupić lub własnoręcznie przygotować coś wyjątkowego.
Redakcja
Najdłuższe małżeństwa
Dorota Chotecka
Cezary Żak
małżeństwo

Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...

Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...
Milena Tuzimek
ślub od pierwszego
małżeństwo
ślub od pierwszego wejrzenia

"Ślub od pierwszego wejrzenia" powraca! 9 sezon rozpocznie się już niebawem.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" powraca! 9 sezon rozpocznie się już niebawem.
Współpraca reklamowa
Para zakochanych po kłótni siedzi na kanapie i nie odzywa się do siebie.
małżeństwo
problemy w związku
psychologia

Jak słowa "zawsze" i "nigdy" niszczą związek

Kiedy w związku czy małżeństwie pojawia się kryzys, a emocje sięgają zenitu, ludzie często sięgają po słowa “zawsze” i “nigdy”. Po fakcie często zdają sobie sprawę, że rozmową poszła nie do końca w taki sposób, jakby chcieli i zaczynają zastanawiać, jak rozmawiać z dziewczyną czy chłopakiem.
Dorota Blumczyńska
Kobietap przytula się do swojego chłopaka.
miłość
małżeństwo
psychologia

Związki potrzebują wyzwań, żeby się rozwijać

Udany związek wymaga przestrzeni do rozwoju dla obu partnerów. Kolejne etapy związku przynoszą ze sobą wyzwania, które w naturalny sposób to umożliwiają, jednak nie zawsze witane są z radością. W takich chwilach warto zastanowić się, co to jest miłość.
Dorota Blumczyńska
Kobieta i mężczyzna spacerują po parku i trzymają w dłoni balony.
miłość
małżeństwo
rozwój osobisty

Małżeństwo może zmienić Twoją osobowość

Wszyscy mają znajomych, którzy po zawarciu małżeństwa wyraźnie się zmienili. Najczęściej utożsamiane jest to z silnym wpływem ich partnerów. Jednak, jak się okazuje, samo bycie w długofalowym związku musi wywołać przynajmniej delikatne zmiany w osobowości człowieka.
Dorota Blumczyńska
Terapia małżeńska
miłość
zdrada
małżeństwo

Terapia małżeńska, czyli skuteczna pomoc w kryzysie. Kiedy będzie skuteczna, a kiedy należy z niej zrezygnować?

Terapia małżeńska pomaga małżonkom rozpoznać źródło konfliktu oraz wskazać drogę do jego rozwiązania. Polega najczęściej na cotygodniowych spotkaniach ze specjalistą. W większości przypadków znalezienie porozumienia między partnerami i odbudowanie wzajemnej relacji trwa od 6 do 12 miesięcy.
Natalia Szubiela
Przebaczenie w związku
małżeństwo
rozwój osobisty
psychologia

Jak przełamać blokady i nauczyć się przebaczać?

Przebaczanie jest kojarzone ze słabością oraz brakiem sprawiedliwej zapłaty za wyrządzone krzywdy. Ludzie niekiedy błędnie rozumieją ten termin jako zapomnienie lub zbagatelizowanie. Wybaczenie jest natomiast odpuszczeniem chęci zemsty oraz zaakceptowaniem swojej sytuacji. W tym celu pomaga wypisanie krzywd lub praca ze sobą w postaci medytacji lub głębokiego oddychania.
Tomasz Delmaczyński
Zaproszenie na ślub leży na stole.
ślub
moda ślubna
małżeństwo

Wszystko o zaproszeniach na ślub cywilny i kościelny. Wybieranie wzoru, zasady etykiety i reguły poprawnego formułowania tekstu

Wybór zaproszeń ślubnych jest jednym z najważniejszych, jakiego trzeba dokonać podczas organizacji wesela – to wizytówka pary młodej i zapowiedź tego, czego można się spodziewać na przyjęciu. Dobre pierwsze wrażenie, jakie robią efektowne zaproszenia, zachęca do wzięcia udziału w uroczystości.
Aleksandra Gajowiak
Stół z ciasteczkami i ciastem na stole weselnym.
wesele
moda ślubna
małżeństwo

Trendy ślubne. Słodki stół na wesele – jak samodzielnie przygotować candy bar?

Każda kreatywna panna młoda bez trudu sama stworzy candy bar. Wystarczy, że zaopatrzy się w ulubione słodycze, szklane naczynia, słoiczki i wazony, ozdobne patery i kolorowe obrusy. Inspiracją może być dla niej bajkowy świat Disneya albo styl pin-up.
Aleksandra Gajowiak
Młode małżeństwo planuje domowe wydatki.
małżeństwo
problemy w związku
związki

Planowanie budżetu – kalendarz wydatków, zakupy on-line, promocje

Planowanie domowego budżetu dobrze jest rozpocząć od zrobienia kalendarza, w którym można zapisywać wszystkie przychody i rozchody. Warto też oszczędzać na zakupach spożywczych poprzez zrobienie listy zakupów. Dobrze też robić rzadsze, lecz większe jednorazowe zakupy.
Tomasz Delmaczyński
Małżeństwo połóciło się i siedzi na przeciwległych brzegach kanapy.
miłość
małżeństwo
problemy w związku

Problemy w związku – terapia par, objawy kryzysu, dobre książki

Częste problemy w małżeństwie to trudności w komunikacji, nierozwiązane konflikty w przeszłości oraz niespełnione oczekiwania. Objawami kryzysu w związku jest unikanie intymności, rozdrażnienie czy brak zainteresowania partnerem.
Tomasz Delmaczyński
Rzucanie welonem
ślub
miłość
małżeństwo

Jak zorganizować oczepiny na weselu i czym rzucać zamiast welonu?

Oczepiny to jeden z najważniejszych obrzędów weselnych. Tradycyjnie ma miejsce o północy i symbolizuje przejście kobiety ze stanu panieńskiego w zamężny. Zwyczaj jest połączony z łapaniem welonu i muszki. Panny młode, które decydują się na stylizację ślubną bez welonu mogą rzucać bukietem, woalką, wiankiem lub podwiązką.
Magdalena Ładuniuk
Fotograf robi parze zdjęcia ślubne w plenerze.
miłość
małżeństwo
związki

Plener ślubny: Pomysły na sesję zdjęciową dla nowożeńców i par narzeczeńskich

Bez pleneru ślubnego trudno wyobrazić sobie sesję zdjęciową nowożeńców. Często to właśnie fotografie plenerowe są tymi najciekawszymi, do których po latach najchętniej się wraca.
Aleksandra Gajowiak
Rodzina (matka, ojciec i dziecko) odpoczywa na kanapie.
miłość
małżeństwo
psychologia

Różne modele rodziny – jak rozmawiać o tym z dzieckiem

Tradycyjny wzorzec rodziny, w którym ojciec pracuje, a matka zajmuje się domem, występuje już coraz rzadziej. Obecnie dominują związki oparte na partnerstwie. Coraz częściej możne też zauważyć współczesne typy rodzin, takie jak rodzina niepełna lub rodzina patchworkowa.
Magdalena Ładuniuk
Stół weselny zastawiony kilkunastoma talerzami z nowoczesnym, apetycznym jedzeniem.
małżeństwo
obiady
kuchnia

Menu na wesele: połączenie tradycji i nowoczesności

Większość par młodych komponuje menu weselne z tradycyjnych polskich potraw i to właśnie takie dania cieszą się zazwyczaj największym powodzeniem wśród gości. Czasami warto jednak urozmaicić weselny jadłospis o specjały kuchni europejskiej, a nawet azjatyckiej.
Magdalena Ładuniuk
Para młoda tańczy na środku parkietu podczas wesela.
wesele
małżeństwo
związki

Pierwszy taniec na weselu: jakie piosenki i atrakcje wybrać?

Zgodnie z tradycją pierwszy taniec na weselu powinien być zatańczony przez młodą parę. Jest to symboliczne rozpoczęcie przyjęcia i wspólnej zabawy. Dopiero po pierwszym tańcu na parkiet zaprasza się resztę gości.
Magdalena Ładuniuk
Fotograf robi zdjęcie nowożeńcom
moda ślubna
małżeństwo
psychologia

Jak wybrać najlepszą ofertę fotografa ślubnego?

Zakres usług fotograficznych zależy od doświadczenia fotografa, daty i terminu ślubu, oraz czasu trwania i rodzaju imprezy weselnej. W najdroższych pakietach ślubnych znajduje się sesja zdjęciowa w plenerze dla narzeczonych oraz album fotograficzny.
Agnieszka Bąder
Kobieta szepcze na ucho mężczyźnie
ciąża
małżeństwo
psychologia

Jak powiedzieć o ciąży w fajny sposób: 4 pomysły na niespodziankę dla męża

Pomysłem na prezent dla męża może być ładnie opakowane zdjęcie USG, dziecięce buciki lub ubranko. O ciąży można też powiedzieć wręczając partnerowi poradnik dla przyszłych ojców z ręcznie napisaną dedykacją.
Magdalena Bytys
Przyszli małżonkowie całują się trzymając w dłoni czerwone serca
małżeństwo
psychologia

Ślub z własną przysięgą – czy małżonkowie mogą sami ułożyć jej tekst?

Wygłoszenie własnej przysięgi małżeńskiej jest możliwe po uzyskaniu zgody od urzędnika lub kapłana. W tekście przyrzeczenia mogą znaleźć się zapewnienia o miłości oraz obietnice wzajemnego wsparcia i pomocy. Dzięki własnej przysiędze ślub będzie oryginalny.
Agnieszka Bąder
Kwiaty weselne
ślub
kwiaty
małżeństwo

Kwiaty na ślub i wesele o każdej porze roku

Kwiaty na ślub i weselę będą kosztowały nawet cztery razy mniej, jeśli zdecydujemy się na rośliny sezonowe. Popularnymi kwiatami ślubnymi są oprócz róż i tulipanów, także kalie, narcyzy, frezje, hortensje, peonie i irysy.
Paulina Mucha
Para na wakacjach
małżeństwo
psychologia

7 sprawdzonych pomysłów na tanie wakacje za granicą

Żeby znaleźć tanie wakacje za granicą należy już zimą przeglądać oferty biur podróży. Warto też zaopatrzyć się w tanie bilety lotnicze lub wybrać na urlop poza sezonem.
Agnieszka Bąder
Prezent na wesele
małżeństwo
psychologia

Co dać na wesele?

Zamiast pieniędzy coraz częściej obdarowujemy młodą parę różnego rodzaju przeżyciami, podróżami i wycieczkami czy rocznymi wejściówkami na wspólną, ulubioną atrakcję.
Agnieszka Krasa
Mężczyzna grający w paintball na specjalnym polu do gry
ślub
małżeństwo
rozwój osobisty

Co robić na wieczorze kawalerskim?

Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.
Agnieszka Krasa
prezent
moda ślubna
małżeństwo

Oryginalne podziękowania ślubne dla rodziców – gwarancja niezapomnianych chwil

Oryginalne podziękowania dla rodziców powinny przede wszystkim płynąć z serca. Może to być wycieczka, prezentacja multimedialna czy fotografia ślubna. Wspólny taniec przy piosence „Cudownych rodziców mam” U. Sipińskiej wydaje się już bardzo oklepany, zamiast wzruszenia może wywoływać znudzenie. Nietypowe podziękowania dla rodziców zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.
Paulina Mucha
Para u terapeuty
małżeństwo
problemy w związku

Zrzęda czy pasywny agresor: jak sobie z nim poradzić

Z pasywno-agresywnym partnerem o wiele trudniej sobie poradzić niż z takim, którego zachowanie można jednoznacznie zinterpretować. Mówi jedno, a robi drugie, nie potrafi mówić o swoich potrzebach, z przy tym jest bardzo wrażliwy, żeby nie powiedzieć – przewrażliwiony. Jak reagować na agresję małżonka?
Justyna Dąbrowska
Zakochana para na plaży
małżeństwo
problemy w związku
psychologia

Jak bardzo fascynuje cię twój partner – test

W psychologii miłości wyróżnia się kilka faz tego uczucia. Niektórzy twierdzą, że pierwszym etapem miłości jest właśnie fascynacja – nie pożądanie, nie flirt, a zauroczenie osobowością. Fascynacją nazywamy silne zainteresowanie daną osobą, pragnienie poświęcania jej jak najwięcej czasu i jej poznawania. Osoba, która nas fascynuje, jest dla nas inspiracją i motywuje do działania.
Justyna Dąbrowska
Dekoracje weselne
małżeństwo
dekoracje wnętrz
psychologia

Tematyczne dekoracje stołów weselnych – 3 propozycje

Tematyczne dekoracje stołów weselnych powinny stanowić spójną całość z wyborem miejsca na ślub, kreacjami państwa młodych, wystrojem kościoła. Mogą to być np. lampiony ze świecami, zestawy butelek z kwiatami w stylu boho czy morskie akcesoria.
Paulina Mucha
Patchworkowa rodzina
małżeństwo
opieka nad dzieckiem
Dziecko

Rodzina patchworkowa: gdy po rozwodzie układasz życie na nowo

Patchworkowa rodzina jest coraz częstszym modelem – niegdyś budziła zdziwienie, teraz staje się czymś zupełnie normalnym. Można powiedzieć, że to naturalna konsekwencja zwiększającej się liczby rozwodów, po których ludzie chcą ponownie ułożyć sobie życie z nowymi partnerami.
Justyna Dąbrowska
kobieta z wózkiem dziecięcym na spacerze
małżeństwo
opieka nad dzieckiem
Dziecko

Wózki dziecięce: głęboki, spacerówka, dwufunkcyjny czy modny retro?

Najmodniejsze są obecnie wózki utrzymane w stylu retro. Wybierając między wózkiem dziecięcym klasycznym, spacerówką a wielofunkcyjnym kierujemy się wiekiem dziecka. Przy zakupie wózka dziecięcego powinno się zwrócić uwagę, czy poszczególne jego elementy: kosz, siedzisko, poręcz, kółka są regulowane i jest możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb.
Beata Marzec
Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa