Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Olivier Janiak odpowiada Karolinie Korwin Piotrowskiej
Newsy

Olivier Janiak ostro odpowiada na felieton Korwin Piotrowskiej: „Królowa Hejtu w Polsce”

Napisał do niej na Facebooku z konta... swojej żony!

Felietony i opinie Karoliny Korwin Piotrowskiej zawsze wzbudzają mnóstwo emocji, a nie jedna gwiazda już obraziła się na dziennikarkę. W najnowszym tekście prowadząca "Magiel towarzyski" rozprawiała nad prywatnością gwiazd, które często bardzo ją chronią i nie pozwalają na to, aby zdjęcia z ich portali społecznościowych znalazły się w mediach. 

Korwin nawiązała między innymi do ostatnio głośniej sprawy Oliviera Janiaka i jednego z tabloidów:

Nie tak dawno Olivier Janiak napisał w oświadczeniu o dzienniku „Fakt”, który napisał kompletne bzdury o tak zwanych "bieda wakacjach" Janiaków, co następuje: ”Nasze prywatne zdjęcia zawłaszczone z Instagramu”. Powtórzę, chodzi o „prywatne zdjęcia zawłaszczone z Instagramu”. Chcę być rzeczowa, wchodzę na Insta a tam na profilu Janiaka wiszą sobie owe „prywatne zdjęcia” z wakacji Janiaków. Profil jest otwarty. Masa lajków. Cudnie. Pan, pani, całe społeczeństwo możemy sobie wejść na ów profil i sobie ową skrywaną prywatność Janiaków podziwiać. To zdziwienie właściciela proflu, że ktoś sobie „zawłaszcza” zdjęcia jest ciekawe, szczególnie w kontekście tego, że jako osoba poruszająca się w mediach dość sprawnie, Olivier powinien doskonale wiedzieć, że WSZYSTKO, co opublikuje na Insta natychmiast przestaje być jego własnością. Szczególnie na otwartym profilu. A więc o co dym? Jaka prywatność, kiedy samemu publikuje się na ogólnodostępnym profilu bardzo prywatne podobno zdjęcia z wakacji? - napisała.

Na reakcję dziennikarza nie trzeba było długo czekać. Janiak z facebook'owego konta swojej żony, Karoliny Malinowskiej, dodał obszerny post na fanpage'u dziennikarki, w których nie szczędził jej słów krytyki:

tu Olivier Janiak ….. nie Malinowska ; ) do NAJMĄDRZEJSZEJ i WSZYSTKO WIEDZĄCEJ KKP. “Królowej Celebrytów”. Proponuje, że jak już “Nasza Krajowa Specjalistka od Wszystkiego i Wszystkich” (od modelingu, psychologii począwszy przez politykę, media aż po photoshop), powołuje się na kogoś, czy też komuś po swojemu próbuje “pomóc” – tu: mnie – to niech chociaż będzie uprzejma przeczytać ze zrozumieniem powoływane treści, konkretnie moje oświadczenie z FB i spróbuje pojąć istotę tematu. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi zrozumiało przekaz i jego charakter, ba nawet ludzie z “Faktu” zrozumieli i usuneli bzdury. Tylko KKP nie zrozumiała i bzdury pisze. O kolejność zdarzeń, pojawienie się określeń rozmaitych i ich prawdziwych autorów. Nie o zdjęcia z instagramu tam chodzi, a o kłamstwo i manipulację. Widzę jednak, że podobnie jak smutne tytuły, którymi się karmisz, i z których żyjesz i Ty Karolino zaczynasz wyrywać z kontekstu co tam Ci do Twoich "poważnych treści" niezbędne i interpretujesz wyrywkowo, byle by się fraza, teza zgadzała. Smutne. Bo chyba określasz siebie mianem dziennikarki?. Co do zdjęć z insta czy fb i prawa do ich wykorzystywania przez rozmaite portale i tytuły także nie masz racji. Nie ma precyzyjnych regulacji w tej kwestii. I nawet jeśli profil jest publiczny i dotyczy osoby publicznej to nie jest jednoznaczne, że można w dowolny sposób treści, zdjęcia z nich wykorzystywać. A już z pewnością np. "selfie" z instagramu nie można podpisać jako materiały własne redakcji - "foto. redakcja" a o taką dygresje tam chodziło, w takim przypadku prawa autorskie są chronione.

Końcówka wypowiedzi Oliviera Janiaka, który zazwyczaj nie wypowiada się publicznie na tematy dotyczące jego i jego rodziny, zaskakuje:

 Ciebie prawda nie interesuje przecież. Tylko zgiełk. No i jeszcze pieski w Ferrari czy photoshop na sobie, w rzeczonej Vivie, przed laty przesadnie…. Dobrze się wtedy poczułaś? Celebrycko? Czy tylko szukałaś prawdy o sobie samej? Oceniając innych jej nie znajdziesz. A jeśli już nie masz innego na życie, na siebie pomysłu przynajmniej rób to rzetelnie, uczcciwie i mądrze, bo Twoich naśladowców jest już w sieci zbyt wielu. Ty jesteś przecież “Prekursorką”, “Królową Hejtu w Polsce”. Rzadko uzasadnionego. Pokłony więc.. Olivier. P.S przeczytałem kiedyś, próbując przebrnąć przez Twoją “encyklopedie wiedzy o innych”, że masz problem ze zrozumieniem moich wstępniaków w “Malemenie” mam nadzieję, że teraz wszystko wystarczająco jasno przedstawiłem i dasz radę pojąć.

Po pewnym czasie Karolina Korwin Piotrowska ukryła wpis Janiaka. Wygląda na to, że Olivier i Karolina dokończyli i doszli do porozumienia w spornej kwestii. 

Zobacz: Oliver Janiak będzie walczył w sądzie. „Po prostu nie mogę się zgodzić na takie sku*****”. O co chodzi?

 

Dzień Dziennikarza - Olivier Janiak


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Olivier Janiak, Karolina Malinowska, wakacje nad Bałtykiem
Olivier Janiak, Karolina Malinowska
Newsy
Oliver Janiak będzie walczył w sądzie. „Po prostu nie mogę się zgodzić na takie sku*****”. O co chodzi?
Oliverowi Janiakowi puściły nerwy.

Olivier Janiak i Karolina Malinowska od lat jeżdżą na wakacje nad polskie morze, a dokładnie do Pobierowa. Zabierają trzech synów, babcię i często przyjaciół, żeby tam wypocząć. Rok temu tabloid „Fakt” zrobił artykuł o tym, jak rodzina Janiaków spędza wakacje. Jego tytuł: „Biedawakacje Janiak i Malinowskiej”. Na podstawie tego tytułu można wyciągnąć wniosek , że wypoczynek nad polskim morzem jest tylko dla tych, którzy nie mają pieniędzy na wakacje za granicą. Jak wtedy zareagowali Olivier Janiak i jego żona Karolina Malinowska? Czytaj także: Ciężkie życie taty trzech synów na wakacjach.   Podeszliśmy wówczas do tematu na luzie z ironią, z dystansem. Tacy jesteśmy. Normalni. Polscy. Co widać na naszych profilach FB i instagram, gdzie wielokrotnie od ponad roku, zamieszczamy zdjęcia z wakacji w Polsce. Pięknej Polsce. Podpisując je żartobliwie „bieda wakacje“ – napisał. Po roku „Fakt” napisał kolejnego newsa kontynuując temat „biedawakacji” i opublikował artykuł pod tytułem „Janiak: z pogardą o urlopie nad Bałtykiem”. Olivier Janiak stwierdził, że żarty się skończyły i pozwie „Fakt” za takie insynuacje, bo od lat promuje polskie morze i pokazuje, że warto tam jeździć na wypoczynek i rekreację.   9 lat temu wymyśliłem program „projekt plaża“ , który promuje polskie morze i wypoczynek u nas . Doprowadziłem do jego realizacji, znalazłem sponsorów, przekonałem szefów, wójtów, prezydentów nadmorskich miast, że warto pokazywać piękno naszego kraju. Dokładnie od tylu lat przez całe wakacje jeżdżę po Wybrzeżu pokazując piękno polskich plaż – czytamy w oświadczeniu.   Po prostu nie mogę się zgodzić na takie skurwysyństwo . I nieprawdziwe, nieuzasadnione stawianie mnie w takiej pozycji – mówi zdenerwowany dziennikarz....

ONS
Newsy
Karolina Korwin Piotrowska krytykuje Marinę. Padło dużo mocnych słów
Dostało się też innym gwiazdom

Karolina Korwin Piotrowska słynie z bacznego obserwowania show-biznesu i komentowania bieżących wydarzeń w charakterystyczny dla siebie sposób. Tym razem "na tapecie" dziennikarki znalazła się m.in. Marina Łuczenko , która podpadła Korwin Piotrowskiej swoim ostatnim postem na Instagramie. Piosenkarka opublikowała mocne oświadczenie , w którym prosi m.in. by nie nazywać jej "celebrytką". Karolina Korwin Piotrowska w swoim najnowszym felietonie dla portalu onet.pl uznała jej prośbę za niedorzeczną i tak wyraziła swoje zdanie na ten temat: Teraz niejaka Marina, narzeczona Wojciecha Szczęsnego, postanowiła widowiskowo okazać swoje oburzenie i zrobiła to, co każdy celeb robi, kiedy poczuje nagle w sobie moc, czyli napisała oświadczenie. Na Instagramie. Dziennikarka wytyka Marinie niekonsekwencję w swojej ochronie prywatności. Zwraca uwagę na to, że piosenkarka z jednej strony prosi, by o niej nie pisano, a z drugiej bardzo skrupulatnie relacjonuje swoje życie prywatne na Instagramie: Marinie, która jest fajną dziewczyną, życzę jednak więcej konsekwencji. I może warto zapytać, jeśli się nie wie, co to jest profil zamknięty na Insta- z tego, co wiem, Ola Kwaśniewska zna temat doskonale. Bo są takie możliwości i nie jest to niewykonalne, ale fejm jakby mniejszy. Trzeba tylko naprawdę chcieć prywatność chronić a nie robić to wyłącznie dla picu. Może będzie mniej lajków, komentarzy i "szerów" ale prywatność, w minimalnym stopniu, bo kret może się trafić zawsze, jakaś jednak jest - napisała swoim felietonie Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka krytykowała także inne gwiazdy, które najpierw usilnie proszą o prywatność, podczas gdy sami udostępniają w mediach społecznościowych różne informacje ze swojego życia.   Zaczęło się parę lat temu od Moniki Richardson, obecnie Zamachowskiej , która dziwiła się...

Facebook przegiął! Czyta nasze prywatne rozmowy. Czy to go zniszczy?
EastNews
Newsy
Facebook przegiął! Czyta nasze prywatne rozmowy. Czy to go zniszczy?
Niczego nie ukryjesz!

To stało się faktem - nigdzie nie jesteś anonimowy - i nigdy nie masz pewności czy ktoś nie czyta twoich prywatnych wiadomości w internecie. Dotyczy to również, a może przede wszystkim, Facebooka. Facebook skanuje zdjęcia i linki wysyłane z użyciem komunikatora Messenger – poinformowała agencja Bloomberga. Co to w praktyce oznacza? Wszystko co wysyłasz swoim znajomym - linki, zdjęcia, screeny - to wszystko jest skanowane przez Facebooka. Facebook uważa, że jest to z ich strony odpowiedzialne zachowanie - za swój cel uważa ochronę użytkowników portalu społecznościowego.    Więcej:  Jak wykonać detoks od internetu? Objawy uzależnienia od sieci   Facebook skanuje nasze prywatne wiadomości Sprawa dotycząca skanowania zdjęć i linków w Messengerze wyszła na jaw kiedy Mark Zuckerberg powiedział portalowi Vox o sytuacji, w której za pośrednictwem komunikatora Messenger przesyłane były treści wzywające do nienawiści rasowej w Birmie.  Nasz system wykrył, że taki proceder ma miejsce. Od razu zablokowaliśmy przekazywanie tych wiadomości - miał powiedzieć Zuckerberg. Facebook otwarcie mówi, że wiadomości nie "czyta", po to by wykorzystać je komercyjnie. Robi to tylko po to by sprawdzać czy użytkownicy przestrzegają  „standardów społeczności” i regulaminu Facebooka. Facebook robi to samo z linkami, które sobie przesyłamy i podobnie ze zdjęciami. Zdjęcia są skanowane za pomocą technologii automatycznego rozpoznawania obrazów pod kątem eliminacji ewentualnych treści o charakterze pornograficznym. A linki - są sprawdzane pod kątem - czy nie ma w nich wirusa albo spamu.   Facebook i Messenger - używać czy nie używać? Czy po przeczytaniu tego artykułu poważnie się zastanawiasz nad usunięciem swojego konta na Facebooku i zaprzestaniem korzystania z Messengera? A może uważasz, że taka kontrola jest...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner