Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Dziewczyna i chłopak siedzą na kanapie
©anetlanda/Fotolia
Styl życia

4 kroki, by ośmielić niepewnego siebie mężczyznę

Jeśli podoba ci się nieśmiały mężczyzna, postaraj się go lepiej poznać. Uśmiechaj się do niego, rozpocznij neutralną rozmowę i zdobądź jego zaufanie. Bądź wobec mężczyzny lojalna, ale nie nachalna. Następnie daj mu przejąć inicjatywę i pozwól się zaprosić na randkę.

Jeśli podoba ci się nieśmiały mężczyzna, postaraj się go lepiej poznać. Uśmiechaj się do niego, rozpocznij neutralną rozmowę i zdobądź jego zaufanie. Bądź wobec mężczyzny lojalna, ale nie nachalna. Następnie daj mu przejąć inicjatywę i pozwól się zaprosić na randkę.

 

Niepewny siebie mężczyzna może mieć problem z uwodzeniem płci pięknej. Z tego powodu wszelkie próby poznania się lub zaproszenia na pierwszą randkę mogą wyjść z inicjatywy kobiety.

1. Uśmiechaj się do nieśmiałego mężczyzny

Uśmiech jest idealnym i niezobowiązującym sygnałem sympatii. Jeśli więc poznasz mężczyznę, który jest małomówny i sprawia wrażenie zakłopotanego, uśmiechnij się do niego delikatnie i szczerze. W ten sposób sprawisz wrażenie osoby pogodnej i uczciwej. Unikaj nachalnego wpatrywania się w mężczyznę, gdyż takim zachowaniem jedynie go zniechęcisz. Zbyt nachalny, nieszczery uśmiech często oznacza złe intencje, a te bardzo łatwo wyczuć. Uśmiechaj się do mężczyzny tylko w sytuacji, gdy wasze spojrzenia się spotkają.

2. Zacznij rozmowę z nieśmiałym mężczyzną

Nieśmiali mężczyźni często nie wiedzą, od czego zacząć rozmowę. Nie chcą sprawiać wrażenia natrętnych lub boją się, że powiedzą coś głupiego. W takiej sytuacji możesz pierwsza odezwać się do nieśmiałego mężczyzny. Na początku zadaj mu niezobowiązujące pytanie, które dotyczy okoliczności, w jakiej się znajdujecie. Na domówce możesz zapytać skąd zna gospodarzy lub czym się zajmuje. Dobrym sposobem jest również rozpoczęcie rozmowy na jakiś neutralny temat, na przykład pogody, hobby, muzyki. Unikaj mówienia o kwestiach spornych i drażliwych, czyli polityce lub religii. Być może mężczyzna ma zupełnie inne poglądy od twoich, a to już prosta droga do sporów i wzajemnej niechęci.

3. Bądź cierpliwa wobec nieśmiałego mężczyzny i zdobądź jego zaufanie

Gdy poznacie się lepiej, stwarzaj okazje do kolejnych spotkań. Bywaj w miejscach, w których będziesz mogła na niego natrafić, na przykład u wspólnych znajomych, w knajpce w pobliżu jego szkoły lub pracy albo na koncercie jego ulubionego zespołu. Możesz umówić się z nieśmiałym mężczyzną na spacer lub kawę na mieście. Podczas rozmowy słuchaj go uważnie, okaż mu cierpliwość i akceptację, ale mów też o sobie. Pokaż, że jesteś lojalna, uczciwa i godna zaufania. Nie bądź natarczywa, nie mów, że on ci się podoba, nie zapraszaj go też do domu. Na spotkania nie ubieraj się w skąpe stroje i nie rób ostrego makijażu. Taka stylizacja może wprawić w zakłopotanie lub wystraszyć mężczyznę, który uzna cię za zbyt pewną siebie. Zachowuj się szczerze i naturalnie, a w ten sposób zdobędziesz jego zaufanie.

4. Pozwól mu działać

Gdy będziecie już po pierwszym wspólnym spotkaniu (które ty zaproponowałaś), pozwól nieśmiałemu chłopakowi wyjść z inicjatywą kolejnych randek. Na tym etapie znajomości to on powinien zaprosić cię do kina, restauracji lub inne miejsce. Jeśli mężczyzna uzna, że jesteś ciekawą osobą i nie musi się ciebie bać, z pewnością przestanie się wstydzić i zaaranżuje spotkanie. Gdybyś jednak nie otrzymała zaproszenia, możesz zakończyć tę znajomość.

 

Nieśmiali ludzie potrzebują trochę czasu, by się otworzyć przed nowo poznanymi osobami. Więcej czasu zajmuje im też wyjście z inicjatywą. Nie są skorzy do szybkiego wyznawania lub okazywania uczuć. Jednak ich uczucia i przemyślenia są zwykle głębokie. Nieśmiałe osoby nie przepadają za imprezami i głośnym, swobodnym stylem życia. Wolą kameralne spotkania w gronie przyjaciół. Zwykle jednak, gdy już przełamią obawy i zyskają przyjaciół tworzą silne relacje. Często są ludźmi dowcipnymi, błyskotliwymi, inteligentnymi. Potrzebują tylko czasu, by zaufać innym i odsłonić swoje wnętrze i myśli. W relacjach z nieśmiałymi osobami trzeba brać pod uwagę różnicę temperamentów. Początkowo przeciwieństwa i różnice imponują, przyciągają, ciekawią, jednak w dłuższej perspektywie związek osób o bardzo różnych charakterach może okazać się trudny i wymagać dużej cierpliwości.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
rozkojarzona kobieta
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak pokonać uczucie nieśmiałości?
Najczęstszym problemem osób nieśmiałych jest to, że brakuje im pewności siebie i wiary we własne siły. Niestety, tylko nieliczne osoby walczą ze swoim problemem. Nieśmiałość można pokonać na kilka sposobów.

Najczęstszym problemem osób nieśmiałych jest to, że brakuje im pewności siebie i wiary we własne siły. Niestety, tylko nieliczne osoby walczą ze swoim problemem. Nieśmiałość można pokonać na kilka sposobów. Jak przestać być nieśmiałym? 1. Ustalenie sytuacji – pierwszą rzeczą przy pokonaniu nieśmiałości jest ustalenie, w jakich sytuacjach czujemy się nieśmiali. Niektóre osoby obawiają się komunikacji międzyludzkiej, a inne przemówień publicznych . Za to wśród grupy przyjaciół są duszą towarzystwa. Dlatego najważniejszą rzeczą podczas tego kroku jest ustalenie, w jakich sytuacjach i czego się obawiasz. Kiedy ustalisz konkretną przyczynę nieśmiałości, zastanów się jak możesz temu zaradzić.   2. Aktor – niestety, osoby nieśmiałe bardzo często przeżywają niepowodzenia społeczne i uważają, że są gorsze od innych. Nie zauważają mocnych stron, tylko skoncentrowane są na słabościach. Dlatego wyobraź sobie, że jesteś aktorem i odegraj rolę, która najbardziej peszy i wywołuje uczucie nieśmiałości . Im dłużej będziesz przedstawiał tę rolę, tym szybciej nauczysz się zapobiegać wstydowi. Dodatkowo zacznij na głos chwalić samego siebie i przekonuj o wartości jaką posiadasz. Przypomnij sobie sukcesy i mocne strony.   3. Przełamanie lodów – zacznij nawiązywać kontakt z sąsiadką, panią w sklepie, na spacerze w parku, czy ludźmi w autobusie. Zapytaj choćby o godzinę lub porozmawiaj o pogodzie. Kiedy zorientujesz się, że rozmowa z obcymi osobami nie wywołuje nieśmiałości, wykorzystaj to na spotkaniu towarzyskim . Podejdź do osoby, która stoi pod ścianą i rozpocznij z nią rozmowę.   4. Przygotuj materiały – jeśli masz wygłosić publiczne przemówienie zrób sobie notatki i czytaj je na głos stojąc przed...

Mężczyzna zasłania swoją twarz.
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Nieśmiałość – poznaj jej przyczyny
Nieśmiałość to cecha, która powoduje trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Osoby nieśmiałe nie wykazują inicjatywy, a wycofują się z niekomfortowej dla siebie sytuacji.

Nieśmiałość to cecha, która powoduje trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Osoby nieśmiałe nie wykazują inicjatywy, a wycofują się z niekomfortowej dla siebie sytuacji. Niska samoocena i brak wiary we własne siły Główną przyczyną nieśmiałości jest niska samoocena i brak wiary we własne siły. Przyczyn nieśmiałości można też szukać w przeszłości i w tym, co osobie nieśmiałej się przytrafiło. Wygórowane oczekiwania rodzicielskie Zdarza się, że rodzice wymagają od swojego dziecka zbyt wiele, a przekazany dziecku obraz tego, jak powinno się zachowywać i jakie powinno być stanowi podłoże do oceny własnej osoby. Kiedy maluch ma poczucie, że daleko mu do ideału preferowanego przez rodziców zniechęca się do aktywności. Dlatego zbyt wygórowane oczekiwania rodzicielskie względem dziecka, ograniczanie go przez liczne zakazy i nakazy, a także brak konsekwencji wychowawczej rodziców są również powodami pojawienia się nieśmiałości . Słaby układ nerwowy Przyczyn nieśmiałości należy też szukać w układzie nerwowym. Cechy typowe dla nieśmiałości są charakterystyczne dla słabego układu nerwowego człowieka. Osoby, które szybciej się męczą, przeżywają przez dłuższy czas niepowodzenia i przykre stany emocjonalne , a także te które rezygnują z działania mają słaby układ nerwowy. Inne powody nieśmiałości Inne czynniki wywołujące nieśmiałość to odczuwanie niepokoju pośród obcych ludzi, brak kontroli nad własnymi przeżyciami, a także możliwość dziedziczenia nieśmiałości po przodkach. Niekiedy też nieśmiałość pojawia się u dzieci, których rodzice mają niższy status społeczno-materialny. Dziecko wstydzi się niższego statusu materialnego, który przejawia się tym, że ma ono gorsze ubrania niż rówieśnicy, czy przez to, że jego rodzice nie mają pracy.   Poznałaś wspaniałego...

chłopiec nieśmiały
©Agatalina/fotolia
Styl życia
Jak wyleczyć dziecko z nieśmiałości?
Nieśmiałość dotyka na pewnym etapie rozwoju każde dziecko, ale u tych najmłodszych nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Moment przełomowy w życiu malucha stanowią pierwsze dni w przedszkolu.

Nieśmiałość dotyka na pewnym etapie rozwoju każde dziecko, ale u tych najmłodszych nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Moment przełomowy w życiu malucha stanowią pierwsze dni w przedszkolu.   Dziecko idąc do przedszkola po raz pierwszy styka się z tak szerokim gronem obcych mu osób – to próba jego charakteru i test na to, jak radzi sobie z zachowaniami społecznymi. Kiedy nieśmiałość dziecka staje się problemem? Jeśli dziecko w wieku przedszkolnym ma problem z asymilacją, to już znak, że potrzebuje pomocy rodzica. Nie można liczyć na to, że nieśmiałość przejdzie dziecku sama . Jeżeli maluch nie nabędzie umiejętności społecznych w momencie, kiedy ma do tego najlepsze warunki, z czasem będzie mu tylko trudniej. Nieśmiałość jest barierą, która może ograniczać człowieka od wczesnego dzieciństwa do końca życia, a przez to utrudniać mu osiąganie spełnienia – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Rozmawiaj z dzieckiem Problemu nieśmiałości nie da się skutecznie rozwiązać bez rozmowy z dzieckiem. Staraj się traktować malucha jak równego sobie rozmówcę – dziel się z nim swoimi doświadczeniami, opowiadaj o własnym dzieciństwie, buduj wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, aby dziecko wiedziało, że jest dla ciebie ważne i ma w tobie oparcie . Walcz z lękiem Źródłem nieśmiałości są różnego rodzaju lęki – przed niezrozumieniem, krytyką czy ośmieszeniem się. Wynikają one bardzo często z błędów w wychowaniu. Na rozwój dziecka niekorzystnie wpływa zarówno wyręczanie go we wszystkich czynnościach, jak i stawianie przed nim zbyt dużych wymagań . Maluch nie może się bać samodzielnego dokonywania wyborów ani mieć ciągłego poczucia, że zawiedzie rodzica i zostanie za to ukarany. Samodzielność ma ogromny wpływ na poczucie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner