Allan Krupa, Edyta Górniak, Lara Gessler, Magda Gessler, Michał Wiśniewski Edyta Górniak w czerwonej sukience z białym kołnierzykiem Magda Gessler z córką Larą na spotkaniu promocyjnym Kuchennych Rewolucji Michał Wiśniewski z dziećmi na imprezie Ekspedycja Cartoon Network Kayah z synem Rochem, Viva! październik 2009
Allan Krupa, Edyta Górniak, Lara Gessler, Magda Gessler, Michał Wiśniewski
ONS
1/12
Allan Krupa, Edyta Górniak, Lara Gessler, Magda Gessler, Michał Wiśniewski
ONS

Jakie są najbardziej oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd? Jest ich całe mnóstwo! Nikon, Ranja, Kaszmir - to tylko niektóre nich. Na nietypowe imiona na swoich pociech zdecydowały się takie gwiazdy jak Michał Wiśniewski, Magda Gessler, Zofia Ślotała, Kayah, Katarzyna Skrzynecka i wiele innych. Skąd właśnie taki wybór? Oryginalne, wyróżniające się imiona zwykle nadawane są dzieciom, by zaznaczyć ich wyjątkowość. Nietypowe imiona zawsze wzbudzały kontrowersje. Jednym się one podobają, innym - niekoniecznie. Jedno jest pewne, dziecko noszące takie imię z pewnością nie zostanie pomylone z nikim innym. Zobaczcie galerię najbardziej oryginalnych imion dzieci gwiazd! Niektóre naprawdę zaskakują. ;)

 

Zobacz też: Córka Sylwii Grzeszczak ma na imię Bogna. Zobacz inne dzieci gwiazd, które noszą tradycyjne imiona

2/12
Edyta Górniak w czerwonej sukience z białym kołnierzykiem
ONS

Edyta Górniak, jak na prawdziwą diwę polskiej muzyki przystało, dla swojego jedynego syna (z małżeństwa z Dariuszem Krupą) wybrała oryginalne imię Allan. Chłopiec jest oczkiem w głowie swojej mamy! Na razie gwiazda stara się trzymać syna z dala od show-biznesu, lecz mamy nieodparte wrażenie, że branża rozrywkowa jeszcze się o niego upomni. ;)

3/12
Magda Gessler z córką Larą na spotkaniu promocyjnym Kuchennych Rewolucji
ONS

Magda Gessler jest matką trojga dzieci. Jej synowie noszą bardziej tradycyjne imiona - Tadeusz i Mikołaj. Znacznie bardziej oryginalnie słynna restauratorka nazwała swoją jedyną córkę, której nadała nietypowe imię Lara. Naszym zdaniem Lara jest bardzo podoba do swojej mamy! :)

4/12
Michał Wiśniewski z dziećmi na imprezie Ekspedycja Cartoon Network
Akpa

Talent do wymyślania oryginalnych imion bez wątpienia można przypisać Michałowi Wiśniewskiemu. Artysta jest ojcem czworga dzieci. Każde z nich nosi nietypowe imię. Córki Wiśniewskiego to Etiennette i Vivienne Vienna (z małżeństwa z Anną Świątczak) oraz Fabienne (z małżeństwa z Martą Wiśniewską). Natomiast syn gwiazdora nosi imię Xavier (z małżeństwa z Martą Wiśniewską). To chyba najbardziej nietypowa kolekcja oryginalnych imion w jednej rodzinie? ;) Podobają się Wam?

5/12
Kayah z synem Rochem, Viva! październik 2009
Magda Wunsche & Samsel/Kayax

Kayah jest prawdziwą gwiazdą, zatem nic dziwnego, że swojemu synowi nadała nietypowe imię. Piosenkarka jest mamą Rocha, który jest owocem jej małżeństwa z Rinke Rooyensem. Jak przyznała w jednym z wywiadów piosenkarka, imię to od zawsze się jej podobało. Gdy była mała dziewczynką, byla pod wrażniem białostockiego kościoła pod wezwaniem św. Rocha. Imię Roch spodobało się jej jeszcze bardziej, gdy dowiedziała się, że św. Roch był patronem zwierząt domowych i miał moc uzdrawiania. Prawda, że oryginalne?

6/12
Katarzyna Skrzynecka z córką na Turnieju Tenisa Ziemnego Artystów Polskich Beskid Cup 2013
AKPA

Jednym z najbardziej nietypowych imion dzieci polskich gwiazd bez wątpienia jest imię córeczki Katarzyny Skrzyneckiej. Alikia Ilia - takie imiona nosi dziewczynka. Imiona są greckie. Aktorka i jej mąż Marcin Łopucki wybrali je, bo kochają ten kraj.

7/12
Dorota Gawryluk
ONS.pl

Dorota Gawryluk również wybrała imię z innego kraju. Dziennikarka nazwała swojego syna Nikon. I choć większości ludzi kojarzy się on ze znaną marką sprzętu fotograficznego, to tak naprawdę dziennikarka wybrała białoruskie imię. Chłopiec dostał je po swoim dziadku. Dla córki wybrała natomiast nieco bardziej popularne imię - Gabriela.

8/12
Zosia Ślotała w futerku
ons.pl

Jak ma na imię córka Zosi Ślotały? Dziewczynka, która przyszła na świat w czerwcu 2015 roku, nosi arabskie imię Rania. Skąd taki wybór? To nawiązanie do syryjskiego pochodzenia ojca dziecka Kamila Haidara. Drugie imię małej Ranii to Konstancja. Które z tych imion podoba Wam się bardziej?

9/12
Robert Gawliński z synami na Polsat Sopot Festival 2014
ONS

Robert Gawliński również zadbał, by jego synowie mieli oryginalne imiona. Emanuel i Beniamin - jak Wam się podoba jego wybór? Z pewnością jest interesujący. ;)

10/12
Katarzyna Figura na gali finałowej Festiwalu Filmowego w Gdyni
East News

Komu jak komu, ale Katarzynie Figurze z pewnością nie można odmówić wyobraźni! Widać to po imionach jej dzieci. Choć jej pierworodny z pierwszego małżeństwa z Janem Chmielewskim nosi imię Aleksander, to dwoje następnych dzieci z małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem nosi bardzo nietypowe imiona. Para nazwała swoje córki: Koko Claire oraz Kaszmir Amber. Pięknie! Aktorka tłumaczyła, że był to hołd dla indiańskich korzeni ich ojca.

11/12
Reni Jusis
AKPA

Reni Jusis również postawiła na oryginalne imiona! Artystka doczekała się dwojga dzieci z małżeństwa z Tomkiem Makowieckim. Para nazwała swoją córkę Gaja, a syna Teofil. Jak Wam się podobają te imiona?

12/12
Anna Samusionek z córką na premierze opery "Śpiewnik Pana W."
Akpa

Anna Samusionek także wybrała ciekawe imię dla swojej córeczki. Pociecha aktorki nosi imię Andżelika. Co sądzicie o takim wyborze? Jak Wam się podobają nietypowe imiona? Nazwalibyście tak swoje dzieci? :)