ludzie na pierwszej randce
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia

6 wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce

Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność.

Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność.

1. Wygląd na pierwszej randce

Aby wywrzeć dobre wrażenie na pierwszej randce, powinniśmy zadbać o ubranie i akcesoria. Z badań wynika, że jeżeli aparycja człowieka wzbudza w drugiej osobie zaufanie, to kontakty układają się pomyślnie. Strój nie powinien być przebraniem, ale musi być schludny i estetyczny. Kobiety najczęściej wybierają małą czarną, ale wybór kreacji powinien być uzależniony od miejsca randki. Ważne są również zadbane, ułożone włosy i czyste paznokcie. Warto postawić na naturalność i swobodę, zrezygnować z wyszukanych stylizacji i mocnego makijażu.

2. Przed randką wprowadź się w dobry nastrój

Nie warto wychodzić na spotkanie, gdy humor nam nie dopisuje, ponieważ nie wpłynie to korzystnie na wywołane wrażenie. W czasie spotkania z nową osobą złe samopoczucie może przybrać na sile, o czym mówi mowa ciała. Narzekanie także nie jest wskazane. Osoby, które wszystko krytykują, nie są pozytywnie odbierane. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany terminu spotkania, możemy wcześniej próbować złagodzić napięcie technikami relaksacyjnymi: kąpielą z dodatkiem olejku, słuchaniem muzyki, medytacją.

3. Zadbaj o uśmiech na randce

W czasie randki warto przyjaźnie się uśmiechać. Nie można być zbyt smutnym z powodu problemów ani wykazywać przesadnej radości z powodu spotkania. To może zniechęcić partnera. W momencie gdy głos zaczyna nam drżeć, powinnyśmy wziąć kilka wdechów i spróbować się uspokoić. Ponadto warto pamiętać, że uśmiech przełamuje lody. Także gdy śmiejemy się z siebie, kiedy zdarzy nam się powiedzieć głupstwo. To lepsze rozwiązanie niż obrażanie się.

4. Mowa ciała na pierwszej randce – uważaj, co pokazujesz

Równie ważne jak to co, się mówi, ważne jest to, jak się to mówi i jakie gesty słowom towarzyszą. Liczy się wyraz twarzy, postawa, sposób, w jaki podaje się drugiej osobie rękę, a także ton głosu. Mowa ciała ma duży wpływ na dobre wrażenie. Trzeba mieć świadomość tego, jak się zachowujemy, kontrolować to, a w razie potrzeby zmienić. Być może nieświadomie przyjmujemy postawę zamkniętą (skrzyżowane ramiona, noga założona na nogę), co może być odebrane przez partnera za brak zainteresowania.

Dobre wrażenie możemy wywołać, naśladując zachowanie drugiej osoby. Wówczas powstaje poczucie bliskości związane z podobieństwem. Gdy naśladujemy gesty drugiej osoby, ona zaczyna się czuć lepiej w naszym towarzystwie. Tę zależność potwierdziły badania naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Ohio.

5. Naturalność na randce to podstawa dobrego wrażenia

W czasie pierwszej randki warto być sobą. Chodzi przecież o to, by druga osoba dostrzegła w nas coś interesującego i z tego względu chciała kontynuować znajomość. Bycie osobą fałszywą, która sili się na uprzejmość lub udaje bardziej poważną niż jest w rzeczywistości, wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Osoby, które zachowują się naturalnie, wzbudzają zaufanie i sympatię. Jeśli jesteśmy pewni siebie, powinniśmy to okazać, demonstrując własne zdanie na jakiś temat albo przybierając odpowiedni ton głosu. Pewne siebie kobiety są dla mężczyzn atrakcyjne.

6. Skupienie na partnerze, z którym idziemy na randkę

Podczas pierwszej randki powinniśmy skupić uwagę na partnerze. To klucz do dobrego wrażenia. W sytuacjach stresujących czasami mówimy zbyt dużo, dlatego warto opanować nerwy. Należy okazać zainteresowanie tym, co mówi, zadawać dodatkowe, pomocnicze pytania, które są oznaką zainteresowania. Na jego wypowiedzi warto reagować: śmiechem czy słowami uznania.

 

Zakochana para
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com
Styl życia
12 sposobów jak zrujnować randkę
Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.   1. Spóźnianie się – to fatalne wejście i gwarantuje, że druga osoba zaczyna być poirytowana. Nie wie, czy powinna już pisać smsa, dopominać się o spotkanie, a może to jej wina i pomyliła lokale? Tyle stresu już na początku. Jeśli naprawdę nie możesz uniknąć spóźnienia, uprzedź o tym czekającą na ciebie osobę i bardzo, bardzo ją przeproś.   2. Nieuprzejmość wobec kelnera – nic tak nie świadczy o nerwowości i drażliwości jak nieuprzejme traktowanie kelnera. Jeśli faktycznie jest tak tragiczny, powiedz, co według ciebie jest nie do zaakceptowania , ale powstrzymaj się od bycia niegrzecznym.   3. Niezadawanie pytań – pytania świadczą o zaangażowaniu. Jeśli nie pytasz o nic drugiej osoby, będzie myślała, że nie jest dla ciebie interesująca i… sama też szybko straci zainteresowanie. Jeśli nie zadajesz pytań, bo cechuje cię nieśmiałość, przygotuj sobie wcześniej listę.   4. Historia medyczna – pierwsza randka to nie jest dobry moment na to, by opowiadać o swoich problemach skórnych, wrzodach czy kolonoskopii. Na pewno trudno prowadzić flirt wokół takich tematów. Zostaw to na późniejsze spotkania. Chyba, że przychodzisz z zagipsowaną ręką – wtedy pewnie druga osoba sama o nią zapyta.   5. Mówienie o byłych – jeśli druga osoba nie zapytała cię wprost, nie prowadź monologów o byłym chłopaku czy dziewczynie. W przeciwnym razie sprawisz wrażenie osoby, która jeszcze nie ruszyła dalej po poprzednim związku. Gdy to pytanie padnie, też się nie rozwódź nad tym – delikatnie i grzecznie zmień temat.   6. Złe maniery przy...

Kobiet i mężczyzna przytulają się do siebie
©nd3000/Fotolia
Styl życia
Całowanie na pierwszej randce – dlaczego warto poczekać?
Samo całowanie na pierwszej randce nie jest niczym złym, jednak może zostać zinterpretowane jako zbytni pośpiech. Z drugiej strony jest także okazją do tego, żeby lepiej zorientować się, jakie oczekiwania ma partner.

Samo całowanie na pierwszej randce nie jest niczym złym, jednak może zostać zinterpretowane jako zbytni pośpiech. Z drugiej strony jest także okazją do tego, żeby lepiej zorientować się, jakie oczekiwania ma partner.   Kobiety na ogół poważniej traktują pocałunki niż mężczyźni, ale nie jest to regułą. Całowania na pierwszej randce nie warto demonizować, ale trzeba liczyć się z jego ewentualnymi konsekwencjami. Czego się możesz dowiedzieć, całując się na pierwszej randce? Całując się już na pierwszym spotkaniu, możesz dowiedzieć się całkiem sporo o drugiej osobie. Jeśli mężczyzna jest nachalny, a jego pocałunki nie mają nic wspólnego z delikatnością, to znak, że nie powinnaś się decydować na kolejną randkę . Gentleman nie zachowuje się w ten sposób. Jeśli w dodatku próbuje wymóc na tobie coś więcej niż tylko pocałunki, to nie jest chłopak na dłuższy związek. Dlaczego nie warto całować się na pierwszej randce? Różne mogą być powody, dla których lepiej wstrzymać się z całowaniem przynajmniej do kolejnej randki. Dla jednych jest to kwestia pokazania się jako porządna osoba, dla drugich to po prostu romantyczna chwila , na którą chce się poczekać. Na pierwszy pocałunek warto czekać, ze względu na:   zbyt szybkie tempo – całowanie na pierwszej randce może nie mieć żadnych konsekwencji, ale... każdy fizyczny kontakt może doprowadzić do czegoś więcej . Szczególnie gdy podczas spotkania wypijesz alkoholowe drinki, które mogą doprowadzić do większego rozluźnienia atmosfery. Nie jesteś pewna, czy masz na tyle silne hamulce, a jednocześnie nie chcesz za szybko pójść z chłopakiem do łóżka? Wstrzymaj się też z całowaniem; oczekiwanie na wyjątkową chwilę – pierwszy pocałunek to często moment, na który...

kobieta i mężczyzna na randce
©djile/Fotolia
Styl życia
Pierwsza randka – wskazówki, jak dobrze wypaść
Pierwsza randka to wyjątkowy czas dla was obojga. Choć spotkaniu mogą towarzyszyć pewne obawy, tzw. dreszczyk emocji, nie warto się denerwować. W końcu każdy woli na pierwszej randce spotkać optymistę, niż człowieka, który jest kłębkiem nerwów.

Pierwsza randka to wyjątkowy czas dla was obojga. Choć spotkaniu mogą towarzyszyć pewne obawy, tzw. dreszczyk emocji, nie warto się denerwować. W końcu każdy woli na pierwszej randce spotkać optymistę, niż człowieka, który jest kłębkiem nerwów. 1. Pierwsza randka a pewność siebie Pewność siebie sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjna. Jeśli zaś tak się czuje, to naprawdę lepiej się prezentuje. Pewności siebie nie należy oczywiście mylić z pychą i zadufaniem – te cechy zniechęcą każdego mężczyznę. 2. Mowa ciała na pierwszej randce O ile język kłamie, tak ciało trudno jest oszukać. Kontroluj komunikację niewerbalną – gesty, mimikę oraz parawerbalną – intonację. Na pierwszej randce ważny jest kontakt wzrokowy – patrz mężczyźnie w oczy przez co najmniej 3 sekundy, zanim spuścisz wzrok. Zwróć uwagę, aby nie stukać palcami o blat stołu czy nie poruszać nerwowo stopami – takie objawy stresu mogą udzielić się także mężczyźnie. 3. Bądź aktywną słuchaczką Bardzo ważne – nie zagadaj go. Pierwsza randka to doskonały czas na poznanie siebie, flirt . Jeśli będziesz non stop mówić, chłopak mimo najszczerszych chęci, może tego nie wytrzymać. Okaż mu zainteresowanie – zadawaj pytania, słuchaj uważnie odpowiedzi. 4. Pierwsza randka a temat rozmów Na pierwszej randce nie warto streszczać swojego życia. Zdecydowanie lepiej porozmawiać o swoich pasjach. Ciekawym pomysłem jest zadawanie niebanalnych pytań , opracowanych przez psychologów, które pozwolą ci dużo się o nim dowiedzieć, np. Gdybyś wiedział, że został ci tydzień życia, to co chciałbyś zrobić w pierwszym momencie?   Pamiętaj by nikogo nie udawać (nie kłam) – przecież chcesz się związać z kimś, kto zaakceptuje ciebie taką, jaka jesteś, po drugie – całe...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner