Małgorzata Socha, Paulina Sykut z córką Różą na Instagramie
Instagram/Eastnews

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy, szczególnie jeśli jest się osobą rozpoznawalną. Tendencji przy wyborze imienia jest wiele. Może to być klasyczne imię, nadawane po przodkach, zagraniczne lub związane z ulubionym miejscem. Imiona dzieci gwiazd bardzo często są oryginalne i widać, że rodzicom zależało, aby wyróżniać się na tle innych. Jednak nie wszyscy celebryci wykazują się dużą pomysłowością przy nadawaniu imienia dziecku i wybierają zawsze modne klasyczne propozycje.

Jak gwiazdy nazywają swoje dzieci? Popularne imiona dzieci gwiazd

Dlaczego gwiazdy wybierają oryginalne imiona dla dzieci? Odpowiedź jest prosta! Zazwyczaj chcą w ten sposób sprawić, że ich dziecko będzie wyjątkowe. Moda na oryginalne imiona wśród dzieci gwiazd nie dotyczy tylko naszego kraju. Amerykańskie gwiazdy wymyślają imiona dla swoich pociech, a następnie zastrzegają je jako chronione prawem znaki towarowe, tak zrobiła m.in. Beyonce czy Victoria Beckham. Co prawda w Polsce takie sytuacje jeszcze się nie zdarzają, ale niektóre imiona dzieci gwiazd są naprawdę oryginalne! Zobaczcie...

Zobacz takżeJak wyglądają i czym zajmują się dzieci Kasi Figury, Natalii Kukulskiej, Kasi Nosowskiej i wielu innych gwiazd?

1/12

Michał Wiśniewski należy do grona gwiazd, które wybrały bardzo oryginalne imiona dla swoich dzieci. Lider zespołu Ich Troje nadał im imiona: Xavier, Fabienne, Etiennette i Vivienne Vienna.

2/12
Dorota Gawryluk w czerwonej sukience

Syn Doroty Gawryluk ma na imię Nikon. Co prawda kojarzy się ono z nazwą sprzętu fotograficznego, ale w rzeczywistości jest to prawosławne imię greckie i oznacza „zwycięzcę”. Z kolei córka dziennikarki ma na imię Gabriela Maria. 

3/12
Katarzyna Skrzynecka w sukience

Greckie imię nadała swojej córce również Katarzyna Skrzynecka. Alika Ilia oznacza „prawdę, która zwalcza zło”. Gwiazda przyznaje, że kocha Grecję i razem z mężem, Marcinem Łopuckim, uwielbiają tam podróżować. Aby dać wyraz swojej miłości do Grecji nadali córce imię związane z tym krajem.

4/12
Katarzyna Figura z córką

Na oryginalne imiona dla dzieci zdecydowała się też Katarzyna Figura. Córki noszą imiona: Koko Claire i Kaszmir Amber. Okazuje się, że nie jest to przypadkowy wybór. Chodzi o indiańskie korzenie ojca dziewczynek, Kaia Schoenhalsa.

5/12
Natalia Kukulska z córkami

Natalia Kukulska z mężem, Michałem Dąbrówką wychowują trójkę dzieci: Jana, Annę i Laurę. Najstarszy syn gwiazdy jest w klasie maturalnej, Anna ma 14 lat, a Laura w tym roku skończyła dwa lata.

6/12
Małgorzata Socha o Lewandowskiej

Na tradycyjne imiona dla swoich dzieci zdecydowała się też Małgorzata Socha. Gwiazda w wywiadach wielokrotnie podkreślała, że macierzyństwo to dla niej najważniejsza rola w życiu. Aktorka jest mamą Zosi, Basi i Stasia.

7/12
Instagram

Cezary i Edyta Pazurowie są rodzicami trójki dzieci: Antoniego Józefa, Amelii i Rity, która przyszła na świat w 2018 roku. Żona aktora często publikuje rodzinne zdjęcia w mediach społecznościowych.

8/12
Katarzyna Cichopek  z meżęm

Tradycyjne polskie imiona wybrali dla swoich dzieci Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Helena i Adam od lat znajdują się na liście popularnych imion w Polsce. 

9/12
Paulina Sykut Jeżyna z rodziną
EOS

Paulina Sykut-Jeżyna jest mamą dwuletniej Róży. To samo imię nosi również córka Kuby Wesołowskiego.

10/12

Olivier Janiak i Karolina Malinowska są rodzicami trzech chłopców: Fryderyka, Chrystiana i Juliana. Każde z tych imion było przemyślane, ale para nie wyklucza, że ich rodzina może jeszcze się powiększyć.

11/12
Marina z synem
Instagram

Marina i Wojciech Szczęśni wybrali dla dziecka obcojęzyczne imię Liam, z kolei Anna i Robert Lewandowscy wybrali jedno z popularniejszych ostatnio imion i nazwali córkę Klara.

12/12
Natalia Siwiec w opasce i kolczykach
Instagram

Natalia Siwiec swoją córeczkę nazwała Mia. Początkowo imię wywołało spore zamieszanie wśród fanów gwiazdy, ale okazuje się, że nie ona pierwsza wybrała takie imię dla swojego dziecka. Córki Magdy Modrej noszą imiona: Mia Chanel i Lea.