Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka znana jest przede wszystkim jako aktorka. Na koncie ma liczne role w serialach, spektaklach i filmach. Artystka wydała kilka płyt. Zasiada w jury show muzycznego "Twoja twarz brzmi znajomo". Była wielokrotnie nagradzana za działalność artystyczną.

Imię: Katarzyna Barbara

Nazwisko: Skrzynecka

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 3.12.1970

r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: aktorka, piosenkarka, prezenterka i osobowość telewizyjna, autorka tekstów, kompozytorka

Osoby - związki: Katarzyna Skrzynecka była zaręczona z piosenkarzem Feridem Lakhdarem, lecz na początku 2002 r. rozstali się. Rok później wzięła ślub kościelny z ówczesnym komisarzem Komendy Głównej Policji Zbigniewem Urbańskim. W 2007 r. rozwiedli się, a w 2015 r. stwierdzono nieważność kościelnego małżeństwa. W 2009 r. aktorka wzięła ponownie ślub. Jej partnerem jest mistrza Polski i Europy w fitnessie Marcin Łopucki. Para spotykała się od 2007 r.

Rodzice: Włodzimierz Skrzynecki - inżynier, Magdalena Skrzynecka - technik dentystyczny

Rodzeństwo: brak

Dzieci: Katarzyna Skrzynecka ma córkę z drugiego małżeństwa. Dziewczynka nosi oryginalne imiona - Alikia Ilia (ur. 23.11.2011 r.).

BIO: Katarzyna Skrzynecka urodziła się w 1970 r. w Warszawie. Jest absolwentką XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Po maturze wyjechała na stypendium do Paryża. Uzyskała dyplom Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki. Jej debiut aktorski miał miejsce w 1985 r. - zagrała w filmie "Pewnego letniego dnia". Aktorka współpracowała m.in. z Teatrem Kamienica, Teatrem Capitol, Teatr Telewizji. W 2004 r. została ambasadorką akcji "Antykoncepcja codziennie czy raz w tygodniu. Ja już wybrałam". Rok później wsparła akcję "Przyjazny dentysta". Angażuje się też w inne akcje społeczne i charytatywne. Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, które śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób. Dzieli się w nich zdjęciami z rodziną czy kolegami z pracy. Prywatnie ma jedną córkę z drugiego małżeństwa. O unieważnienie pierwszego starała się przez wiele lat. W mediach pojawiały się też informacje o jej konflikcie z byłym mężem.

Znana z: Katarzyna Skrzynecka znana jest z takich spektakli, jak: "Ildefonsjada", "Metro", "Sex, metro i mp3", "Evita", "Żelazna konstrukcja", "Chicago", "Łóżko pełne cudzoziemców". Wśród bardziej znanych jej ról serialowych wymienia się colonel Carol Kowalsky w "Bao-Bab, czyli zielono mi", Annę w "Kopciuszku", doktor Alinę Fisher w "Na dobre i na złe". Jeśli chodzi o filmy, to Katarzyna Skrzynecka wcieliła się w postać Ewy w "Podróży na wschód" w reż. Stefana Chazbijewicza, Marleny Wolańskiej w "Miszmasz, czyli koglu-moglu 3" i "Końcu świata, czyli koglu-moglu 4". Wydała kilka albumów studyjnych i zagrała w kilku reklamach. Skrzynecka zajmowała się też dubbingiem i zasiada w jury show "Twoja twarz brzmi znajomo", którego pierwszą edycję wygrała. Prowadziła programy: "Miłości jak z powieści", "7 życzeń" czy "Polski turniej wypieków".

Funkcja w telewizji: Katarzyna Skrzynecka wystąpiła w dziesiątkach produkcji. Oto wybrane z nich:
 • aktorka dubbingowa w filmie "Aladyn" (1993 r.),
 • aktorka w filmie "Podróż na wschód" (1994 r.),
 • aktora dubbingowa w filmie "Anastazja" (1998 r.),
 • aktorka w serialu "Trzy szalone zera" (1999 r.),
 • aktorka w serialu "Bao-Bab, czyli zielono mi" (2003 r.),
 • aktorka dubbingowa w filmie "Magiczna karuzela" (2005 r.),
 • aktorka w serialu "Kopciuszek" (2006-2007),
 • aktorka w filmie "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" (2019 r.),
 • aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (od 2020 r.),
 • aktorka w filmie "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" (2021 r.).


 • Płyty: Skrzynecka interesuje się muzyką. Oprócz tego, że występuje na różnych imprezach w roli wokalistki, to nagrała kilka płyt, w tym m.in.: - "Pół Księżyca" (1998 r.), - "Oszaleli Anieli" (1999 r.), - "Kameleo" (2001 r.), - "Koa" (2005 r.), - "Moja kolekcja" (2007 r.), - "For Tea" (2011 r.).

  Książki: brak

  Nagrody: Skrzynecka była wielokrotnie nagradzana. Wśród wyróżnień, jakie otrzymała, znajdują się m.in.:Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (1988 r.),wygrana w koncercie Debiuty podczas XXVII KFPP w Opolu (1990 r.),Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (1993 r.),Złote Dzioby Radia Wawa w kategorii "Wydarzenie roku" (2006 r.),Wybitna Osobowość Muzyczna (2007 r.),Plejada Top Ten w kategorii "Niezniszczalni" (2015 r.).

  Link na Instagram: @katarzyna\_skrzynecka\_official

  Link FB: @KatarzynaSkrzynecka
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index