mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia

Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować?

Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie.

 

Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.

 

Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie niedopasowani i brakuje wam wspólnych tematów do rozmowy. Druga randka będzie wtedy miała duże znaczenie. Podczas niej naprawicie złe pierwsze wrażenie lub sprawdzicie, czy na pewno jesteście materiałem na dobrą parę. Przyjęło się, że spotkanie powinien zaproponować mężczyzna. Musi on jednak mieć przesłanki, żeby przypuszczać, że kobieta jest nim zainteresowana. Jeśli on przez dłuższy czas po pierwszej randce nie zrobił żadnego zdecydowanego kroku, kobieta może zasugerować mu, że chętnie zobaczy go ponownie. Jeśli jednak to nie spotka się z pożądanym odzewem, do randki prawdopodobnie już nie dojdzie.

Dokąd wybrać się na drugą randkę

Przypomnij sobie, o czym rozmawialiście na pierwszej randce. Może poruszyliście temat swoich zainteresowań, miejsc, w których lubicie bywać, ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu. Na podstawie tych informacji możecie wybrać miejsce kolejnego spotkania. Jeśli rozmawialiście o ulubionych lokalach, weź pod uwagę, że w wielu tych, o których była mowa, osoba, którą chcesz zaprosić na randkę, mogła bywać z byłym partnerem. Z kolei zaproszenie jej do twojego ulubionego baru, może być o tyle ryzykowne, że w sytuacji, kiedy nie będzie się w nim dobrze czuła, możesz odebrać to osobiście jako coś przykrego. Warto zatem poszukać miejsc w podobnym klimacie do waszych ulubionych restauracji, ale nowych dla was obojga, takich, które będziecie odkrywać razem. Wystrój i menu mogą stać się wtedy „zapasowym” tematem do rozmowy, kiedy zapadnie niezręczna cisza. Dobrym pomysłem na drugie spotkanie jest kino. Lekki film wprowadzi was w dobry nastrój i przysporzy tematów do rozmów.

O czym rozmawiać na drugiej randce

Druga randka to spotkanie, na którym będziecie mieli szansę lepiej się poznać. Zastanów się, które tematy poruszane na pierwszej randce warto pogłębić, a które lepiej omijać. Podpowiadamy, że zdecydowanie nie warto rozmawiać o polityce i byłych partnerach. Aby jak najwięcej dowiedzieć się o drugiej osobie, przede wszystkim nastaw się na aktywne słuchanie niż mówienie o sobie. Ale oczywiście obu stronom zależy na jak najlepszym poznaniu potencjalnego partnera, więc nie popadaj w przesadę.

 

Nie obawiaj się chwili ciszy, ale jeśli trwa ona zbyt długo, spróbuj znaleźć w poprzedniej wypowiedzi rozmówcy jakiś punkt zaczepienia dla dalszej rozmowy. Ostatecznie możesz skomentować element wystroju lub menu lokalu albo zacząć nowy wątek, np. dotyczący filmów i książek. Jeśli jednak rozmowa wyraźnie nie będzie się kleiła, a druga osoba nie będzie wyrażała zainteresowania tematem, takie zabiegi mogą wypaść sztucznie. Najbezpieczniej będzie wtedy wrócić do wspólnego tematu, na który już wcześniej rozmawialiście.

mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia
Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?
Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać. Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować? Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie.   Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.   Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie...

pierwsza randka
©djile/Fotolia.com
Styl życia
Pierwsza randka – co powiedzieć, aby wypaść jak najlepiej w jej oczach?
Pierwsza randka jest okazją do zaciekawienia dziewczyny swoją osobą. Dobrze jest też okazać zainteresowanie partnerką, pytając o jej hobby lub marzenia. Należy również wykazać się poczuciem humoru. Nie warto natomiast rozmawiać o polityce ani religii.

Pierwsza randka jest okazją do zaciekawienia dziewczyny swoją osobą. Dobrze jest też okazać zainteresowanie partnerką, pytając o jej hobby lub marzenia. Należy również wykazać się poczuciem humoru. Nie warto natomiast rozmawiać o polityce ani religii.   Pierwsza randka to zawsze niewiadoma. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chce się dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu. Zaintrygowanie swoją osobą na pierwszej randce Aby zaintrygować kobietę, trzeba być interesującą osobą. Nie da się obejść tej zasady. Dlatego o atrakcyjność warto zadbać już wcześniej . Warto zwiedzać świat – to najlepsza nauka życia w przyspieszonym tempie. Podróże kształcą na wielu poziomach. Uczą tolerancji, nowych umiejętności, samodzielności, a co więcej są bardzo ciekawym tematem rozmowy. Warto też uprawiać sporty lub nauczyć się grać na instrumencie . Te rzeczy rozwijają człowieka oraz czynią z niego dobrego partnera do dyskusji. Im bardziej rozległe są zainteresowania, tym większa szansa na znalezienie wspólnego języka i podobnych pasji. Okazanie kobiecie zainteresowania Kobiety potrzebują zainteresowania ze strony partnera. Warto zwrócić uwagę na wygląd dziewczyny i powiedzieć jej komplement – ważne, żeby był szczery. Wypada też podkreślić jej cechy charakteru, na które udało się zwrócić uwagę – punktualność, poczucie humoru, radosne usposobienie, inteligencję. Dobrze wygląda, gdy jest się wyluzowanym i z dystansem opowiada się o sobie, lecz jak najwięcej należy pytać o to, co lubi partnerka. Na początku warto zauważyć, jakie rzeczy ją pasjonują, a następnie zadawać dużo pytań w tym temacie. Należy jednak starannie dobierać tematy rozmowy. Na pierwszej randce trzeba unikać drażliwych spraw , które dotykają poważnych sytuacji z życia partnerki. Nie warto pytać o dramaty rodzinne, poprzednie związki czy sytuację...

chłopak obejmuje dziewczynę
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Pierwsza randka – jak się zachować? Porady dla mężczyzn
Pierwsza randka jest często stresująca. Zwykle to od mężczyzny zależy czy dojdzie do następnego spotkania, czy nie. Jest kilka metod, by zaimponować kobiecie, z którą się umówiłeś.

Pierwsza randka jest często stresująca. Zwykle to od mężczyzny zależy czy dojdzie do następnego spotkania, czy nie. Jest kilka metod, by zaimponować kobiecie, z którą się umówiłeś. Pierwsza randka – jak się zachować? Wielu mężczyzn nie radzi sobie na pierwszej randce , a to właśnie na pierwszym spotkaniu kształtujemy swoje zdanie na temat drugiej osoby. Dlatego też warto się pokazać z jak najlepszej strony. Jak się zachować na pierwszej randce?   1. Wygląd – na pierwszą randkę z wymarzoną kobietą załóż stylowe ubranie . Ubiór powinien podkreślać osobowość i charakter . Jeśli kobieta zauważy, że jesteś ubrany stosownie i oryginalnie zrozumie, że chciałeś jej zaimponować swoim wyglądem. Dlatego zwykłą bluzkę polo odłóż do szafy i zastąp ją elegancką i pachnącą koszulą.   2. Odpowiednie miejsce – najlepszym miejscem na pierwszą randkę są kawiarenki, których jest mnóstwo na deptakach czy w galeriach handlowych. Unikaj zbyt klimatycznych lokali, które tworzą przesadnie romantyczny nastrój . Tak samo jest z prezentami. Nie zaleca się kupowania zobowiązujących prezentów na pierwszą randkę z kobietą. Choć reakcja partnerki może być pozytywna, końcowy efekt może być odwrotny do zamierzonego – kobieta może poczuć się zbytnio naciskana.   Nie zapominaj też o tym, że to ty zapraszasz dziewczynę na randkę, dlatego powinieneś zapłacić za was oboje.   3. Dobra pozycja do rozmowy – na pierwszej randce pamiętaj, by nie siadać naprzeciwko kobiety, gdyż jest to niekomfortowy układ. Tak samo jest z siadaniem na różnych wysokościach. Najlepiej ulokuj się obok dziewczyny, na sofie, czy kanapie, bądź przystawiając krzesło do tego, na którym siedzi . Co więcej, powinieneś usiąść po prawej stronie...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik